1 Dilim Hindi Füme Kaç Kalori Kilo Aldırır mı

Hindi Füme Kalori ve Protein Değeri Sağlığa Faydaları

0 19

Hindi Füme Kalori ve Protein Değeri Sağlığa Faydaları

Füme, besinleri dumanla pişirme yöntemidir. Böyle yapmak gıdaların son derece leziz bir tada sahip olmasını sağlamaktadır. Tütsüleme olarak da bilinen bu yöntemle neredeyse bütün balık ve peynir çeşitleri, kümes hayvanları ve etler bu şekilde hazırlanabilir. Hindi füme bol miktarda protein içerir, oldukça besleyici ve doyurucudur. 100 gr. hindi füme 18,1 gram protein içerir. Hindi füme diyette güvenle tüketilebilir.

Hindi Füme Kaç Kaloridir?

  • 1 dilim Hindi Füme yaklaşık 26 kaloridir.
  • 1 orta porsiyon Hindi Füme 51 kaloridir.
  • 1 gram Hindi Füme 2 kaloridir.
  • 100 gram hindi füme 170 kaloridir.
  • 100 gram Namet hindi füme 87 kaloridir.

Hindi Füme Kilo Yapar mı?

Hindi etinin faydaları çoktur. En önemlilerinden biri, protein bakımından zengin olması ve uzun müddet tok tutmasıdır. Proteinli gıdaların kişiyi tok tutup zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Diyetisyen Gizem Yaman’dan Gün Boyu Tok Tutan Hindi Fümeli Tost Tarifi

Olgun bir avokado alıp dörtte birini ezin. Limon sıkın ve tuz ilâve edin. Bunu ekmeğin üstüne sürün. Bir dilim hindi füme koyun. Pul biber ve karabiber serpiştirin. Birkaç dakika tost makinesine bastırın. Yalnız arzu edenler farklı malzemeler de kullanabilir. Örneğin az yağlı olmak şartıyla bir dilim peynir veya bir yumurta da olabilir. İşte hem sağlıklı, hem tok tutan lezzetli bir seçenek!

Hindi Fümenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Hindi füme selenyum bakımından zengin bir besindir; bu etin bir porsiyonu günlük selenyum ihtiyacınızın yaklaşık dörtte birini karşılar. Selenyum antioksidan içeriğiyle, cildinize ve diğer dokulara serbest radikaller ve çevresel zararlardan meydana gelebilecek hasarı önler. Uzmanlar, selenyumun kalp hastalığını, arterlerin sertleşmesini, felç, prostat ve akciğer kanseri gibi çeşitli kanserleri de önlediğini bildiriyor.

Hindi füme, porsiyon başına önerilen günlük miktarını yüzde 11,4’ü ile iyi bir B-3 vitamini kaynağıdır. Hindi fümede bulunan B-3 vitamini, cildinizin ve sinirlerinizin sağlığını destekler ve vücudunuzun kalsiyumu kullanma şeklini olumlu yönde etkiler. Ayrıca düzenli olarak hindi füme tüketerek her gün ihtiyacınız olan B-6 vitamininin yüzde 9,7’sini alacaksınız.

Ulusal Sağlık Enstitüleri, günde iki ila üç porsiyon protein tüketmenizi tavsiye eder ve hindi füme yemek, bu beslenme hedefine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu etin bir porsiyonu, vücudunuzun kas gelişimi, hormon üretimi ve enerji için ihtiyaç duyduğu 12,3 gram protein sağlar.

Hindi füme, çoğu insan için vitamin ve minerallerle dolu sağlıklı bir yağsız et seçeneğidir, ancak sodyum oranı yüksektir ve düşük sodyumlu diyet için uygun olmayabilir. Dengeli bir şekilde sodyumlu yani tuz oranı yüksek besinler tüketmek tansiyon düşüklüğü ve buna bağlı sorunları engeller.

Bir porsiyon füme hindi, kalorinin yüzde 26’sını oluşturan 2,1 gram yağ içerir. Yağlı besinler tüketmek enerji verir halsizliği önler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.