Romantik Filmler En Çok İzlenen En iyi Romaintik Aşk Filmleri

Romantik filmler seven herkesin mutlaka izlemesi gereken en iyi aşk filimlerini sizler için seçtik. Tabiki herkes dokunaklı romantik filmler ile ilgilenmez. Partneriniz ile izleyecekseniz öncelikle ona en sevdiği filmin ne olduğunu sorun. İnsanlar genelde sevdikleri filmler hakkında konuşmayı sever ve sizde izlemekten hoşlandığı filmin türünü belirleyebilirsiniz.

Onun tarzına ve sevdiği türe oldukça yakın olan bir film seçin. Eğer komedi filmlerinden hoşlanıyorsa, sakın The Notebook’u seçmeyin, çünkü ilgisini kaybedecek ve muhtemelen uykuya dalacaktır. Eğer o gerçek bir romantikse Hangover’ı seçmeyin.

Romantik Filmler – En iyi aşk filmleri önerileri 

Romantik filmler yazımızda son yılların en iyi aşk filmleri önerilerini hazırlarken çok eskiye gitmedik, daha güncel olması açısından geçtiğimiz yedi seneyi baz alarak unutulmaz aşk filimleri araştırması yaptık. 2010 – 2017 yılı romantik aşk filmleri önerileri aşağıda puan sıralamasına göre sunulmuştur.

1. La La Land

La La Land - Romantik Filmler
La La Land – Romantik Filmler

Filmin Adı : La La Land (2016/I)
Yıl : 2017
Tür : Komedi / Drama / Müzikal / Romantik
Ülke : USA / Hong Kong
Puan : 8.2
Ödüller : 6 Oskar kazandı. Ayrıca 261 ödül ve 193 dalda aday gösterildi
Süre : 128 dakika

Konusu : Los Angeles’ta kariyerlerinde yükselen bir piyanist ve oyuncu geleceğe yönelik tutkularına ulaşmaya çalışırken aşık olurlar.

La La Land, Damien Chazelle tarafından yazılan ve yönetilen 2016 Amerikan müzikal romantik komedi-drama filmidir. Los Angeles’ta tanışarak aşık olan Caz piyanistini Ryan Gosling ve hayallerini takip ederek yükselen bir oyuncuyu Emma Stone canlandırıyor.

2. The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes - Romantik Filmler
The Secret in Their Eyes – Romantik Filmler

Filmin Adı : The Secret in Their Eyes
Yıl : 2009
Tür : Drama / Gizem / Romantik / Korku
Ülke : Argentina / Spain
Puan : 8.2
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 51 ödül ve 40 dalda aday gösterildi
Süre : 129 dakika

Konusu : Emekli bir hukuk danışmanı Benjamín Espósito, geçmişteki çözülmemiş cinayet davalarından birinin çözülmesini sağlamak için bir roman yazmaya başlar. Romanına başlamakta güçlük çeken Benjamín, yardımcı olması için yargıç Irene Menéndez Hastings’in ofisini ziyaret eder.

3. Barfi!

Barfi! - Romantik Filmler
Barfi! – Romantik Filmler

Filmin Adı : Barfi!
Yıl : 
2012
Tür : Macera / Komedi / Drama / Romantik
Ülke : India
Puan : 8.1
Ödüller : 35 ödül ve 21 dalda aday gösterildi
Süre : 151 dakika (original release)

Konusu : Murphy “Barfi” Johnson (Ranbir Kapoor) Darjeeling’de bir Nepal’li aileden dünyaya gelen, doğuştan sağır ve dilsiz fakat aynı zamanda iyimser, şehir hayatında tecrübeli, cazibeli genç bir adamdır. Annesi, Barfi henüz bebekken ölür ve onu şoför olarak çalışan babası büyütür. Barfi çevresine yaptığı sert şakaları sebebi ile bela saçan biri olarak bilinir.

