Çörek Otu Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır Zayıflayanlar Var mı?

Çörek Otu Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Çörek Otu İle Zayıflama Etkisi

1 6.342

Çörek Otu Kilo Verdirir mi? 

Güney ve Güney Doğu Asyada ilk olarak yetiştirilen çörek otu, günümüzde, dünya genelinde kilo vermeye yardımcı olması için kullanılmaktadır. Çörek otu doğal bir yağ yakıcıdır ve diyetinizle birleştirildiğinde yağlarınızı daha hızlı yakmanızı sağlar. Çörek otu, vitamin, minerallerle doludur ve sağlığa da çok çeşitli faydaları vardır. Çörek otu ile zayıflayanlar, çörek otunun zayıflatmakta çok etkili olduğunu bildiriyorlar.

Çörek Otunun Ve Çörek Otu Yağının Zayıflamaya Faydaları

 • Çörek otu, kilo vermek için çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre, çörek otunun düzenli kullanımı, bel çevresindeki yağların yakımına oldukça yardımcı olmaktadır. Bu araştırmada, deneklere düzenli olarak çörek otu verilmiştir ve mükemmel sonuçlar alınmıştır. Yani özetle, çörek otu değil kilo aldırmak, zayıflamaya yardımcı olan bir bitkidir.
 • Deneklerde, karın bölgesinde yağda bir miktar azalma, genel kilolarında inanılmaz bir azalma ve kan basınçlarında azalma görülmüştür.
 • Çörek otu iştahınızı kapatarak çok yemenizi, bu nedenle çok kalori almanızı engeller.
 • Çörek otu metabolizmanızı hızlandırır, böylece vücudunuzdaki yağların yakılarak enerjiye dönüşmesini sağlar.
 • Lubricant (yağlayıcı) özelliğiyle bağırsakları kaygan hale getirerek, yani müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlar, yiyeceklerin yağ olarak depolanmasını önler.
 • Çörek otu kişiyi uzun süre tok tutar, bu özelliği sayesinde gereksiz kalori alımını engeller.

Çörek otunun Diğer Faydaları;

İştahı Kontrol Eder

Çörek otları, anoreksik özellikleri sayesinde, iştahı kapatır. Bu nedenle daha az acıkmanızı sağlar ve kilo vermenizi kolaylaştırırlar.

Diyet Lifi

Çörek otlarında, bol miktarda diyet lifi bulunmaktadır ve bu da sindirim sisteminizi sağlıklı tutmak, zayıflamak için önemli rol oynar.Diyet lifleri ayrıca metabolizmanızı hızlandırmak, şeker seviyelerinizi kontrol altında tutmak ve kolestrolü düzenlemek için de etkilidir.

Antioksidan Bakımından Zengindir

Çörek otu, kristalin nijelon adınlu bir karbonil polimer barındırır ve bu da antioksidan olarak görev alıp, karın bölgesinde, bacaklarda ve kalçada yağ birikimini önler.

Çörek Otunu Kilo Vermek İçin Kullanma Yolları

Çiğ çörek otunu yutmak zor olabilir. Bu nedenle çörek otu yağı da kullanabilirsiniz. İstediğiniz tariflerde çörek otu yağı kullanarak, kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz.

Su ve Çörek Otu

1 çay kaşığı çörek otunu ağzınıza alın, üzerine 1 bardak ılık su ile için. Çörek otu yağını tüketmenin en iyi zamanı sabah veya yatmadan hemen öncedir. 1 tatlı kaşığı balı hemen sonrasında tüketebilirsiniz. Bu hem tadını hem de kilo verme özelliğini arttıracaktır.

Çörek Otu Yağı ve Bal

Bal mükemmel bir yağ yakıcıdır ve çok etkili olarak çörek otu yağı ile birleştirilebilir. Bu şekilde, uzun süredir yakmaya çalıştığınız göbek yağlarınızı eritebilirsiniz.

2 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Bu karışımı sabah kalkar kalkmaz tüketin. Ayrıca bu karışımın kilo verdirme özelliklerini arttırmak için, limon suyuda ekleyebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı, Tarçın ve Bal

 • Tarçın ve çörek otu yağı, mükemmel bir kilo verme yardımcısıdır. Tarçın, metabolizmayı hızlandırır ve bal da şeker yerine geçebilecek en iyi maddedir.
 • 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı çörek otunu karıştırın. Bu karışımı, bir bardak ılık su içerisine ekleyin. Bu karışıma biraz tarçın ekleyin ve iyice karıştırın.
 • Su ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Ayrıca bu karışımı içtikten sonra 30 dakika içerisinde hiçbir şey yemeyin ve içmeyin.

 Çörek otunu havanda öğütüp öyle tüketmek daha kolay yutmanızı sağlayacaktır.

1 yorum
 1. Ayşe Taşkale diyor

  Vallahi ben gerçekten detoks hastasıyım vücudum bu detoks suları ile o kadar dinç ve zinde kalıyorki etkilerinden çok memnunum. Daha öncesinden ******* üzerinden almıştım detoks sularını güzeldi ama şimdi de kendim yapmayı deneyeceğim bakalım ne kadar faydalı olacak, güzel olacakmı göreceğiz 🙂 Tekrar çok teşekkürler bu tür detoks sularının tariflerini bekliyorum merakla.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.