Sezaryen Sonrası Kabızlık Nasıl Geçer Ne İyi Gelir Doğal Çözümler

Sezeryan Sonrası Kabızlık İçin Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Önerileri

0 53

Sezeryan Sonrası Kabızlık İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sezaryen sonrası kabızlık sık karşılaşılan bir sorundur. Sezaryen sonrası kabızlıktan muzdaripseniz, bol sebze meyve tüketmeli, meyve kompostosu yapıp meyveleri ile beraber suyunu da içmeli, düzenli yürüyüş yapmalı, sabah güne 2 bardak sıcağa yakın su içerek başlamalıdır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sezaryen Sonrası Kabızlığa Doğal Kürler

Pırasa, kabızlık tedavisinde oldukça etkilidir. Sezaryen sonrası kabızlık yaşıyorsanız ve bir türlü geçmiyorsa muhtemelen zeytinyağlı pırasa tüketmeyi denemediniz! Bu yemeği her gün düzenli olarak yemeye devam ederseniz kabızlık sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Pırasa, bağırsakları düzenleyen ve bu özelliğiyle kabızlığa iyi gelen şifalı bir sebzedir. Fakat pirinçsiz olarak hazırlamalısınız. Her hafta en azından 4 gün tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kabızlık için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bir başka yöntem ise yoğurt suyu tüketmektir. Ev yapımı yoğurdun faydası daha çok olacaktır. Şiddetli kabızlık yaşıyorsanız portakal yaprağı kürüne de başvurmalısınız.

Sezaryen Sonrası Kabızlık Yaşayan Annelerden Öneriler

Sezaryen doğumdan sonra kabızlık çekmeye başladım. Doktorum şerbet gibi bir şurup verdi, hiç faydasını görmedim. Bir bardak suya iki tane kayısı atıp her sabah aç karna içiyor ve kayısıları da yiyordum. Bunun çok faydası oldu, kabızlıktan böyle kurtuldum. Tabii dikişlerim iyileşinceye dek hep çorba, hoşaf, karpuz gibi sulu gıdalarla beslenmeye özen gösterdim. Zira ne zaman katı bir şey yesem mutlaka kabızlık yaşıyordum.

Sezaryenden sonra kabız oldum ve 5 gün boyunca geçmedi. Öyle şiddetli sancım oluyordu ki anlatamam. Lavman yaptılar, ondan sonra rahatladım. Fakat tekrar başladı ve sonunda eczaneden Osmalac şurup alarak onu kullandım. 1 saat içinde tuvalete çıkabildim, ondan sonra bir daha kabız olmadım. Bu şurup kurtarıcım oldu.

Ben zaten yıllardır kronik kabızlıkla mücadele eden bir insanım. Sezaryen doğumun ardından da kabızlık yaşadım ve bu seferki hepsinden daha kötüydü. Kabızlığa iyi gelen şeyler arasında en çok önerilen şeylerden biri kayısıdır. Ancak ne yazık ki bende bir işe yaramıyor. Oysa ben bol bol kayısı tüketirdim, ekstra gaz ve kabızlık yapmıyordu fakat mevcut rahatsızlığımı da iyileştirmiyordu. Ne yapsam ne etsem diye araştırırken Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na ait bir tarifle karşılaştım: Pırasa kürü. Pırasanın kabızlığa faydalı olduğunu ilk defa duymuştum. Hakikaten de öyleymiş, beni inatçı kabızlıktan kurtardı. Kabızlık yaşayanlara pırasa kürünü öneririm, en doğal ve en hızlı çözüm bu. Lavmanmış, ilaçmış; bunların hiçbirine gerek yok. Şifa deposu elimizin altında.

Sezaryenden sonra gaz problemim olmadı fakat kabızlıktan muzdariptim. Doktorum biraz daha beklememi, geçmediği takdirde toz halinde bir ilaç vereceğini söyledi. Annem her sabah kayısı kompostosu yapıyordu ve düzenli olarak onu içiyordum. İlaç kullanmaya ihtiyacım kalmadı, birkaç gün içinde kabızlığım geçti.

Sezaryen sonrası kabız oldum.

Kuru kayısı, armut, ayva, elma, kuru erik, kuru ve siyah üzümü 10 dakika kaynatıp içiyorum, meyvelerini de yiyorum. Bunları her gün tekrarlıyorum. Doğum yaptıktan sonraki ilk 3 gün kabızlık yaşamıştım, komposto suyu içsem de faydası olmadı. Komposto suyuyla beraber meyveleri de yemeye başlayınca kabızlıktan eser kalmadı. Posalarını da mutlaka yiyin. Ben bu şekilde çözüme kavuştum, umarım size de yararı olur.

Sezaryen doğumdan sonra her sabah aç karna 2 yemek kaşığı zeytinyağı içmek kabızlığı önlüyor. Ben böyle yaptım ve kabızlık çekmedim. Bir de mümkünse her gün birer bardak şekersiz kayısı hoşafı tüketin, kabızlık çekmezsiniz. Sabahları birkaç kaşık zeytinyağı içtikten sonra üzerine ılık su içmek oldukça faydalı.

Doktor demir hapı yazdı, son derece iyi geldi. Sezaryenden sonra kabız oldum ve 4 gün sürdü. Demir hapını içtikten kısa bir süre sonra rahatça tuvalete çıkabildim. Sizin de böyle bir sorununuz varsa doktorunuzdan demir hapı vermesini isteyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.