Ranjit Sengupta (Jisshu Sengupta) ile nişanlı ve üç ay sonra evlenecek olan Barfi, Darjeeling’e yeni gelen Shruti Ghosh (Ileana D’Cruz) ile tanışır…

4. Her

 

Her - Romantik Filmler
Her – Romantik Filmler

Filmin Adı : Her
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : USA
Puan : 8.0
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 112 ödül ve 151 dalda aday gösterildi
Süre : 126 dakika

Konusu : Film, işletim sistemlerinin çok daha geliştiği yakın gelecekte, Los Angeles’ta geçiyor. Yapay zeka ile geliştirilmiş işletim sistemi yüklü yeni bir akıllı telefon alan Theodore’un hayatı değişiyor. Scarlett Johansson tarafından oynanan Samantha adlı yazılım, zaman geçtikçe kullanıcı ile uyum ve kendini geliştirme için tasarlanmış bir yapay zeka programıdır.

Sonuç olarak, Theodore ve Samantha bir ilişki içine girer. Anlaşılması zor olsa da, film gelecekte yapay zeka ile bunun mümkün olabileceğine inanmamızı sağlıyor…

5. Before Midnight

Before Midnight - Romantik Filmler
Before Midnight – Romantik Filmler

Filmin Adı : Before Midnight
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA / Greece
Puan : 7.9
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 26 ödül ve 54 dalda aday gösterildi
Süre : 109 dakika

Konusu : Jesse ve Celine ile dokuz yıl önce Yunanistan’da tanıştık. Viyana’ya giden trenle ilgili ilk filmden bu yana neredeyse yirmi yıl geçti. Film aslında 3 bölümden oluşuyor. İlk film 1995 yılında çekilen Before Sunrise (1995) ile başladı. Dokuz yıl sonra 2004 yılında Before Sunset (2004) ile devam eden seri, 2013 yılında çekilen Before Midnight (2013) ile bitti mi? Acaba!…

6. Mr. Nobody

Mr. Nobody - Romantik filmler
Mr. Nobody – Romantik filmler

Filmin Adı : Mr. Nobody
Yıl : 2009
Tür : Drama/Fantastik/Romantik/Bilim Kurgu
Ülke : Belgium/Germany/Canada/France/USA/UK
Puan : 7.9
Ödüller : 11 ödül ve 5 dalda aday gösterildi
Süre : 141 dakika | Canada:138 dakika (Toronto International Film Festival) | 157 dakika (Director’s Cut)

Konusu : 2092’da insanlık, hücrelerin sonsuz yenilenmesiyle ölümsüzlüğü bulur. Dünya, son ölümlü olan 118 yaşındaki Nemo’nun ölümüne doğru, onu şaşkınlıkla izler. İnsalar, ölümsüzlükten önceki yaşamı merak ettikleri için Nemo ile röportaj yapar. Bir psikiyatrist olan Dr. Feldheim, Nemo’nun anılarının bazılarını hatırlamasına yardımcı olmak için hipnoz kullanır. Hipnoz sırasında, Nemo çelişkili ifadeler verir. Hayatını üç ana noktada değerlendirir: Anne babası boşandığında 9 yaşındayken, 15 yaşındayken aşık olduğu zaman ve 34 yaşındayken bir yetişkin olarak. Her üçü de olası pek çok farklı senaryoyu açığa çıkarır.

7. The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars- Romantik filmler
The Fault in Our Stars – Romantik filmler

Filmin Adı : The Fault in Our Stars
Yıl : 2014
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.8
Ödüller : 21 ödül ve 14 dalda aday gösterildi
Süre : 126 dakika | 133 dakika (Extended Edition)

Konusu : Hazel Grace Lancaster, Indianapolis’te yaşayan ve tiroid kanseri olan bir genç. Annesi Frannie, depresyondaki kızını, aynı durumda olan bireylerle arkadaş olmasına yardım etmek için haftalık bir kanser hasta destek grubuna katılmaya ikna eder. Hazel, kemik kanserinden bir bacağını kaybetmiş, ancak şimdi kanseri yenmiş olan cazibeli bir genç Augustus Waters ile tanışır.

