Çatlatma İğnesinden Sonra Adet Olup Hamile Kalanlar Var mıdır?

Yumurta Çatlatma İğnesi ile Hamile Kalanlar Yorumları 

0 111

Çatlatma İğnesinden Sonra Hamile Kalanlar Var mıdır?

Çatlatma iğnesi, hamile kalmakta güçlük çeken ve doğurganlık tedavisi gören kadınlara uygulanmaktadır. Yumurtaların çatlamaması, kısırlığa yol açan sebepler arasında yer alır. Bu durum karşısında hCG hormonu enjeksiyonu uygulanarak yumurta kesesi çatlatılır ve gebelik şansı artırılır. Çatlatma iğnesi, üretilen yumurtalar yeterince gelişmişse ve buna rağmen çatlamıyorsa olumlu sonuç vermektedir.

Yumurta Çatlatma İğnesinden Sonra Adet Ne Zaman Olur?

Yumurtalar çatlasa dahi hamile kalınmama ihtimali vardır. Enjeksiyon uygulamasından 2 hafta sonra regl kanaması görülüyorsa gebe kalınmadığı anlamına gelir. Fakat bu süre zarfı içerisinde görülen her kanama, regl kanaması olmayabilir. Yerleşme kanaması gibi hamilelik kanamaları olma ihtimaline karşılık dikkatli olunmalıdır.

Yumurta Çatlatma İğnesi Kullananların Yorumları Nasıldır?

Çatlatma iğnesini ilk denediğimde gebe kaldım çok şükür. Şu an oğluma 21+4 günlük hamileyim. İğne tedavisi yaptıran bir arkadaşım da kız bebek bekliyor.

Ben bir oğlum olsun diye denenmedik yöntem bırakmadım ve sonunda tuttu. Çatlatma iğnesi yaptırdıktan 34 ve 36 saat sonra, sabah 2 kez cinsel ilişkiye girdik. Bence hamile kalmak için yumurtlamanın olduğu gün ya da en yakın tarihte ilişki yaşanması gerekir.

Merhaba kızlar, 15 Mart tarihinde günde 2 kez Klomen aldım. 28 Nisan günü doktorum bir yumurtamın olduğunu söyledi. Çatlatma iğnesi yapıldıktan 18 gün sonrasına da kontrol verildi. Hayatımda aldığım en mutlu haberi o gün aldım, şu an gebeliğimin 6. haftasındayım. Allah evlat sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu. Moralinizi bozup ümitsizliğe kapılmayın lütfen. Allah izin verince her şey mümkün oluyor…

Ben de çatlatma iğnesi yaptırarak gebe kalabildim. Şu an gebeliğimin 24. haftasındayım. Bana kalırsa hamilelik belirtilerinin üzerinde çok durmayın. Bende yok denecek kadar az belirti oldu. Elinizde olmasa da ne kadar olumlu düşünürseniz ve ne kadar stres yapmazsanız, o kadar kolay gebe kalırsınız. Allah bebek sahibi olmak isteyen herkesin kucağını doldurur inşallah.

Ben ilk iğnemi yaptırdıktan sonra gebe kalabildim. Öncesinde de Klomen kullandım. Dünyanın en güzel duygusu gerçekten, Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin. Ama herşeyden önce moralinizi yüksek tutun ve tüm kalbinizle dua edin. Çok şükür ki benim dualarım kabul oldu. Umarım Rabbim sizlerin dualarını da geri çevirmez.

Bu ay yaptırdığım çatlatma iğnesi tutmadı malesef. Biraz önce regl olduğumu gördüm ve çok sinirlerim bozuk açıkçası. Yarın kontrole gideceğim ve içimde hala boş bir umut var. Sanırım yeniden uğraşmak artık gözümde büyüyor.

Ovitrelle iğnesiyle ilk denemede gebe kaldım. Rabbimin izniyle 5 Ekim günü oğlumu kucağıma alacağım. Hepinizde bol bol dua bekliyorum…

Ben de bu yöntemi denedikten sonra gebe kaldım. İzin Allah’tan, vesilesi, de çatlatma iğnesinden oldu diyeyim. Önce günde iki kez olmak üzere, 5 gün boyunca Klomen kullandım. Kontrolümde 3 tane yumurtam olduğunu öğrendik. Çatlatma iğnesi yaptırdıktan 36 saat sonrasına kadar çok yoğun bir sancım oldu. 4 gün boyunca her fırsatı değerlendirdik ve şu an hamileyim. Umarım hepinize nasip olur arkadaşlar.

Çatlatma iğnesiyle, ilk olmasa da 2. denememde gebe kalabildim. İğne yaptırdıktan 2 hafta sonra gebelik testi yapmıştım ama çizgiler çok silik çıkmıştı. Meğer gebeliğim daha çok yeni olduğu içinmiş. Çok stres yapıyordum, çok yıpratıyordum kendimi denerken. Bu ay olursa olur diyerek stres yapmayı bıraktım. Çok şükür ki bebeğim tutundu. Darısı tüm isteyenlerin başına olsun.

Ben ilk gebeliğimi Klomen ve çatlatma iğnesi kullanarak yaşamıştım. İğneyi ilk yaptırdığımda gebe kalabilmiştim. Şimdi 2. çocuğumuzu yapmak istiyoruz. Yine Klomen kullandım, yumurta boyum 24 mm olduğunda da iğne yaptırdım. Sonuç bekliyoruz.

Ben ilk kez 2 ay önce çatlatma iğnesi yaptırdım. İkiz bebeklerime gebe kaldım ama maalesef ki düşükle sonuçlandı.

Ben 2 ay Klomen tedavisi gördüm ve yumurta beklediğimiz kadar büyüdü. Hemen ardından yumurta çatlatma iğnesi uyguladılar. O ay gebe kalmayı başardım ama ne yazık ki boş gebelikmiş. Kürtaj yaptırmak zorunda kaldım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.