Doğru kıyafet kombini nasıl yapılır ipuçları

Doğru kıyafet kombini nasıl yapılır ipuçları
0 69

Kıyafet kombini nasıl yapılır, renk kombini nasıl yapılır, Kıyafet kombini yapma teknikleri

Çoğu insan yalnızca tek tip giyinmekten hoşlanmaz, tek tip giyinenler bile bazen bundan bıkabilir. Sizde kombin yapmak istiyorum diyorsanız ve doğru kıyafet kombini nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızı takip edin. Eğer kombin yapmaya alışık değilseniz her gün değiştirmek size yorucu gelebilir. Fakat kıyafet kombini yapma teknikleri ile stillerin nasıl karıştırılacağını, renk kombini nasıl yapılır ve doğru kıyafet kombini nasıl yapılır öğrenerek her gün farklı görünebilirsiniz.

Kıyafet satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer başarılı bir kombin yapmak istiyorum diyorsanız, işe farklı stillerin farklı parçalarını edinerek başlayın. Beğendiğiniz her şeyi satın alın fakat kalabalığı takip etmemeye dikkat edin. Trendleri takip etmek iyi değil, çünkü sürekli değişiyor ve boşa para harcıyorsunuz gibi geliyor. Beğendiğiniz trendleri takip edin, ancak bu trendleri herkesin takip ettiği ve bu nedenle benzersiz olmadığını unutmayın.

Ana stilinizi belirleyin

Zor da olsa, en çok hoşunuza giden bir modayı, ana stiliniz olarak seçin. Eğer stilinizi hergün veya her hafta değiştirerek moda olmak isterseniz, bu sizi kararsız gibi gösterir. Eğer karar veremiyoranız, ya kişiliğinize tam uyan bir moda, ya da kişiliğinizin tam tersi bir moda seçin.

Farklı moda parçalarını stilinize ekleyin

Farklı modaların farklı parçalarını ana kıyafetinize ekleyin. Neon skinny jean, platform çizme, inci, omuzdan koyu mavi gömlek ile oluşturduğunuz kombini ara sıra çiçekli kafa bandı ile süsleyebilirsiniz. Sadece kıyafetinizin, daha önce belirlediğiniz ve  en çok beğendiğiniz moda trendine, yani ana stilinize benzediğinden emin olun. Zaman zaman kısa süreli başka bir stile doğru kayarak değişiklik yapmaktan korkmayın.

Kıyafet kombini yapma teknikleri - Renk kombini nasıl yapılır ve doğru kıyafet kombini nasıl yapılır
Kıyafet kombini yapma teknikleri – Renk kombini nasıl yapılır ve doğru kıyafet kombini nasıl yapılır

Güvendiğiniz arkadaşlarınızla alışverişe çıkın

Üzerinizde neyin en iyi göründüğüne karar vermenize yardımcı olabilmeleri için, güvendiğiniz arkadaşlarınızla alışverişe çıkın. Gerçekten bir giysiden çok hoşlanmış olmanız, o giysinin üzerinizde iyi görüneceği anlamına gelmez. Dürüst, güvendiğiniz arkadaşlarınız size o şeyin uyup uymadığını söyler. Ayrıca, ileride on kilo vereceğinizi planlayarak giymeyi düşündüğünüz hiçbir şeyi satın almayın; Bunun birçok nedeni var. Planladığınız  10 kiloyu vermek (bünyenize bağlı olarak) belkide bir yıl sürebilir ve bir yıl sonra çıkartıp giymeye kalktığınızda aldığınız kıyafetlerin trendin dışında kaldığını göreceksiniz. Bir başka senaryo, belkide hedeflediğiniz kiloya tam olarak ulaşamayacaksınız ve kıyafet bir miktar dar gelecek…

Yumuşak geçişler yapın

Değişimi biraz ağırdan alın, yumuşak geçişler yapın. Büyük moda hataları yaparak, komik duruma düşmek istemezsiniz. Küçük aksesuarları değiştirerek başlamayı deneyin, daha sonra yelek ve ceket gibi aksesuarları giysinize eklemeye başlayın ve en son ana kıyafetlere geçin.

Kıyafet kombini nasıl yapılır, renk kombini nasıl yapılır, Kıyafet kombini yapma teknikleri
Kıyafet kombini nasıl yapılır, renk kombini nasıl yapılır, Kıyafet kombini yapma teknikleri

Kıyafetlerinizle birlikte kişiliğinizi de değiştirmeyin

Eğlenceli bir tarzınız varsa, ne giydiğinize aldırmadan dolaşmaya ve çığlık atmaya bayılıyorsanız, bunu değiştirmeye çalışmayın. Tamamen kadınsı giyinip hemde futbol maçına gitmek, spor yapmak gibi. Kıyafetinizi değiştirdiğiniz için kişiliğinizi değiştirmeniz gerekmez.

Kıyafetlerde renk kombini nasıl yapılır

Kıyafetlerde renk kombini, sizi kolayca havalı gösterebilir, zekice yapacağınız ufak renk kombinasyonları ile çok farklı ve havalı görünebilirsiniz. Kıyafetlerdeki renkleri basit bir şekilde birleştirmenize yardımcı olacak birçok temel ipuçları vardır. Mesela Siyah, beyaz, gri ve açık bej,  diğer tüm renklerle uyum sağlar.

Renk kombini nasıl yapılır hakkındaki yazımızı okuyun

Kıyafet kombini nasıl yapılır, renk kombini nasıl yapılır, Kıyafet kombini yapma teknikleri
Kıyafet kombini nasıl yapılır, renk kombini nasıl yapılır, Kıyafet kombini yapma teknikleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.