Zeytinyağı Masajının Faydaları Vücuda Zeytinyağı Sürmek

Zeytinyağının Bacaklara Faydaları Bacaklara Zeytinyağı Sürmek

0 7.623

Zeytinyağı Masajının Cilde, Vücuda, Bacaklara Faydaları

Zeytinyağının bacaklara pek çok faydası vardır; Bacaklardaki ağrıyı giderir, bacaktaki selülitleri geçirir, kuru bacakları nemlendirir. Zeytinyağı ile vücuda masaj yapmak da çok yararlıdır. Bedeni rahatlatır, stresi giderir…

Zeytinyağının Bacaklar İçin Faydaları Ve Vücuda Zeytinyağı Sürmenin Yararları

Bacak Ağrısını Ve Vücut Ağrısı Giderir

Ağrı giderici özelliği, zeytinyağının bacaklar ve vücut için en iyi yararlarından biridir. Aşırı stres, bilgisayar karşısında uzun süre oturma veya aşırı egzersiz yapma gibi durumlar bacaklarda, vücutta gerilme, kas ve eklemlerde iltihaba yol açabilir. Reçetesiz ağrı kesiciler kullanmaya meyilli olsak da vücudumuzun ihtiyacı tazelenmek ve masaj iken ağrı kesiciler sorunu çözmek yerine sadece ağrı duymamızı engeller. Aslında bu faydadan çok zararlı bir uygulamadır.

Hafif ılık, organik zeytinyağı ile vücuda masaj yapmak kas ağrılarını, spazmlarını, burkulmalarını ve iltihaplı eklemleri rahatlatmaya yardımcı olur. Ek olarak, kireçlenme ve gut hastalığından kaynaklanan ağrıyı da rahatlatmada yardımcıdır. Sırt ve bacaklar için de zeytinyağı ile masaj çok faydalıdır.

Bacaklardaki Selülitleri Geçirir

Zeytinyağı bacaklardaki ve vücuttaki selüliti geçirmekte en etkili yöntemlerdendir. Zeytinyağı ile düzenli vücut masajı selülitleri azaltmada kullanılabilecek doğal bir solüsyondur. Selülitlerden kurtulmanıza yardım eder.

1 bardak zeytinyağını öğütülmüş kahve ile karıştırın bu karışıma 250 ml (1 büyük bardak) su ilave edin. Selülit bölgelerine bu karışımla masaj yapın, 30 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Daha sonra Ilık duş alırken selülitli alanlara sert bir fırça veya kese ile masaj yapın.

Boyun, Omuz, Bacak ve Sırt Sertliğini Rahatlatmaya Yardım Eder

Modern yaşam tarzı genellikle hareketsiz ve işlerimizin çoğunluğu ekran başında uzun süre oturmamızı gerektiren bilgisayar odaklı işlerdir. Bu durum, sık sık boyun, bacak ve omuz kaslarını gergin hale getirir. Bazı kolay boyun ve omuz esnetme egzersizleri veya ılık zeytinyağı masajı kan dolaşımı ve enerji akışını arttırarak bacak, boyun ve omuzlardaki gerilimi rahatlatmaya yardım eder, sertliği giderir.

Bacaklardaki Ve Vücuttaki Kuruluğu Giderir

Zeytinyağı vücut masajı cilde yoğun nem sağlar ve nemli tutmak için daha iç tabakalara nüfuz eder. Zeytinyağı cildi besleyen ve nemlendiren sağlığa faydalı antioksidanlar ve yağ asitleriyle yüklüdür. Antioksidanlar ciltteki kuruluğu, çatlakları ve kaşıntıları azaltmaya yardım eder ve mikrobiyal deri enfeksiyonları ve tahrişi yatıştırır. Cilt üzerinde cilt yüzeyinden daha fazla nem kaybını önleyen koruyucu bir bariyer oluşturur. Ek olarak, antioksidanlar aynı zamanda cilt esnekliğini korur ve düzgün olmayan cilt tonunu iyileştirir. Zeytinyağının cilde bir diğer faydası ise; daha genç görünen, pürüzsüz ve ışıldayan bir cilt sağlamaktır.

Çatlakları Azaltır

Kadınların cildi, erkeklere göre daha yumuşak ve hassas olduğundan cilt çatlakları kadınlarda daha sık rastlanan sorunlardandır. Çatlaklar kilodaki ani iniş ve çıkışlardan veya hamilelikten de kaynaklanabilir. Sebebi ne olursa olsun bu durum kadınları çatlakları ortaya çıkaran elbiseler giydiğinde daha çok rahatsız eder. Hafif ılık zeytinyağı ile etkilenen alanlara masaj yapmak sonuçlarını hızla gösteren etkili bir çatlak giderme kürüdür. Cilde masaj yaparken yağın gözenekler tarafından tamamen emildiğine emin olun. Zeytinyağı masajı kan dolaşımını geliştirir, cildi yumuşatır ve besler böylece çatlaklara azaltmaya yardım ederek cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.

Stresi Giderir

Hayatlarımız baskı ve gerginlikle yüklüdür, iş yerinde veya evde bekleyen problemler, ödenmemiş faturalar ve aileyle alakalı birçok farklı sorunlarla doluyuzdur. Tüm bunlar bizi sık sık çöküşün eşiğine getirir ve vücudumuz sakinlik ihtiyacı çağrısında bulunur. Zeytinyağı ile yapacağınız vücut masajı sinir sisteminizi rahatlatır. Özellikle sinir problemleri olup ta bunu kabul etmeyen hastalara zeytinyağı ile masaj yapılmalıdır. Kendilerine sinir hastası yaftası vurulmadığı düşüncesinden dolayı daha kolay uygulayacakları bir yöntemdir.

Bacaklardaki Yaşlılık İzlerini Yok Eder

Hem zeytin hem de zeytinyağı cilt esnekliği ve düzgünlüğünü devam ettirmeye yardımcı iki temel bileşen olan kolajen ve elastin içerir. Yoğun şekilde cildi nemlendirir ve besler. Yağ asitleri, A ve E vitaminleri, besin maddeleri ile dolu olduğundan cilt sağlığı ve esnekliğini sürdürerek erken yaşlanma ve kırışıklığı önler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.