Hamilelikte Vajinada Kararma Genital Bölge Kararması Neden Olur Nasıl Geçer

Hamilelikte Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer Bitkisel Çözümler

0 50

Hamilelikte Vajinada ve Koltukaltında Kararma Neden Olur Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması ve vajina kararması hamilelikte sık karşılaşılan bir problemdir. Hamilelikte hormonlarda meydana gelen değişim koltuk altlarında, vajinada kararmaya neden olur. Bu makalemizde gebelikte koltuk altı kararması ve vajina kararması için doğal tedavi yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Karbonat ve Gül Suyu İle Koltuk Altı ve Vajina Beyazlatma

Gül suyunun cilde faydaları saymakla bitmez; Cildi nemlendirir, yatıştırır, cildin pH’sini dengeleyici rol oynar ve kan dolaşımını teşvik edip cildi içeriden besler. Karbonat cildi ölü hücrelerden arındırır. Hem gül suyu hem de karbonat kararmış cildi beyazlatıcı etkiye sahiptir.

Malzemeler

 • Gül suyu
 • 1 çorba kaşığı karbonat

Malzemelerle kalın bir macun hazırlayın ve koltuk altlarına veya vajinaya uygulayın. Yaklaşık 5-7 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bunu haftada iki kez tekrarlayın.

Limon

Limon yüksek sitrik asit içeriği sayesinde kararmış cildi beyazlatmakta, koltuk altının rengini, vajina rengini açmakta etkili rol oynar. Mükemmel bir koltuk altı ağartma maddesi olarak çalışır. 1 adet limonunu sıkıp suyunu çıkarın. Bu suyu koltuk altınıza veya vajinanıza sürün. 10 dk sonra yıkayın. Bu yöntemi haftada 3-4 kez deneyin.

Aloe Vera Jel

Aloe vera jelinde bulunan Aloesin ismindeki madde koltuk altının, vajina renginin beyazlamasında etkilidir. Aynı zamanda Aloe vera, antibakteriyeldir ve iltihaplı / tahriş olmuş ciltler için yatıştırıcıdır.

Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Koltuk altlarına, vajinaya bu jel tabakasını uygulayın ve yaklaşık 10-15 dakika bekletin.Suyla durulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı ve esmer şeker karışımı da gebelikte koltuk altı kararması ve vajina kararması için kullanılabilir.Zeytinyağı cilt için nemlendirici ve çok besleyici bir maddedir. Aynı zamanda antioksidanlar bakımından zengindir. Esmer şeker peeling işlevi görür ve koltuk altı cildinizi daha koyu hale getiren ölü deri hücrelerini ciltten temizler.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
 • 2-3 yemek kaşığı kahverengi şeker

Kahverengi şekeri yağa ekleyin ve yavaşça karıştırın. Koltuk altı cildine veya vajinaya karışımı uygulayın. Bir iki dakika masaj yapın ve beş dakika bekletin. Ilık suyla durulayın.

Zerdeçal

Zerdeçal, cilt maskelerinde sıklıkla kullanılan bir maddedir, kararmış cildi aydınlatır ve ciltteki lekeleri giderir. Koltuk altları ve vajina üzerine düzenli uygulama yapılması kesinlikle koyu cildi aydınlatacaktır. Süt, koltuk altı beyazlatma işlemine yardımcı olan laktik asit içerir.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu
 • 1 çorba kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı bal (isteğe bağlı bu karışıma eklenebilir)
 • Tüm malzemeyi karıştırın ve macunu koltuk altlarına, vajinaya uygulayın.
 • 10-12 dakika kurumasını bekleyin ve ardından su ile durulayın.
 • Bunu haftada iki kez tekrarlayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı kararmış koltuk altlarını, vajinayı beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda koltuk altındaki kokuyu da giderir. . Bu esansiyel yağda bulunan antioksidanlar cildinizi sağlıklı tutar. Antimikrobiyal özellikleri mevcut mikropları öldürür ve bölgedeki kokuyu ve kararmayı giderir.

Malzemeler

 • 4-5 damla çay ağacı yağı
 • Bir bardak su

1 bardak suya 4-5 damla çay ağacı yağı koyun. Bu karışımı koltuk altlarına veya vajinaya sürün ve doğal olarak kurumasını bekleyin.

Bunu günlük olarak koltuk altı için kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.