Enseye Bakarak İkinci Çocuğun Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

İlk Çocuğa Bakarak Cinsiyet Tahmini Yapma İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor

0 2.619

İlk Çocuğa Bakarak Cinsiyet Nasıl Anlaşılır? İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor

Bebeğin cinsiyetinin ne olduğu ebeveynler arasında en merak edilen konulardandır. İlk çocuğa bakarak, doğacak çocuğumun cinsiyetini bilebilir miyim diye öğrenmek istiyorsanız, işte Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bildirdiği yöntem

İlk Çocuğa Bakarak Cinsiyet Tahmini

Hepimize şifalı bitkilerden doğal reçeteler sunan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, katıldığı bir TV programında ilk çocuğun cinsiyetinden yola çıkılarak ikinci çocuğun cinsiyeti hakkında tahmin yürütülebileceğini söylemiştir. İbrahim Saraçoğlu’nun açıklaması, “İkinci çocuğum kız mı olacak erkek mi?” diye merak edenleri ilgilendirmektedir. Peki öyleyse, açıklamayı birlikte okuyalım:

“İlk çocuğunuzun ensesine bakıp 2. çocuğunuzun cinsiyetiyle ilgili tahminde bulunabilirsiniz. ‘Ense kısmındaki saçların aşağı doğru inmesi ikinci bebeğin kız olacağına, yukarı doğru çıkması da erkek olacağına işaret eder.’ diye bir söylenti mevcuttur. Elbette bu iddianın bilimsel bir dayanağı yoktur. Sadece tahminde bulunmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu tarz yöntemlerle bebeğin cinsiyeti kesin olarak öğrenilemez. Bazen doğru çıkabilir fakat bu tamamen rastlantıdan ibarettir. Sonuçta iki cinsiyet vardır ve doğru sonuç alma ihtimali yarı yarıya olduğu için tahmininizin tutması mümkündür. Ancak dediğimiz gibi bunlar, halk arasında uygulanan ve tıbbi değeri olmayan yöntemlerdir. Kesinlik ifade etmezler. Bebeğin cinsiyeti ancak PGD isimli genetik yöntem ile tespit edilebilir.”

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Göbeğiniz sivri görünümlüyse ve bir basketbol topunu andırıyorsa, bu durum bebeğinizin erkek olduğuna yorumlanır. Erkek bebek belirtileri içerisinde en çok dikkat edilen hususlardan biri budur.

Bilindiği gibi hamilelik döneminde kadınlar bazı yiyeceklere karşı daha fazla istek duyar. Anne adayının aşerdiği yiyecekler, bebeğin cinsiyeti hakkında fikir verebilir. Nitekim bununla ilgili halk arasında da, “Ye tatlıyı doğur atlıyı, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi” ve “Ye acıyı doğur Hacıyı” gibi sözler vardır. Buradan da anlaşıldığı üzere hamilelikte tatlı ve acı gıdalar aşermek bebeğin erkek olduğuna, ekşi aşermek ise kız olduğuna işaret eder. Bu, toplumda yaygın bir inanıştır fakat bilimsel nitelik taşımaz.

Bilim insanları, erkek bebeğe hamile kalan kadınların vücudunda testoren hormonunun daha fazla salgılandığını, buna bağlı olarak anne adayında aşırı gerginlik ve agresiflik olduğunu tespit etmiştir.

Gebelikte hormonal değişiklikler yaşanır. Bu da akne oluşumuna sebebiyet verebilir. Sivilce ve aknelerin çoğalması erkek bebek belirtileri arasında yer alır.

Anne adayının karnı daha aşağıdaysa bu, erkek bebek geleceğini düşündürür.

Öte yandan erkek bebek karnın sağ tarafında olur.

Saçlarınız daha çabuk uzamaya başladıysa, muhtemelen çocuğunuz erkektir.

Karnında erkek bebek taşıyan anne adayları, önceki döneme kıyasla hamilelikte ayaklarının daha fazla üşüdüğünü hisseder.