8. The Lunchbox

The Lunchbox - Romantik filmler
The Lunchbox – Romantik filmler

Filmin Adı : The Lunchbox
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik
Ülke : India / France / Germany / USA / Canada
Puan : 7.8
Ödüller : BAFTA Film Ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 29 ödül ve 35 dalda aday gösterildi
Süre : 104 dakika

Konusu : Saajan Fernandes, muhasebecilikten emekli olmak üzere olan bir dul. Ila, kocasının dikkatini çekmek isteyen, evliliğine romantizmi geri getirmenin yollarını arayan genç bir kadın. Mumbai’nin ünlü “dabbawalaları” nın teslimatı karıştırması sonucu Ila’nın kocasına hazırladığı öğle yemeği yanlışlıkla Saajan’a teslim edilir. Ila sonunda hatayı fark eder ve üst katta yaşayan teyzesinin tavsiyesi üzerine, Saajan’a karışıklık hakkında bir mektup yazar ve bunu ertesi gün öğle yemeğine yerleştirir…

Dabbawalas : Mumbai’de iş yerindeki insanlara restoranlar ya da evlerden öğle yemeği toplayıp getiren karmaşık bir sistem.

9. About Time

About Time - Romantik filmler
About Time – Romantik filmler

Filmin Adı : About Time (2013/I)
Yıl : 2013
Tür : Komedi / Drama / Fantastik / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : UK
Puan : 7.8
Ödüller : 3 ödül ve 10 dalda aday gösterildi
Süre : 123 dakika | Taiwan:110 dakika

Konusu : Tim Lake, İngiltere Cornwall’da yaşayan genç bir delikanlıdır. Tim, Babası, annesi, ruhsal özürlü amcası ve kız kardeşi Katherine ile birlikte deniz kıyısında bir evde büyür. Tim, 21 yaşındayken babasıdan, ailenin erkek bireylerinin, zamanda yolculuk yapabilme gibi özel bir yeteneği olduğunu öğrenir…

10. Vicky Donor

Vicky Donor - Romantik filmler
Vicky Donor – Romantik filmler

Filmin Adı : Vicky Donor
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Romantik
Ülke : India
Puan : 7.8
Ödüller : 22 ödül ve 13 dalda aday gösterildi
Süre : 126 dakika

Konusu : Baldev Chaddha, Delhi Daryaganj’da, çiftler için yüksek kaliteli spermleri garanti eden, klinik ve sperm bankası işleten bir doğum uzmanıdır. Ne yazık ki, başarılarından çok başarısız vakaları olan kliniğin, sağlıklı ve yüksek performanslı bir bağışçıya ihtiyacı vardır.

Chaddha, ‘Hintli İskender’i ararken, Vicky Arora’ya rastlar. Vicky, dul olan Dolly’nin tek oğludur. Annesi ve büyükanesi ile birlikte yaşıyan ve onlara maddi destek vermeyen Vicky’ye annesi, amcası için çalışarak aileye finansal destek vermesini ister. Ancak Vicky, global bir şirkette daha iyi bir yaşam tarzı sağlayacak bir iş ister.

11. The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown - Romantik filmler
The Broken Circle Breakdown – Romantik filmler

Filmin Adı : The Broken Circle Breakdown
Yıl : 2012
Tür : Drama / Müzik / Romantik
Ülke : Belgium / Netherlands
Puan : 7.8
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 34 ödül ve 23 dalda aday gösterildi
Süre : 111 dakika

Konusu : Belçika’da çekilen The Broken Circle Breakdown, Didier ve Elise’in yedi yıl süren ve bluegrass müziği etrafında dönen aşklarını anlatıyor. Didier ve Elise’in kızları Maybelle, altı yaşında gelişen kanser sebebi ile bir yıl içinde vefat eder. Maybelle’in hastalığı ve ölümü ile çiftin yaşamı ve ilişkileri karmakarışık bir hal alır.

12. Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook - Romantik filmler
Silver Linings Playbook – Romantik filmler

Filmin Adı : Silver Linings Playbook
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.8
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 100 ödül ve 133 dalda aday gösterildi
Süre : 122 dakika

Konusu : Zihinsel sağlık kliniğinde sekiz ay tedaviden sonra eski öğretmen Pat Solitano ailesinin evine geri dönderek eski eşiyle tekrar barışmaya çalışır. Pat, kendine ait problemleri olan ve gizemli bir kız olan Tiffany ile karşılaştığında işler daha da karışır.

