Acı Çehre Tohumu Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır İbrahim Saraçoğlu

0 358

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır? Kullananların Yorumları

Acı çehre tohumu kullanmak son zamanlardaki en popüler zayıflama yöntemlerindendir. Acı çehre tohumu kabızlığı giderip ishal yaparak zayıflamaya yardımcı olur. Bu makalemizde acı çehre tohumu kullananların yorumlarını da okuyabilirsiniz.

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır?

Yemekten yarım saat sonra 1-2 adet acı çehreyi çiğneyip 2 bardak ılık su ile yutun. Bunu sabah akşam yapabilirsiniz.

Acı Çehre Tohumunun Faydaları Nelerdir?

 • Acı çehre tohumu (otu olarak da bilinir), özellikle fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler tarafından kullanılır.
 • Acı çehre tohumunun idrar söktürücü özelliği bulunduğu için böbrek ve prostat hastalarına da iyi gelir,
 • Acı çehre tohumu kolesterol seviyesini dengelemeye yardımcı olur,
 • Acı çehre tohumu gaz sancısı ve oluşumu önleyerek sindirim sistemini rahatlatır,
 • Acı çehre tohumu sindirimin hızlanmasına yardımcı olarak kabızlık sorununun önüne geçer,
 • Acı çehre tohumu hazımsızlığı engelleyerek şişkinlik hissinin önüne geçer,
 • Acı çehre tohumu hücre yenilenmesini destekler,
 • Acı çehre tohumu cildin sıkılaşmasına yardımcı olur,
 • Acı çehre tohumu kullanımıyla birlikte bağırsaklar düzenli çalışarak temizlenir,
 • Acı çehre tohumu kilo kaybı ile ortaya çıkan deri sarkması problemini önler.
 • Acı çehre tohumu kullanmaya başladıktan sonra tuvalet ihtiyacı sıvı formda giderilir. Bu sırada vücuttan atılan yağ ve su, kişide halsizlik ve bitkinliğe yol açabilir.  Ayrıca vücutta dehidrasyon (sıvı kaybı) problemi oluşmaması için kullanım süresince bol bol su içilmesi büyük önem taşır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu TV’de Zahide Yetiş’e konu olduğunda acı çehrenin zayıflamaya bir etkisi olmadığını bildirmiştir. Dr. Saraçoğlu zayıflamak için uygun bir diyetisyene gitmeyi tavsiye ediyor.

Acı Çehre Otu Tohumu Kullananların Yorumları

Merhaba arkadaşlar, ben acı çehre tohumunu işinin ehli bir aktardan öğrendim. Annem sürekli kabızlık problemi yaşadığı için tavsiye etmişti. Bu tohumu kullanırken günde en fazla bir tane tüketmeniz gerekir. Ve sanıldığı gibi kilo verdirmez, yalnızca vücuttaki suyun atılmasını sağlar. İshal olduğunu zaman bağırsaklarınızın boşlaması sizi rahatlatır ama vücudunuz çok su kaybeder, bunun gibi düşünebilirsiniz. Yani kilo vermek için kullanılacak bir tohum değil. Fakat hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi problemleriniz varsa önerebilirim. Anneme bayağı faydası olmuştu. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da çok sık kullanılırsa bağırsak tembelliği yapması. Bu yüzden şikayetleriniz çok şiddetliyse haftada 3 ya da 4 defa kullanmanızı öneririm.

Taze acı çehreyi renginden anlayabilirsiniz. Yeşilimsi bir siyahsa taze olduğunu gösterir. Sadece siyahsa maalesef etkisini görmezsiniz. Ben 15 gün boyunca günde 3 tane kullanarak 7 kg zayıfladım. Tabi tohumun etkisini arttırmak için çiğneyerek tüketmeyi ve spor yapmayı da ihmal etmedim. Tohumu kullanmaya başladıktan sonra bol bol su içerseniz daha hızlı kilo verirsiniz.

Ben yalnızca 2 tane tohum yutmama rağmen 3 gün boyunca kabızlık sorunu yaşadım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gittiğim diyetisyene daha hızlı kilo vermek için kullanıp kullanamayacağımı sordum ama aldığım cevapla resmen şoka uğradım. Arkadaşlar acı çehre tohumu kullanmanın çok ciddi sakıncaları varmış, böbrek kaybına bile yol açıyormuş. Kilo vereceğim diye böbreklerimden oluyormuşum az kalsın.

Arkadaşlar ben acı çehre tohumu kullandım ama ilk gün hiçbir işe yaramadı. Sonraki gün işte ene zor yetiştim, felaket ishal yaptı. Doktoruma da sordum, kilo vermek için asla böyle bir şey kullanmamam gerektiğini söyledi.

Kızlar acı çehre otu sadece ishal yapıyor insanı, başka da bir etkisini görmedim ben. Bir insan günde 20 kez tuvalete koşar mı? Bu tohumla koşuyor, eziyet gibi resmen. Ben birkaç ay önce denedim de kilo filan veremedim. Sürekli ishalsiniz, tuvaletten çıkamıyorsunuz, karnınızın gurultusu susmuyor. İnsan utanmaya başlıyor bir yerden sonra. Tövbe ettim, benden uzak olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.