40 Kilo Nasıl Gider 30 Kilo Nasıl Verilir 85 Kiloyum Nasıl Zayıflarım

Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım Acil Zayıflamam Lazım

0 3.539

Evde Nasıl Zayıflarız?

Aşırı kilo dünyadaki en büyük sağlık problemlerinden birdir. Obez olan kişilerin sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Sağlıksız beslenme, alkol tüketimi, fiziksel hareket eksikliği, uykusuzluk, aşırı stres ve birçok benzer alışkanlık kilo alımına neden olmaktadır. Genetik faktörler ve hormonsal problemler de kilo alma nedenlerindendir. Aşırı kilolu almak yüksek kan basıncı, kalp hastalığı, tip 2 diyabet, bazı kanser türleri, kısırlık ve felç riskini arttırır.

Evde Zayıflamak İçin Basit ve Etkili Yöntemler

Elma Sirkesi

Elma sirkesi aşı kilodan kurtulmak için en iyi kürlerden biridir. Bir çok araştırmada elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olduğu görülmüştür. Yağı yok etmeye yardım eder ve böylece vücutta yağ birikmesini engeller.

 • 2 tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suda karıştırın. Tercihen öğünlerden önce ve sabahları aç karnına için.
 • Diğer seçenek; Bir bardak suyu birer tatlı kaşığı elma sirkesi ve limon suyu karıştırarak da içebilirsiniz.
 • Bir günde 2 yemek kaşığına kadar elma sirkesi tüketebilirsiniz. Kanınızdaki potasyum seviyesini zaman içinde azaltabildiğinden ve kemik minerali yoğunluğunuzu düşürebildiğinden bu miktarı aşmayın.

Bal ve Tarçın

Metabolizmanızı canlandırmak, enerjinizi arttırmak ve vücudunuzu fazla kilolardan arındırmak için bal ve limonu beslenmenize dahil edin. Tüm bu etkiler kilo kaybını destekler.

Bal obeziteyle savaşır. 2017’de yayınlanan bir çalışmada 4 hafta boyunca balla beslenen farelerin yüksek yağ ile beslenen farelere göre kilo alımında önemli bir azalma olduğu görülmüştür.

 • 1 bardak sıcak suyu yarım tatlı kaşığı toz tarçına(çubuk tarçın da kullanabilirsiniz) dökün. Yarım saat demlenmesi için bekleyin.
 • 1 tatlı kaşığı bal karıştırın.
 • Yarısını sabah aç karnına, kahvaltıdan yarım saat kadar önce için.  Kalanını buzdolabında saklayın ve gece uyumadan önce için..

Limon Suyu

Limon suyu obeziteyle savaşmada en iyi kürlerden biridir. Lif, B ve C gibi vitaminler, kalsiyum, magnezyum, demir, çinko ve fosfor dahil mineraller bakımından zengindir. Sindirimi geliştirir ve toksinleri atmaya yardım eder. Vücudunuzun yağ yakmakta gerekli besin maddelerini alması için sağlıklı sindirim kilo vermenin ön şartıdır. Limondaki sitrik asit yağ yakmada oldukça etkilidir.

 • 3 tatlı kaşığı limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı karabiberi bir bardak suda karıştırın. (Taze öğütülmüş karabiber kullanıyorsanız, sadece çeyrek tatlı kaşığı ekleyin.)
 • Sabah aç karnına için.
 • Bunu en az 3 hafta her gün yapın.

Yeşil Çay

Yeşil çay kilo vermeyi sağlayan diğer bir popüler doğal kürdür. Obeziteyle savaşmak için günde 3-4 bardak yeşil çay için. Kırmızıbiber veya zencefil çayı ile de birleştirebilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe vera metabolizmayı canlandırdığından, enerji tüketimini arttırdığından ve vücutta kullanılmayan yağı hareket ettirdiğinden obezite tedavisinde yararlıdır. Kilo vermekte etkilidir.

 • 2 adet taze aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli kaşıkla çıkarın. 
 • Bir bardak su veya greyfurt suyu gibi bir narenciye suyuyla birlikte blendera atın. 2-3 dakika karıştırıp için.
 • Bunu en az bir ay her gün için.

Kırmızıbiber

Kırmızıbiber obeziteyi kontrol etmeye yardım eder ve kilo kaybına katkı sağlar. Vücudun yağ yakması ve enerji harcamasını arttırmasını canlandıran kapsaisin içerir. Ek olarak, sindirimi canlandırır ve aşırı iştahı bastırır.

 • 2 şer tatlı kaşığı limon suyu ve kırmızıbiberi bir bardak suda karıştırıp için.

Rezene

Rezene tohumu idrar söktürücü özelliklerinden dolayı kilo vermede yararlı olduğuna inanılır. 2017’de obez hayvanlar üzerinde yapılan bir çalışmada rezene tohumu diyetinin kilo kaybını desteklediği görülmüştür. Ayrıca rezene idrar sökücü özelliği ile vücutta su birikimini azaltarak hızlıca kilo vermenize yardım eder.

 • Rezene tohumlarını hafifçe kurutun ve öğütün. Tozu süzün. Bu tozdan günde 2 kez bir bardak ılık suyla yarım tatlı kaşığı alın. Bu kür ayrıca gazı, hazımsızlığı ve kabızlığı da rahatlatacaktır.
 • Öğünlerden 15 dakika önce rezene çayı da içebilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.