Bebeğin kalbi 1 dakika içerisinde kaç kez atıyor? sorusunun cevabı da erkek olup olmadığına ışık tutar. Eğer 140’ın altındaysa anne adayının bebeği erkek demektir.

Gebelik döneminde sürekli halsiz ve yorgun hissedebilir, gün içinde sık sık uyuma ihtiyacı duyabilirsiniz. Eğer genelde sol tarafınıza dönük uyuyorsanız bebeğiniz erkek olabilir.

İdrarın açık sarı renkte olması bebeğin erkek olduğunu gösterir.

Erkek bebeğe gebe olanlar hamilelikte daha fazla kilo almaya eğilimlidir. Bu kilolar bilhassa mide çevresinde yoğunlaşır ve anne adayının göbeği sivri bir şekil alır.

Erkek bebek belirtilerinden biri de sık aralıklarla meydana gelen baş ağrılarıdır.

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Göbeğinizin yayvan ve yuvarlak olması bebeğinizin kız olacağına delalet eder. Bu tahmin çoğu zaman doğru çıkmaktadır.

Gebelikte mide bulantısı ve kusma şikayetleriniz çok oluyorsa bu durum kız bebek sahibi olacağınızın belirtisidir.

Basenlerin genişlemesi, kiloların kalça bölgesinde artması, bebeğin kız olduğuna bir işarettir.

Anne karnındaki kız bebeklerin nabzı 1 dakika içerisinde 150’den fazla atar.

Kız bebek karnın sol tarafındadır.

İdrarın mat sarı renkte olması kız bebek belirtilerindendir.

Karnınız yukarıda duruyorsa, büyük ihtimalle kız bebek sahibi olacaksınız demektir.

Aynanın karşısına geçin ve göğüslerinize bakın. Eğer sağ göğsünüz daha büyükse çocuğunuz erkek, sol göğsünüz daha büyük ise kızdır.

Eskiden daha güzel göründüğünüzü ve hamilelik döneminde cildinizin biraz değiştiğini düşünüyorsanız üzülmeyin! Çünkü bu, güzeller güzeli bir kız evladınız olacağına alamettir. Güzelliğiniz biraz azalmış gibi geliyorsa bunu düşünerek motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Hem “güzelliğini annesinden almış.” sözü de buradan geliyor olabilir.

Hamilelikte iyice duygusallaştıysanız, her şeyden çabuk etkileniyor ve hemen kırılıyorsanız, muhtemelen karnınızda bir kız bebek taşıyorsunuz.

Biraz önce söylemiştik ancak tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Hamilelik döneminde kendinizi çirkin buluyorsanız, çok güzel bir kız annesi olmaya hazırlıklı olmalı ve cildinizin değişmesini kendinize dert etmemelisiniz!

Kız bebeğe hamile olan kadınların saç telleri incelmeye ve daha mat görünmeye başlar.

Kız bebek belirtilerinden biri de saç derisinde meydana gelen kırmızı lekelerdir.

Hamilelikte sık sık hasta olmak, vücut direncinin zayıflaması,

İlk 12 hafta sabah bulantılarının olması,

Cildin eskisinden daha yumuşak ve hassas bir hale gelmesi,

Yüz bölgesinde ergenlik dönemindekine benzer sivilcelerin çıkması; işte tüm bunlar da kız bebek belirtileri arasındadır.

Halk arasında uygulanan bir yönteme göre; anne adayı alyansını ince bir ipe bağlar. Sırt üstü uzanır ve alyansı göbeğine tutup sallandırır. Eğer düz olarak sallanıyorsa bebek kız, daireler çiziyorsa erkektir.

Evde Tuz İle Bebek Cinsiyeti Nasıl Tespit Edilir? Tıklayınız

Ultrason Fotoğrafından Cinsiyet Tahmini Ultrasonda Cinsiyet Yanılması Olur mu Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.