Carlson Möllers Balık Yağı Kullanan Anneler Yorumları

Çocuğuna Balık Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 115

Balık Yağının Faydaları Nelerdir Kullananların Yorumları Nasıldır?

Balık yağı, vitamin takviyelerinin en önemlilerindendir ve hem bebeklerde hem de çocuklarda dengeli bir beslenme rutini oluşmasına yardımcı olan çok faydalı bir üründür. Balık yağında DHA bulunur ve bu bileşen, bebeklerdeki doğumun ardından ilk 1 yıl içerisinde görsel, bilişsel ve motor gelişimi büyük ölçüde destekler.

Bebeklerin ve çocukların balık yağı takviyesi almaları, onların büyüme ve gelişimini olumlu etkileyerek sağlıklı olarak yetişmelerine katkıda bulunur.

Bebeği, Çocuğu İçin Balık Yağı Şurubu Kullananların Yorumları

1 yaşında bir kızım var. Bir haftadan beri günde 1 tatlı kaşığı Seven Seas balık yağı içiriyorum. Nazar değmesin, iştahının ciddi derecede açıldığını görmek beni çok mutlu ediyor. Fakat cıvık ve aşırı kaka yapmaya başladı. İshal sayılmaz ancak günde en az üç defa tekrarlıyor. Bir hafta içinde harika sonuçlar aldık ve bu yüzden kullanımı sonlandırma taraftarı değilim. Aynı gıdalarla besleniyor, değişik bir şey yedirmedim. Yalnızca balık yağı verdim, hepsi bu. Sanırım balık yağı, kızımın bağırsaklarının normalden çok çalışmasına yol açtı. Zaten boğazına düşkündür kendisi, muhtemelen fazla yediği için aşırı kaka yaptığını düşünüyorum. Gerçekten çok yararı oldu, bu açıdan bütün annelere öneriyorum. Üstelik bir haftalık süreçte kızımın algılarını da açtı gibi. Eskiden birisini göstersek, mesela “Kızım, baban nerede?” desek hemen dönüp bakmıyordu, biraz bekliyordu fakat artık biz söyler söylemez hemen koşup babasının yanına gidiyor ve kahkahalar atıyor. Oyuncaklarıyla oynaması da değişti, yani el yordamı güçlendi ve oyuncaklarını sıkıca ve çabucak kavramaya başladı.

On gün önce çocuğumuz için möller’s markalı balık yağından kullanmaya başladık. Gerçi fiyatı biraz yüksek fakat buna değer, çünkü onun sayesinde kızım artık daha iştahlı. Muhakkak denemelisiniz.

Balık yağı şurubundan kızıma düzenli olarak içiriyorum. Doktorun değil de bir tanıdığımın önerisiyle başladık. Ardından bu durumu kızımın doktoruna bildirdim, o da kullanabileceğimi ve herhangi bir sakıncasının olmadığını söyledi. Portakallı olanı veriyorum, kızım onun tadına bayılıyor. Fakat uyumadan evvel içirmeyin çünkü o şuruptaki enerji oranı çok fazladır. Eğer geceleri verirseniz, çocuğunuz uyumaz.

Oğlum için balık yağı şurubu kullanmaktaydım, ancak hiçbir yararı olmadı. Doktorumuz da kendi çocuğuna balık yağı vermediğinden bahsetmişti. Her hafta iki gün balık tüketmesi, çocukların gelişimi için daha iyidir.

Selamlar, ben balık yağı konusunda Möller’s ve Carlson ürünlerini kullanıyorum. 2 çocuğum var ve ikisine de periyodik aralıklarla balık yağı vermeye dikkat ediyorum. 1 yaşına girdiklerinde doktorumuzun onayı ile kullanmaya başlamıştık. İştah açıcı olup olmadığına dair kesin bir şey söyleyemeyeceğim fakat çocuklar için olmazsa olmaz çok yararlı bir gıda takviyesi olduğuna inanıyorum.

Doktorumuzun tavsiyesi üzerine 13 aylık bebeğim için iki aydan beri Ocean multi balik yagi şurubunu kullanıyorum. İştahını açtı ve diş çıkarmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca yapısında çinko bulunuyor.

Benim kızımın balık ile arası hiç iyi değil, çok iştahsızlık yaşadığı zamanlarda balık yağı şurubundan veriyorum. İştah açıcı etkisi müthiş, öte yandan bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Fakat yerli markaları tercih etmenizi asla tavsiye etmiyorum. Çünkü hepsinin tadı ve kokusu o kadar kötü ki, benim dahi midem bulanıyor. Fiyatı cep yakıyor olsa da ben kızıma İsveç üretimi Carlson markası şuruptan alıyorum. Limon ve portakal aromalı olarak iki ayrı formda satılıyor. Yavrum onun tadını öyle beğeniyor ki, çoğu zaman şişesini kendi kendine alarak afiyetle yudumluyor.

Doğumdan itibaren oğlum için Ocean markalı balık yağı şurubu kullanıyorum ve günde 1 çay kaşığı içiriyorum. 10 ayını doldurdu. Senesi geldiğinde daha fazla vermeye başlayacağım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.