İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü İle Zayıflama Tarifi

Soğan Kürü ile Zayıflama Tarifi, Soğan Kürü Zayıflatır mı?

0 16

Soğan Kürü Zayıflatır mı?

Soğan kürü binbir derde devadır; Kistleri yok eder, bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklarla savaşır, ödem attırır, rahimi temizleyip hamile kalmayı kolaylaştırır… Soğan kürünün bir diğer faydası da zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Siz de zayıflamak için soğan kürünü uygulayabilirsiniz.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Soğan kürü için gereken malzemeler, 2 bardak klor içermeyen su ve 1 adet kuru soğandır. Klorsuz su yerine marketten satın alacağınız 500 ml’lik pet şişedeki suyu da kullanabilirsiniz. Kuru soğanın ise açık kahverengi kabukları olmalıdır. Kırmızı, beyaz ve mor kabuklu soğanlar kullanılamaz. Aksi halde kürün yararını göremezsiniz. Öncelikle klorsuz suyu bir tencerede kaynatın. Ardından yıkadığınız ve temizlediğiniz soğanı kabuklarını soymadan dörde keserek tencereye ekleyin. 5 dakika daha kaynattıktan sonra altını kapatın ve ılımasını bekleyin.

Hazırladığınız soğan kürünü, günde 2 kez yemeklerden önce içmeniz gerekir. Aç karna içemiyorsanız, yemek yedikten en az 2 saat sonra içmelisiniz. Bu küre 2 hafta boyunca devam etmeye ve sonrasında 6 ay ara vermeye dikkat etmelisiniz. En olumlu sonuçları, bu kullanım şekliyle alacağınıza emin olabilirsiniz.

Soğan Kürünün Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

Kuru soğanın içerisinde bolca antioksidan bulunur. Bu sayede vücutta bulunan ödemin atılmasını, yağ yakma hızının artmasını ve vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Yemeklerden önce içilen soğan suyu, fazla kilolardan kurtulmak için oldukça yararlı bir yöntemdir. Fakat beslenmeye dikkat etmeden ve egzersiz yapmadan kilo vermek pek mümkün olmayacağı için, yalnızca soğan kürüyle mükemmel bir vücuda sahip olmayı hayal etmek yanlış olacaktır. Soğan kürü, bölgesel yağlanmayı engellemek, midede hissedilen şişkinlik hissini azaltmak ve kan şekerini dengelemek gibi etkiler sağlar. Diyet eşliğinde tüketilirse, sağlıklı ve kalıcı kilo vermeyi mümkün hale getirir.

Kuru soğan, mineral ve vitamin açısından zengin bir sebzedir. Ayrıca kalori değeri oldukça düşüktür. Bu nedenle Antik Mısır dönemlerinden itibaren kilo vermeye yardımcı olması ve hastalıkların tedavisi için kullanılmıştır. Düzenli kuru soğan tüketerek kandaki glikoz seviyesini düşürmek, idrar söktürmek, sindirimi kolaylaştırmak, müshil etkisi almak, bağırsak hareketlerini düzenlemek, midedeki asit üretimini arttırmak, yüksek tansiyonu düşürmek, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlamak ve kalp fonksiyonlarının düzenlenmesini sağlamak mümkün olur.

Kuru soğan, quercetin (kuersetin) adlı antioksidan açısından oldukça zengindir. Bu bileşen, özellikle düşük kalori içeren beslenme listeleri sonucunda görülen halsizliği ortadan kaldırır. Çünkü enerjinin yükselmesine yardımcı bir maddedir. Aynı zamanda vücutta bulunan iltihabın kurutulmasında da etkili bir rol oynar. Kuru soğan, lif açısından da doygun bir sebze olduğu için uzun süre açlık hissedilmesini engeller.

Fazla kilolardan kurtulmak için metabolizmanın hızlı çalışması gerekir. Böylece vücutta yağ depolanması engellenmiş olur. Kuru soğan ise metabolizmayı hızlandırmak için harika bir seçimdir. Yalnızca sarımsak değil, kuru soğan da doğal bir antibiyotiktir. Sayısız yararı olan bu sebze ile kilo verme süreci daha etkili hale getirilebilir. Tabi egzersiz ve uygun bir beslenme programının ile birlikte yürütülmesi gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.