Hamilelik Testinde İkinci Çizgi Silik Çıktı Hamileymişim Yorumlar

Gebelik Testinde İkinci Çizgi Silik Çıkıp Hamile Olanların Yorumları

0 54

Hamilelik Testinde İkinci Çizgi Silik Hamilelik Belirtisi midir?

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en kolay ve pratik yolu eczaneden gebelik testi alıp evde test yapmaktır. Eczanede satılan gebelik testleri idrar ile yapılır. Gebelik testi kitine idrar damlatılır. 5 dakika beklenir. Test kitinin üzerinde şayet 1. çizgi belirgin, 2. çizgi ise silik çıkarsa, bu durum büyük ihtimal hamile olduğunuzu gösterir. Ancak kesin olarak hamile olup olmadığınız kan testi ile belirlenir.

Hamilelik Testinde 2. Çizginin Silik Çıkması Ne Anlama Gelir?

Gebelik testinde 2. Çizgi silik çıktıysa büyük ihtimal hamilesiniz demektir. Gebelikte 2. Çizginin silik çıkmasının diğer nedenleri şunlardır; Menopoz veya menopoz öncesi dönemde olma, kimyasal gebelik yaşama, çok fazla su içme, hamileliğin çok erken döneminde olma.

Hamilelikte Testinde 2. Çizgi Silik Olup Da Gebelik Yaşayanların Yorumları

Adet tarihim 3 gün gecikti ve hamilelik testi yaptım. Pozitif çıkacağından hiç umudum yoktu. Ancak testi uygulayıp baktım ki ikinci çizgi silik! Resmen şok oldum. Sonraki gün yine test yapıp aynı sonucu aldım. Ertesi gün üçüncü kez test yaptığımda ise bu kez 2. çizgi daha koyuydu. Kanda hamilelik testimin sonucu da 1297.4 çıkınca hamile olduğumu kesin bir şekilde öğrendim; 5. haftadaymışım. Sakın moralinizi bozmayın, bunu takıntı hâline getirmeyin; akışına bırakın. Göreceksiniz, olacak!

Adetim 10 gün mü 12 gün mü geçmişti tam hatırlamıyorum; ondan sonra test yapmıştım. Bu kadar geciktiği halde ikinci çizgi silik çıktı. O akşam derhal hastaneye gittim ve ultrason muayenesiyle 5 hafta 6 günlük hamile olduğum belirlendi.

Regl tarihim 13 gün geçti, yaptığım hamilelik testinde ikinci çizginin son derece hafif olduğunu gördüm. 3 gün bekleyip testi yineledim, aldığım sonuç aynıydı. Bunun üzerine kanda hamilelik testi yaptım, hamile çıktım.

Adetime 4 gün kala gebelik testi yaptım.2. çizgi silik çıktı yani hamile olduğumu gösteriyordu bu durum. Garanti olsun diye ertesi gün bir de kan testi yaptırdım, öğrendim ki hamileyim.

Reglim 8 gün gecikti ve doktora gidip idrarda gebelik testi yaptığımı, hafif silik çizgi gördüğümü söyledim. Doktorum; ‘hamilesin demek için daha erken. 15 gün sonra gel, kanda hamilelik testi yapalım.’ dedi. Umarım 2 hafta sonra mutlu haberi alabilirim. 6 yıldır çocuk özlemi çekiyoruz.

Bu ay adetim gecikti, hamile kalmak için uğraşıyordum. Kanda gebelik testinden olumlu sonuç alamadım, doktorum 10 gün beklememizi söyledi. Ben o kadar sabredemedim, yine test yaptım ve iki çizginin çok silik olduğunu gördüm. Dün muayene oldum ve gebeliğimin 3. haftasındaymışım.

Adet tarihime 2 gün kaldı fakat ben dün idrarda hamilelik testi yaptım. İkinci çizginin silik olduğunu görünce sevindim ve internette biraz araştırdım. Herkes ‘2. çizginin silik çıkması hamile olduğunuzu gösterir’ yazmış. Biraz önce hastaneden geldim; kanda yapılan Beta HCG testi sayesinde dünyalar benim oldu. Hamileymişim çok mutluyum.

Kızlar test yaptığınızda ikinci çizginin silik çıktığını görürseniz bilin ki hamilesiniz. Çizginin silik çıkma nedeni; gebeliğin daha ilk haftalarında olmanızdır. Benim test sonucumda da silik çizgi çıktı, hamileymişim.

Yaptığım hamilelik testinde 2. çizgi çok silik görünüyordu. Gebe olmadığımı düşündüm. Testi uyguladıktan sonra kayınvalidemin evine gitmiştim, orada bir dünya ev işiyle uğraşıp yoruldum. Gelince bir daha tekrarladım ve iki koyu çizgiyle karşılaştım. Şu an hamileliğimin 4. haftasındayım.

Son adet tarihim 6 Mart’tı. İdrar testini 6 Nisan’da yaptım. İkinci çizgiyi silik olarak gördüm. Dün hastaneye gittim, kanda gebelik testi yaptılar. Beta HCG değerinin 105.8 olduğu tespit edildi. Gebeliğim henüz 3 haftalık.

Benim hamileliğim aşılama yöntemiyle gerçekleşti. Aşılamadan sonraki 14. günde evde idrar testi yaptım ve ikinci çizgi belli belirsizdi. Ben ikna olmadım ve aynı gün testi yeniden uyguladım. Sonuç yine aynıydı. Adet tarihime 1 gün varken bir daha test yaptım, ikinci çizgi iyice koyu çıkınca ‘evet hamileyim galiba’ dedim. Adet günüm geldiğinde doktora gidip kan testi yaptırdım, Beta HCG sonucu 398’di. Hamileliğimin neredeyse 4. haftasına gireceğim. Özetle evde yapılan hamilelik testleri çoğu zaman doğru sonuç veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.