13. The Big Sick

The Big Sick - Romantik filmler
The Big Sick – Romantik filmler

Filmin Adı : The Big Sick
Yıl : 2017
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.7
Ödüller : 5 ödül ve 3 dalda aday gösterildi
Süre : 120 dakika

Konusu : Big Sick, Michael Showalter tarafından yönetilen ve Emily V. Gordon ve Kumail Nanjiani tarafından yazılmış, 2017 yılının romantik komedi filmidir. Film Nanjiani ile Gordon arasındaki gerçek hayat romantizmine dayanan, ırklararası kültürel farklılıklarla baş etmesi gereken bir çifti konu alıyor.

Big Sick, 2017 yılının en çok beğenilen filmlerinden biridir. 5 milyon dolarlık bir bütçeyle, dünya çapında 52 milyon dolardan fazla hasılat elde etti ve 2017 yılının en yüksek hasılat yapan bağımsız filmlerinden biri haline geldi.

14. Dear Zindagi

Dear Zindagi - Romantik filmler
Dear Zindagi – Romantik filmler

Filmin Adı : Dear Zindagi
Yıl : 2016
Tür : Drama / Romantik
Ülke : India
Puan : 7.7
Ödüller : 4 dalda aday gösterildi
Süre : 151 dakika

Konusu : Dear Zindagi, 2016 yılında Hintçe olarak, Gauri Shinde tarafından yazılmış ve yönetilmiş dramatik bir film. Sırasıyla Red Chillies Entertainment, Dharma Productions ve Hope Productions’ın dahil olması ile Gauri Khan, Karan Johar ve Shinde tarafından yapımı tamamlandı. Filmde baş rolü Alia Bhatt, Shah Rukh Khan, Kunal Kapoor ve Ali Zafar aldı.

Hayatından hoşnut olmayan, Kaira adlı görüntü yönetmeni, hayatına yeni bir perspektif kazanmasına yardımcı olacak, özgür ruhlu bir psikolog olan Dr. Jehangir ile tanışır…

15. The Theory of Everything

The Theory of Everything - Romantik filmler
The Theory of Everything – Romantik filmler

Filmin Adı : The Theory of Everything
Yıl : 2014
Tür : Biyografi / Drama / Romantik
Ülke : UK / Japan / USA
Puan : 7.7
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 30 ödül ve 115 dalda aday gösterildi
Süre : 123 dakika

Konusu : The Theory of Everything, fizikçi Stephen Hawking’in hayatının konu alındığı, 2014’te çekilmiş bir İngiliz drama-biyografi filmidir.

Stephen Hawking’in 1960′lı yıllardaki yaşantısını konu alan filmde, sağlığı ile ilgili kötü haberler ve eşi Jane ile olan ilişkileri anlatılıyor. Bu film Eddie Redmayne’e en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandırmıştır.

The Theory of Everything, BAFTA en iyi erkek oyuncu ödülü ve drama dalında en iyi erkek oyuncu Altın Küre’yi de Eddie Redmayne kazandırmıştır.

16. Midnight in Paris

Midnight in Paris - Romantik filmler
Midnight in Paris – Romantik filmler

Filmin Adı : Midnight in Paris
Yıl : 2011
Tür : Komedi / Fantastik / Romantik
Ülke : Spain / USA / France
Puan : 7.7
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 30 ödül ve 95 dalda aday gösterildi
Süre : USA:94 dakika | Argentina:100 dakika

Konusu : 2011 yapımı fantastik bir komedi filmi olan Midnight in Paris, Woody Allen tarafından yazıldı ve yönetildi. Evlilik hazırlığı yapan senaryo yazarı Gil Pender, kayınpederinin iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, tatil için Parise giderler. Amaçları ufak bir tatil yapmak olsada, Gil Pender’in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı abartılı gerçeküstü olaylar ilişkilerinde birçok şeyi etkiler.

17. 50/50

50/50 - Romantik filmler
50/50 – Romantik filmler

Filmin Adı : 50/50
Yıl : 2011
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.7
Ödüller : 2 Golden Globes ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 13 ödül ve 25 dalda aday gösterildi
Süre : 100 dakika

Konusu : Adam Lerner 27 yaşında, Seattle’da bir radyoda gazeteci olarak çalışmaktadır. 50/50, Sırtında sert açılar çekmesi ile kanser teşhisi konulan bir adamın yaşantısını ve kanseri yenmek için yaptığı mücadeleyi anlatan, gerçek hayattan alınmış bir hikayedir.

