Aklık Kremi Kullananların Yorumları Nasıldır?

Arnavut Kremi Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 339

Arnavut kremi, aklık kremi adıyla da bilinen ve asırlardır kadınların güzellik sırrı olan bir üründür. Bu yazımızla Arnavut kremini deneyenlerin yorumlarına ulaşabilirsiniz;

Arnavut Kremi Kullananların Yorumları

Bu tarz ürünlerin etkilerine pek inanmasam da geçen sene Instagram’da görüp bir kutu Arnavut kremi sipariş etmiştim. Aldığım kutu bir ay içinde bitti. Kullanmaya başladıktan sonra yüzüm eskisine göre daha pürüzsüz oldu. Renk tonu farklılıklarım da eşitlendi diyebilirim. Ama söyledikleri gibi bir beyazlama olmadı cildimde. İçinde arbutin olan, civasızlardan denemiştim. Zaten beyazlamak gibi bir talebim yoktu, o yüzden benim için sorun olmadı. İçerisinde civa olanlar etkili bir beyazlatma yapıyormuş ama onun da zararları var.

Cilt tonunu açıyor ama içinde bulunan civa sağlık için çok zararlı. Anneannem kullanıyomuş Arnavut kremini. Elf gibi bembeyaz bir cildi vardı. Ama kremin yan etkileri yüzünden erken yaşta dişleri döküldü. Uzun süredir takma diş kullanıyor.

Arnavut kremini ilk kullanmaya başladığımda bayağı etki gösteriyordu ama sonradan hastanelik oldum. İçinde bulunan bir maddeye karşı alerjik reaksiyon göstermişim. Galiba yavaş yavaş işledi vücuduma. İlk önce baş ağrım, vajinal akıntım ve burun tıkanıklığım oldu. Tabi ben soğuk algınlığı falan sandığım için üzerinde durmadım. Sonra ağzımda yaralar çıkmaya başladı. Bu sabah uyandığımdaysa tüm vücudum ve yüzümün kıpkırımızı olduğunu gördüm. Sabahtan beri hastanedeyim. Alerji iğnesi yapıp bir sürü de ilaç verdiler. Çok şükür baş ağrım da ağzımdaki yaralar da geçmeye başladı.

Cildimi mahveden krem. Sakın kullanmayın kızlar, cildim resmen zehirlenmiş gibi oldu. 2 gün kullandıktan sonra boynumda bile sivilceler çıktı. Yüzüm çöktü, göz çevremde kırışıklıklar oldu, kaşım ve göz kapaklarım düştü. Sanki on yıl birden yaşlandım. Yüzümdeki yağlar eridi ve cildim inceldi. Aldığım yeri arayıp şikayetlerimi saydığımdaysa 3 günlük aradan sonra devam etmemi söylediler. Orada bir terslik olduğunu anladım zaten ve kullanmayı bıraktım. İşe gittikten sonra göz kapaklarımın düştüğünü gördüm. Akşam olana kadar da göz çevremin ve yanaklarımın çöktüğünü fark ettim. Kabus gibi bir hal aldığı için sonraki gün işe gitmedim. Hatta psikolojim o kadar bozuldu ki odamdan bile çıkmadım. Her 5 dakikada bir aynaya bakıp daha çok yıprandım. Ben hep neşeli ve enerjik biriydim. Şimdi insanlar yüzümü görmesin diye herkesten saklanıyorum. Bugün Kurban bayramının 3. günü ve ben yataktan bile çıkmadım. Psikolojim mahvoldu.

Baba tarafım Arnavut olduğu için neredeyse tüm sülalem kullanmış bu kremi. Şimdi hepsinin dişleri mahvolmuş durumda. Bir sene kullanmaktan zarar gelmez ama tüm hayatı boyunca Arnavut kremi kullanan insanlar dişlerinden oluyor gerçekten. Arnavut kreminin içinde yüksek miktarda civa bulunuyor. Cildimiz bu civayı emdiği için, dişler zaman içerisinde kararıp incelmeye başlıyor.

Doğum lekelerim için Arnavut komşum vermişti bu kremi. Kendisi hazırlıyormuş. 15 gün kadar kullandıktan sonra lekelerim bir ton falan açıldı. Bir süre daha kullansaydım belki daha çok etkisi olabilirdi. Komşum bir zararı olmadığını söylese de ben içeriğini bilmediğim için kullanmayı bıraktım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.