Dünyanın En Güzel Adaları Muhteşem Doğası ile İçinizi Isıtacak

0 15

Dünyanın En Güzel Adaları

Dünyanın en güzel adaları muhteşem doğasıyla içimizi ısıtarak tatil hayallerimizi kamçılıyor, ancak tüm adalar aynı değil tabiki. Bazı adaların güzelliği, kristal berraklığında onları çevreleyen deniz ve okyanuslar tarafından çekici hale gelir. Bazı adalar ise bereketli ormanlara ve kadifemsi tepelere sahiptir. Ve bazılarıda kültürel zenginlikleri, plajları ve coğrafyası ile insanı kendinden alır.

Jamaika

Dünyanın En Güzel Adaları Jamaika

Jamaika’da sıcak Karayip havasına, uzun resif kaplı plajlara, zengin yağmur ormanlarına, görkemli şelalelere sahiptir. Jamaika ziyaret edilecek en güzel Karayip adalarından biridir. Beyaz kumlu plajları, sığ koyları ve sakin, turkuaz denizi ile harika bir görsele sahiptir.

Sri Lanka

Dünyanın En Güzel Adaları Sri Lanka

Sri Lanka uzun zamandır maceracıların gözdesi, tırmanacak dağlar, keşfedilecek ormanlar ve bunun yanında sıcak Hint Okyanusu sularında keşfedilmeyi bekleyen antik gemi enkazları. Tarih öncesi yerleşimleri ve kültürel miras açısından zengin yerleri oldukça çok. Ormanlar, çeltik tarlaları ve sessiz köylerde yürüyüş yapmak için harika, tabii dilerseniz at yada fil üzerinde de gezebilirsiniz.

Fiji

Dünyanın En Güzel Adaları Fiji

Fiji, Güney Pasifik Okyanusu’nda bir Melanezya ülkesidir ve dokuz ada grubuna ayrılmıştır. Fiji’yi tüm yıl boyunca ziyaret edebilirsiniz, sıcaklıklar eşit ve 27 ° C civarında kalır. Fiji’nin ‘kış’ aylarında mercan resifleri daha net görünürler.

Ülkenin en büyük ve en önemli adasına Viti Levu denir. Ekonomik olarak en gelişmiş olanıdır ve keşfedilecek zengin bir kültürel mirasa sahiptir.

Ko Phi Phi, Tayland

Dünyanın En Güzel Adaları Ko Phi Phi, Tayland

Ko Phi Phi takımadaları, Hint Okyanusu’nun marjinal denizi olan Andaman Denizi’nde yer almaktadır. Güney Tayland’ın batı kıyısında yer alır, ilginç bir bitki örtüsü ve hayvan türü yelpazesi vardır. Grubun iki ana adası Koh Phi Phi Don ve Koh Phi Phi Leh’dir.

Ko Phi Phi doğa severler için ideal bir yer, flora orman ve kayalık manzaraların karışımı ile etkileyicidir. Ada rehberleri sizi maymunlar, yılanlar ve yabani kuşlar gibi birçok hayvanı görebileceğiniz inanılmaz bir orman yürüyüşüne çıkarabilir.

Whitsunday Adaları, Avustralya

Whitsunday Adaları, Avustralya

Whitsunday adaları, Büyük Bariyer resifinin kalbinde yer alır. 74 tane beyaz kumlu plajı olan takım adadır. Deniz yaşamı hayranları, duygusal ve unutulmaz bir deneyim için muhteşem Great Barrier Reef’te şnorkel veya tüplü dalış fırsatını kaçırmamalı.

Adalar üzerinde nerede kalacağınızı seçmek çok fazla ada olduğu için zor. En sevilen tatil köyü, en büyük ve en popüler Whitsunday adası olan Hamilton Adası’nda yer almaktadır.

Kaua’i, Hawaii

Kaua'i, Hawaii

Kaua’i, Hawaii takım adalarının bir parçasıdır ve aynı zamanda “bahçe adası” olarak da adlandırılmaktadır. Gerçekten de keskin dağlardan, yeşil vadilerden ve şelalelerden oluşan bir adadır. Adanın kuzey tarafındaki Napali sahilinin güzel uçurumları ve Doğu tarafındaki Hindistan cevizi kıyıları kesinlikle keşfedilmeye değer.

Güney kıyısında, güzel plajların yanı sıra kültürel, tarihi ve jeolojik önemi olan yerler var. Kauaʻi adası, özellikle Indiana Jones, Jurassic Park ve Jurassic World olmak üzere yetmiş Hollywood filminde ve televizyon şovunda yer aldı.

Bali, Endonezya

Bali, Endonezya

Bali, sörfçüler ve dalgıçlar için favori destinasyondur, ancak keşfedilecek plajları ve deniz biyo çeşitliliğinden çok daha fazlası vardır. Çarpıcı manzaralara karşı ayarlanan egzotik tapınaklar ve saraylar, adayı kendi türünde çok farklı bir deneyim haline getiriyor.

“Seminyak” Bali’nin plaj tesisi alanı. Öte yandan, “Ubud” çok sessiz ve doğa severler için ideal, plaja yeşil vadileri tercih eden, sanat, kültür ve tarihin tadını çıkaran bir yer.

Mauritius, Afrika

Mauritius, Afrika

Mauritius her turist için mükemmel bir tatil yeridir. Ada çeşitli su sporları, güzel beyaz plajlar, uzun dağ yürüyüşleri, vahşi yaşam, gezi ve lüks tatil köyleri sunmaktadır.

Burası tarihle dolu bir ada. Ziyaret edilecek iki UNESCO Dünya Mirası Alanı var: Port Louis’in sömürge başkenti “Aapravasi Ghat” ve 18. yüzyılda kaçak kölelerin barınağı olarak kullanılan “Le Morne”.

Aslan yavrularıyla yürüyebileceğiniz “Black River Gorges” ve “Casela Wildlife Park” gibi görülmesi gereken muhteşem milli parklar var.

Seyşeller

Seyşeller

Hint Okyanusu’ndaki Seyşeller, büyük pembe granit kayalarına sahip uzun beyaz plajlarla karakterize 115 pastoral adaya sahiptir. Anse Lazio , görülmesi gereken en özel plajlardan biridir ve dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilir.

Madagaskar, Afrika

Madagaskar, Afrika

Madagaskar, gezegenimizdeki dördüncü en büyük adadır ve nadir hayvanlar, yağmur ormanları, baobab ve olağanüstü beyaz kum plajlarını görebileceğiniz rüya gibi bir yeridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.