18. In a Better World

In a Better World - Romantik filmler
In a Better World – Romantik filmler

Filmin Adı : In a Better World
Yıl : 2010
Tür : Drama / Romantik
Ülke : Denmark / Sweden
Puan : 7.7
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 11 ödül ve 22 dalda aday gösterildi
Süre : Denmark:119 dakika

Konusu : In a Better World, 2010 Danimarka yapımı Drama ve Romatizmi konu alan bir film. Senaryosu Anders Thomas Jensen tarafından ve yönetmenliği Susanne Bier tarafından yapılan filmin başrollerinde Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm, ve Ulrich Thomsen yer almaktadır. Film Danimarka’da küçük bir kasaba ve Afrika’da mülteci kampında geçer.

19. 500 Days of Summer

500 Days of Summer - Romantik filmler
500 Days of Summer – Romantik filmler

Filmin Adı : (500) Days of Summer
Yıl : 2009
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.7
Ödüller : 2 Golden Globes ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 20 ödül ve 51 dalda aday gösterildi
Süre : 95 dakika

Konusu : Tom mimarlık eğitimi almıştır, ancak Los Angeles’da tebrik kartı şirketinde yazar olarak çalışır. Burada, Tom Hansen, patronun yeni asistanı Summer Fin ile tanışır. Hep beraber gittikleri bir karaoke gecesinde Tom’un arkadaşı McKenzie sarhoşken, Tom’un Summer’ı sevdiğini söyler. Birkaç gün sonra Summer, Tom’u işyerindeki fotokopi odasında öper. Ve önlerindeki birkaç ay boyunca Summer ve Tom daha da yakınlaşır…

20. Nocturnal Animals

Nocturnal Animals - Romantik filmler
Nocturnal Animals – Romantik filmler

Filmin Adı : Nocturnal Animals
Yıl : 2016
Tür : Suç / Drama / Romantik / Korku
Ülke : USA
Puan : 7.5
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 25 ödül ve 122 dalda aday gösterildi
Süre : 116 dakika

Konusu : Nocturnal Animals, yönetmenliğini Tom Ford’un yaptığı 2016 yapımı psikolojik gerilim türlerindeki filmdir. Başrollerinde Amy Adams, Jake Gyllenhaal ve Michael Shannon’un oynadığı film, Austin Wright’ın kitabından Tom Ford tarafından uyarlanmıştır. 19 yıl önce ayrılmış bir çiftin ilişkilerini konu alan filmde Jake Gyllenhaal’un oynadığı Edward Sheffield karakterinin yazdığı kitap ile Amy Adams’ın karakteri olan Susan Morrow’un ilişkilerini tekrar hatırlamasına odaklanıyor. Kitapta yazan konuları takip ederek Susan Morrow’un şimdiki yaşantısıyla birlikte ilerlemektedir.

21. Brooklyn

Brooklyn - Romantik filmler
Brooklyn – Romantik filmler

Filmin Adı : Brooklyn
Yıl : 2015
Tür : Drama / Romantik
Ülke : UK / Canada / Ireland / Belgium
Puan : 7.5
Ödüller : 3 Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 64 ödül ve 124 dalda aday gösterildi
Süre : 117 dakika

Konusu : 1951’de Eilis Lacey, güneydoğu İrlanda, Wexford’da küçük bir kasaba olan Enniscorthy’de, annesi ve kızkardeşi Rose ile yaşayan genç bir kadındır. Eilis, “Nettles Kelly” lakaplı kibirli Bayan Kelly tarafından işletilen bir dükkanda hafta sonları çalışır, bunun dışında başka iş olanakları bulamaz, ayrıca kasabadaki erkeklerle de ilgilenmez. Kızkardeşi, Brooklyn’de daha iyi bir gelecek bulmak için ABD’ye gitmesini sağlayan bir İrlandalı rahibe ile iletişime geçer.

ABD’ye giden Eilis Brooklyn pansiyonunda ev sahibi ve diğer ev sakinleriyle birlikte yaşamaya başlar. Dans ederken onun sevgilisi haline gelen Tony Fiorello’yla tanışır. Artık kendini New York’ta daha rahat hisseder ve Tony ile romantik bir süreç başlar.

