3 Aylık Bebek Kaç Dakika Boyunca Ne Kadar Emer

3 Aylık Bebek Kaç Saatte Bir Emer Kaç ml CC Süt İçer Dr Cevaplıyor

0 8

3 Aylık Bebek Kaç Saatte Bir Ne Kadar Emer?

Bebeğiniz 3 aylık olduğunda onu kaç saatte bir emzirmeliyim, kaç cc süt vermeliyim, kaç dakika emzirmeliyim gibi bilgileri edinmek isteyebilirsiniz. İşte doktorların bu konuda verdikleri bilgiler;

3 Aylık Bebek Kaç Saatte Bir Emer?

Doktorlar 3 aylık bebeği, 3 saatte bir emzirmeyi tavsiye etmektedir. Bebeğin ihtiyacı doğrultusunda 3-4 saat arayla emzirilmeli/biberon verilmelidir.

3 Aylık Bebek Günde Kaç CC Anne Sütü İçmelidir?

Çocuk Doktoru Seydi Battal Gölgeli bildiriyor;

“Her gün 5-6 öğün yemelidir. Her öğünde ise kg başına 20-30 mililitre anne sütü vermek yeterlidir. Ne zaman acıkırsa o zaman beslenmelidir.”

Çocuk Doktoru Ahmet Gündüzöz’ün cevabı ise şöyledir:

3 ayını tamamlamış (90 gününü doldurmuş) bebekler günde en az 120 ml anne sütü ya da mama tüketmelidir. Süt miktarını ölçmelidir. Annelerin %97’i yeteri kadar sütü olduğu için bu dönemde mama kullanmaya ihtiyaç duymaz.

3 Aylık Bebek Kaç Dakika Emer?

Çocuk Doktoru Vahap Öney’in cevabı; “Bebek 3. Ayına girdikten sonra daha az emmeye başlar. İki göğsünüzden emdiği süre toplamda 7 dakikayı buluyorsa tamamdır. Daha fazla emmesi için zorlamanıza gerek yoktur.”

3 Aylık Bebeği Olanlar Kaç Saatte Bir Emziriyor? Tecrübeli Anneler Anlatıyor

  • 3 aylik olunca artık 3 saat arayla emzirilmeli. Zaten hemşirelerin tavsiyesi de bu yönde. Ben 3 aylık bebeğimi 3 saatte bir emziriyorum.
  • İlk bebeğim 3. aydan itibaren muntazaman 3 saatte bir emmeye başlamıştı. Doyana kadar 15 dakika memeyi bırakmazdı. Oğlum da başlangıçta sık aralıklarla azar azar emiyordu. Sonra o da kızım gibi 3 saat arayla emme düzenine geçti. Bebekler genelde bu şekilde beslenmeyi istiyorlar. Uzmanlar da emzirme aralığının 3 saat olmasını öneriyor.
  • Oğlum 3 aylık ve 2 saatte bir emiyor. Fakat böyle sık sık emmesi normal mi acaba? Çünkü büyüdükçe emzirmelerin arasında daha fazla zaman olmalı diye biliyorum. Ancak ben bunu yapamıyorum.
  • 3 aylık bebeğim gündüzleri 3 saatte bir emse de bazen 4 saat arayla emdiği de oluyor. Bu süre kimi zaman da 2 saate düşüyor. İlla da 3 saat olsun diye aç bırakmıyorum tabii ki, 2 saat sonra acıkınca da emziriyorum. Fakat mümkün olduğunca 3 saat ölçüsünü korumaya çalışıyorum. Bu aralar biraz hasta olduğu için daha sık emzirmeye başladım.
  • Doktoruma ‘bebeğimi kaç saatte bir emzirmeliyim?’ diye sormuştum. 3-3.5 saat arayla emzirmemi söyledi, ben de öyle yapıyorum. (Oğluşum 3 ay 1 haftalık.)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.