Erkek Bebek Kesesi Ultrasonda Nasıldır Erkek Bebek Ultrasonu

Erkek Bebek Ultrasonda Nasıl ve Ne Zaman Görünür

0 34

Erkek Bebek Ultrasonda Nasıl ve Ne Zaman Görünür

Sağlıklı bir bebeğe sahip olmak her anne babanın ilk dileğidir. Bebeğin sağlığından sonra en büyük merak konusu ise cinsiyetinin ne olacağıdır. Hamilelikte cinsiyet tespitinin en güvenilir yöntemi ultrasondur.

Erkek Bebek Ultrasonda Nasıl Görünür?

Hamilelik haberini ilk alan anne babaların akıllarına ilk gelen şey bebeğin cinsiyetinin ne olduğudur. Bebeğin cinsiyetinin tespiti ise genital organlarının gelişip şekillenmesi sonrasında mümkün olmaktadır. Bu ise hamileliğin yaklaşık olarak 2.ayına denk gelmektedir ve bu zamandan sonra bebeklerin genital organları gelişmeye başlamaktadır. Bu sayede bebeğin bacak arası ultrason ile görüntülenir ve cinsiyet yorumu yapılır. Genital organın gelişiminin ilk aşamalarında erkeklerde penis oluşur ve kızlarda ise genital organın dudakları belirginleşir. Genital organların gelişimi hamileliğin 3.ayının ortalarına doğru gerçekleşir ve bu sayede bebeğin cinsiyeti tespit edilir. Cinsiyet tespitinde erkek organı penisin tespiti kız bebeklerinkine oranla daha uzun zaman almaktadır.

Hamileliğin 14.haftasından sonra  yapılabilen cinsiyet tespiti anne karnındaki bebeklerin genital organlarının belirginleşmesiyle mümkün olmaktadır. Belirginleşen genital organlar ultrason ile görüldüğünde doktorlar cinsiyet analizi yapmakta ve anne, babalara bu haberi vermektedir. Ancak bebeğin cinsiyeti hamileliğin ilk gününde zaten genetik olarak bellidir.

Anne karnında bebeğin bacaklarını kapalı tutması cinsiyet tespitini zorlaştırır ve kesin bir cinsiyet tespiti yapmak mümkün olmaz.

Ultrasonda Erkek Bebek İşaretleri Nelerdir?

Hamilelikte en yaygın olarak kullanılan yöntem ultrasondur ve ultrason sayesinde anne ve bebeğin sağlık durumu ve en çok da bebeğin cinsiyeti görülmektedir. Ultrason yönteminde bebeğin görüntüsünü almak için anne rahmine yüksek frekanslı ses dalgaları gönderilmektedir.

Hamileliğin 18-20.haftalarında ultrason ile testis, skrotum ve penis dahil olmak üzere erkek bebeklerin cinsel organının net olarak görülmesiyle kesin olarak erkek bebek tespiti yapılır.

Anne karnındaki fetüsün idrar akışı eğer yukarı doğru hareket ediyorsa, bebeğin erkek olma ihtimali yüksektir.

Ultrason Fotoğrafından Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

Bebeğinizin ultrason görüntüsünü aşağıda paylaştığımız USG (ultrason görüntüsü) ile karşılaştırıp cinsiyet tahmini yapabilirsiniz. Ağızdaki görselde boy diye ifade edilen erkek bebek, girl ile ifade edilen ise kız bebektir.

Ultrasonda Cinsiyet Yanılması olur mu?

Tıptaki gelişmelerin çoğu teknoloji sayesinde olmaktadır ve bu gelişmeler devamlı olarak ilerlemektedir. Bebeklerin cinsiyeti için başvurulan ultrason yönteminde hata oranı vardır ancak bu oran düşüktür. Çünkü ultrason cinsiyet tespitinde en güvenilir yöntem olarak bilinmektedir ve yanılma nadiren görülmektedir. Özellikle de ultrason ile eğer bebeğin cinsiyeti erkek olarak belirlenmişse bunda hata olma ihtimali düşüktür. Fakat eğer bebek kız olarak tespit edilmişse 1 hafta sonra tekrar bir ultrason değerlendirmesi yapmak faydalı olmaktadır. Hamileliğin 16.haftasından sonra ultrason ile yapılan cinsiyet tespitlerinde yanılma oranı neredeyse sıfırdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.