 

22. Fruitvale Station

Fruitvale Station - Romantik filmler
Fruitvale Station – Romantik filmler

Filmin Adı : Fruitvale Station
Yıl : 2013
Tür : Biyografi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.5
Ödüller : 41 ödül ve 51 dalda aday gösterildi
Süre : 85 dakika

Konusu : Fruitvale Station, Ryan Coogler tarafından yazılan ve yönetilen 2013 Amerikan biyografik drama filmidir. Coogler’ın ilk uzun metrajlı filmi, 2009’da BART polis memuru Johannes Mehserle tarafından, Oakland’daki Fruitvale ilçe istasyonunda öldürülen, Oscar Grant’in ölümüne yol açan gerçek olaylara dayanıyor.

Filmde Oscar Grant’ı Michael B. Jordan canlandırıyor. Kevin Durand ve Chad Michael Murray, Grant’ın ölümüne karışan iki BART polis memurunu canlandırıyorlar. Memurların gerçek isimleri film için değiştirilmiştir.

23. Rust and Bone

Rust and Bone - Romantik filmler
Rust and Bone – Romantik filmler

Filmin Adı : Rust and Bone
Yıl : 2012
Tür : Drama / Romantik
Ülke : France / Belgium
Puan : 7.5
Ödüller : 2 Golden Globes ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 34 ödül ve 66 dalda aday gösterildi
Süre : 120 dakika

Konusu : Rust and Bone (Fransızca: De rouille et d’os), aynı adı taşıyan Craig Davidson’ın kısa öykü koleksiyonuna dayanan Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts’ın oynadığı Jacques Audiard’ın yönettiği 2012 Fransız-Belçikalı yapımı romantik drama filmidir. Katil balinaları eğiten bir kadına aşık olan işsiz 25 yaşındaki birinin hikayesini anlatır.

Film, 2012 Cannes Film Festivali’nde Palme d’Or için yarıştı ve eleştirmenin sonunda pozitif ilk değerlendirmeleri ile on dakika ayakta alkışladı.

24. Source Code

Source Code - Romantik filmler
Source Code – Romantik filmler

Filmin Adı : Source Code
Yıl : 2011
Tür : Gizem / Romantik / Bilim Kurgu / Korku
Ülke : USA / Canada
Puan : 7.5
Ödüller : 1 ödül kazandı ve 8 dalda aday gösterildi
Süre : 93 dakika

Konusu : Yönetmenliğini Duncan Jones’un yaptığı, prodüksiyonu Mark Gordon, Jordan Wynn ve Philippe Rousselet tarafından yapılan ve Ben Ripley tarafından yazılan Source Code, 2011 Amerikan-Fransız gizem, bilim kurgu, romantik ve korku türünde bir filmdir.

Jake Gyllenhaal filmde bir bombardıman uçağını bulmak için geçmişe gönderilen Amerikan Ordu kaptanını canlandırıyor.

25. Frances Ha

Frances Ha - Romantik filmler
Frances Ha – Romantik filmler

Filmin Adı : Frances Ha
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA / Brazil
Puan : 7.4
Ödüller : Golden Globe a aday gösterildi. Ayrıca 9 ödül ve 39 dalda aday gösterildi
Süre : 86 dakika

Konusu : Frances Ha, Noah Baumbach’ın yönettiği ve Baumbach ve Greta Gerwig tarafından yazılan 2012 Amerikan komedisi drama filmidir. Gerwig de başrol oynuyor.

Frances Halladay (Greta Gerwig), en iyi arkadaşı Sophie (Mickey Sumner) ile Brooklyn’de yaşayan 27 yaşındaki bir dansçıdır. Sophie, hayalini kurduğu semt olan Tribeca’ya taşınmaya karar verdiğinde, Frances maddi gücü olmadığından bunu göze alamaz ve yaşamak için başka bir yer bulmak zorunda kalır.

*Tribeca, New York’un güney Manhattan yerleşim bölgesinde bulunur, fabrika çatılarının, dairelere dönüştürülmesiyle oluşturulmuştur, adını Canal Street’deki üçgen açıdan almıştır.