Ovulasyon testi ile hamile kalanların yorumları hamilelik müjdeleri

Ovulasyon testi silik çıkıp hamile kalanlar var mı?

0 372

Ovulasyon Testi Silik Çıkıp Veya Test İle Erkek Bebeğe Hamile Kalanlar

Ovulasyon testi yumurtlama testi olarak da bilinir ve yumurtlama döneminde olup olmadığınızı gösteren bir testtir. Yumurtlama dönemi hamile kalmak için en ideal dönemdir, bu dönemde kolaylıkla gebe kalınabilir. Ovulasyon testi sayesinde kişinin hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu zamanlar tespit edilmektedir. Bu zaman belirlendiğinde çift bu zamanın 24 ila 36 saat aralığında cinsel ilişkiye girdiğinde hamilelik ihtimali her zamankinden daha yüksek olmaktadır.

Yumurtlama Testi (Ovulasyon Testi) Yapıp Gebe Kalanların Tecrübeleri

 • Ben eşimle denemelerimize rağmen 6 ay hamile kalamadım ve sonraki ayda ovulasyon testi yaptım. Bundan sonra ay hamile kaldım ve şu an 15 haftalık hamileyim. Bence çok pahalılarından almanıza gerek yok, test yalnızca yol gösterici oluyor sonuçta. Hamile kalmak, çocuk sahibi olmak isteyen herkese ovulasyon testi almalarını öneriyorum. Benim aldığım ovulasyon kutusunda 15 ovulasyon testi ve 3 tane de gebelik testi vardı.
 • Ben geçen ay ovulasyon testi yaptım sık sık. Hiç pozitif bir sonuç alamadım, silik çıktı sonuçlar ama hamile kaldım. Şöyle ki ovulasyon testinde silik negatif olması için ya ikiside aynı koyulukta olacak ya da ikinci daha koyu olacak ki bu durum yumurtanın çatladığını ifade eder.
 • Ovulasyon testi silik çıktı ama gebelik testi yaptırdım hamileyim. Ovulasyon testi de her zaman güvenilir sonuçlar vermiyor.
 • Eşimle çocuk sahibi olmak için 8 ay kadar denemeler yaptık. Bu süre zarfında 2 kere de doktora gittik ve hamilelik önünde herhangi bir engel olmadığını söyledi. Sonrasında ben ovulasyon testi aldım internetten çoklu olanlarından sipariş ettim. İlk ay geçti 2.ayda çok sükür hamile kaldım. Benim fikrime göre zor hamile kalanlar ovulasyon testini mutlaka yapmalı.
 • Benim internette yorumlardan anladığım kadarıyla ovulasyon testiyle erkek bebekleri olan insanlar var. Tıpta bu testinin pozitif görüldüğü gün ya da bir sonraki gün yani test silikleştiğinde cinsel ilişkiye girilise bebeğin erkek olma ihtimali çok yüksekmiş.
 • Ben ovulasyon testini yaparak 3 defa hamile kalmış biri olarak söylemeliyim ki testi yaptığım ilk ay hamile kalıyorum. Kan pıhtılaşması sorunu yaşıyorum ve iki bebeğimi karnımda kaybettim. Şu an tekrar ovulasyon testiyle hamile kaldım. Bence ovulasyon testi sabahki ilk idrarla yapılmamalı çünkü sonucu güvenilir olmuyor. Ek olarak bu test her gün aynı saatte yapılmalı. Ben her gün saat 3’de yaptım ve 4 saat öncesinde de sıvı almayı azalttım. Testte ikinci çizgi her zaman silik çıkar ama ikinci çizginin diğer gibi kopkoyu çıkması gerekir. İkinci çizgide o koyuluk görüldüğünden 24-36 saat içinde yumurtlama gerçekleşecek demektir. Bu yüzden ya koyuluk görüldüğü gün veya sonraki iki gün hamilelik ihtimali çok ama çok yüksektir, değerlendirilmelidir.
 • Geçen ay ovulasyon testi yaptım ama pozitif çıkmadı. Şu an ise 4 haftalık hamileyim. Hamileliğim adetime 7 gün kala kan sonucumda ortaya çıktı ve hamileliğimi öğrendikten sonra bir daha test yapmadım.
 • Ovulasyon testiyle 2 defa hamile kaldım. Ancak her ikisinde de bebeğim yaşamadı. Ovulasyon testi sayesinde İlkinde 1. ayında, ikincisinde ise 5.ayda hamile kalmıştım.
 • Ben ovulasyon testiyle hamile kaldım ve şu an 12 haftalık hamileyim. Testte çift çizgiyi gördüğümüz ilk gece ve ertesi gece cinsel ilişkiye girdik ve oldu. Henüz bebeğimin cinsiyetini bilmiyorum.
 • Ben ovulasyon testini kullandığım ayda hamile kaldım. Benim gördüğüm eğer hamilelik önünde herhangi bir engel yoksa ovulasyon testi kesin sonuç veriyor. Ovulasyon testindeki çizgi koyu çıktığında yumurta 24-36 saat içinde çatlayacak anlamına gelmektedir. Ancak çizgi eğer silik ise yumurta zaten çatlamış demektir.
 • Eşimle 15 aylık evliyiz ve neredeyse 6 aydır hamile kalmak niyetindeyim. Herhangi bir sağlık problemimiz yok ama yine de bir türlü hamile kalamadım. Ovulasyon testi aldım ve onunla takip etmeye başladım yumurtlama sürecimi. Bu teste güvenim yüksek ve ilk denemizde işe yaramadı. Umarım en yakın zamanda hamile kalırım.
 • Ben ovulasyon testini kullandığım ay hamile kaldım. Benim kullandığım markayı iki arkadaşıma önerdim ve onlar da aldılar ve ilk aylarında ikisi de hamile kaldılar.  Testi kullanmadan yumurtlama gününü ayarlayamıyordum ve tahminlerim hep yanlış oluyordu. Zaten hamile kalmamanın sebebi yumurtlama gününü denk getirememek.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.