Hamileyken Erkek Bebek Duası Nasıldır Kuranda Erkek Bebek Duası Var mı?

Dinimize Göre Erkek Bebek Nasıl Yapılır Erkek Çoçuk Olması İçin Dua

0 1.646

Erkek Bebek Olması İçin Dua

Erkek bebek sahibi olmak pek çok çiftin arzusudur. Geçmişten günümüze erkek bebek sahibi olmak isteyen pek çok aile olmuştur. Siz de erkek bebeğe kavuşmak istiyorsanız, İslam alimleri tarafından aşağıda bildirilen aşağıdaki yöntemleri  uygulayabilirsiniz. Ancak dua ederken her şeyin hayırlısını istemelidir. Erkek bebek sahibi olmak hayırlısıysa hakkımda bunu nasip eyle demelidir.

Kur’an-ı kerimde mealen, (Allah dilediğine kız, dilediğine erkek çocuk bahşeder. Kimine hem erkek, hem kız çocuğu verir, dilediğini de kısır bırakır. Her şeyi hakkı ile bilen ve her şeye gücü yeten ancak Allah’tır) buyuruldu. (Şura 49, 50)

Kur’an-ı Kerimde erkek bebek olması için herhangi bir dua yoktur.

1.Yöntem

Erkek Bebek Olması İçin Dua

Allahü teâlâya dua edip hayırlısını istemelidir! Rabbimizin bir adı Mucib’dir. Yani kendisine çevrilen elleri boş çevirmez, boş çevirmekten haya eder. Yeter ki şartlarına uygun dua edilsin. Dinimize göre dua edersek Allahü Teala isterse duayı kabul edebilir ve erkek bebek sahibi olabiliriz. Bunun için şunları yapabiliriz;

Erkek çocuk olması için: Duanın kabul olması hakkında yazıda bildirdiğimiz gibi düzgün itikada sahip olup, haramlardan kaçıp, dinimizin emrine uyanın ve şartlarına uygun dua edenin duası muhakkak kabul olur. Böyle salih bir kimse, yatağa girince, önce İhlas suresini okur. (Ya Rabbi, bana bir oğul ihsan edersen ismini Muhammed koyacağım) der. Böyle dua edenin, Allahü teâlânın izniyle erkek çocuğu olur. (Şir’a şerhi) Yine aynı kitaptaki hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Hanımı hamile iken, elini onun karnına koyup, “Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yuled. Ya Rabbi, bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselamın hürmetine, Muhammed koydum” derse, bu çocuk erkek olur.) Yine aynı kitapta, (Kadın, hayzdan temizlendikten sonra beş gün içinde hamile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur) deniyor. (Erkek bebek olması için dua www.dinimizislam.com sitesinden alıntıdır.)

2.Yöntem

Enes bin Malik ve Ali bin Ebi Talib’in, rivayetine göre, Resulullah efendimiz buyurdu ki:

Allahü teâlâdan dünyaya veya âhirete ait bir isteği olan, gece gusledip veya abdest alıp, iki rekât namaz kılsa, her rekâtında bir Fatiha ve üç kere İhlâs okusa, selamdan sonra başını secdeye koyup, (Yâ Rabbi, benim isteğimi Ebu Bekr-i Sıddık hürmetine yerine getir) diye dua etse, Allahü teâlâ, Ebu Bekr-i Sıddık hürmetine isteğini verir. (Menakıb-i çihar yar-i güzin)

3.Yöntem

Adakta bulunmalı. Mesela, (Şununla evlenirsem veya şu işim olursa, sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak üzere, Allah için, üç Yasin okumak nezrim olsun) denince, bu dileğin kabul olduğu tecrübe edilmiştir. Bu niyetle Seyyidet Nefise hazretlerine erkek evlat sahibi olmak için adak adayabilirsiniz. Mesela şöyle diyebilirsiniz “ Ya Rabbi en kısa zamanda bana sağlıklı, hayırlı, yakışıklı ve salihlerden bir erkek evlat nasip edersen sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak üzere, Allah için, üç Yasin okumak nezrim olsun.”

4.Yöntem

Aşağıda bildirdiğimiz tespihleri çektikten sonra erkek bebek sahibi olmak için dua edebilirsiniz

Abdülehad Serhendi hazretleri buyuruyor ki:

(70 kere, “Yâ Allah, Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Kaviyyü, Yâ Kâdir” okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.)

Tek tek 70 kere okunmaz. Tamamı okunup başa dönülür, bu şekilde, tamamı 70 kere okunur. Allah rızası için okumalı. Bir seferde 70 defa okumalı, 71 olsa olmaz, yanına başka isim konsa olmaz, bu bir şifredir. İsm-i a’zam, ism-i Celal, Esma-ül Hüsna’dır. Her namazdan sonra okuyana ne mutlu! Hiç olmazsa günde bir defa okumalı. Dilek için kırk gün kadar okumalıdır.

Bu konuda başka bir kavilde şöyledir:

Cuma günü İkindiden sonra, seccade üzerinde elinden geldiği kadar (Yâ Allah, yâ Rahman, yâ Rahîm, yâ Kavî, yâ Kâdir) deyip, sonra dua etmelidir. (İslam Ahlakı)

İllaki Erkek Bebek Olsun! İbretlik Yaşanmış Olay

Cenab-ı Peygamber aleyhissalatü vesselam buyuruyor ki; Vaki olanda hayır vardır. Bu dinde illâ istenilmez. İllâ olsun denmez. Bu çok tehlikeli ve çok kötüdür, hayırlısını istemelidir.

Çok zengin bir adam varmış. Bu adam her gün hocaya gidiyor, Allah bana muhakkak bir erkek evlat versin diyor. Oraya bir mübarek zat gelmiş. Bu, mübarek bir zattır, ona derdini söyle demişler. Hocam, Allah bana bir erkek evlat versin demiş. Hayırlısını iste dediklerinde, hayır illaki erkek olsun diyor. Mübarek zat demiş ki, şurada bir türbe var, git orada bir koyun kes ama Cenab-ı Haktan hayırlısını iste diyor. Gitmiş türbeye, efendi baba efendi baba, muhakkak erkek evlat istiyorum demiş. Aradan onbeş-yirmi sene geçtikten sonra bu mübarek zat yine aynı yere geliyor. O erkek evlat isteyen adam ne oldu diyor. Neler oldu neler, adam hapiste demişler. Oğluna ne oldu demiş. Oğlu idam edildi demişler. Neden diyor. Allahü teala bir erkek evlat verdi fakat mahallenin haydudu oldu, her cins kötülük var. En sonunda birini öldürdü. Babası, yapmasın diye ayırmaya gitti. Fakat adam ölünce babası suç ortağı oldu. Oğlunu idam ettiler, babası hapiste dediler. Netice…. Onun için ne olursa olsun hayırlısını istemek lazımdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.