Akgünlük Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi?

Günlük Sakızı Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi?

0 776

Günlük Sakızı Zayıflatır mı?

Günlük sakızı günlük ağacının reçinesinden elde edilir.  Günlük sakızı çok faydalıdır;Faranjite iyi gelir, balgam söktürücüdür, öksürüğü geçirir. Günlük sakızının bir diğer önemli faydası da zayıflamakta etkili rol oynamasıdır.

Günlük Sakızı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için günlük sakızını tercih edecekseniz, günde iki kez düzenli olarak çiğnemeniz ve sakızı yutmanız gerekir.

Sakızı çiğnerken ağzınızda acı bir su birikir ve bu suyun yutulması gerekir.

Günlük sakızı kısa sürede ağzınızda dağılmaya başlar. Sakızı biraz çiğnedikten sonra yutabilirsiniz.

Günlük sakızını yuttuktan sonra üzerine bir bardak sirkeli su için. Sirkeli su yapmak için, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 200 ml (1 su bardağı) suyu karıştırarak hazırlayın.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için uyguladığınız tüm yöntemlerde olduğu gibi, günlük sakızı kullanırken de bolca su içmeniz, günlük hareketlerinizi arttırmanız ve beslenmenize özen göstermeniz gerekmektedir.

Günlük sakızı, gebe kadınların ve emziren annelerin kullanması için uygun bir reçine değildir.

Kalp, tansiyon ve mide hastaları bitkisel tedavileri yalnızca hekim onayıyla kullanabilir. Bu hastalıklardan herhangi birine sahipseniz, doktorunuza danışmadan günlük sakızı kullanmamanız gerekir.

Günlük sakızının bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak kullandığınız dönem içerisinde kendinizi gözlemlemelisiniz. Herhangi bir yan etkiye sebep olduğunu düşünürseniz, günlük sakızı kullanmayı bırakmanız gerekecektir.

Günlük Sakız Çiğnemenenin Zayıflamaya Faydaları

Zayıflama süreci yalnızca fizyolojik değil, aynı zamanda psikolojik bir süreçtir. Sakız çiğnerken yaptığımız ağız hareketleri, beynin tokluk sinyali vermesine neden olur. Bu sayede daha az acıkılır, daha küçük porsiyonlar tüketilir ve daha düşük miktarda kalori alınmış olur.

Sakız çiğnemeye eylemi, 60 dakika içerisinde 11 kalorinin yakılmasını sağlar. Doğal bir ürün olan günlük sakızını çiğneyerek daha fazla kalori yakmış olursunuz.

Günlük sakızının içerisinde koruyucu maddeler, renklendiriciler ve aspartam bulunmaz. Bu nedenle doğal olmayan sakızların yol açtığı zararları barındırmaz.

Karnınız tokken sakız çiğnerseniz, kilonuzu daha kolay şekilde kontrol edebilirsiniz. Ağız çiğneme hareketleri yaparken açlık hissi oluşmaz. Aynı zamanda abur cubur ve şeker tüketimi de azaltılmış olur.

Günlük Sakızının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

  • Günlük sakızının antiseptik özelliği vardır. Bu sayede yanıklar ve yaraların iyileşmesini sağlar.
  • Deri ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
  • Balgam söktürücü özelliği vardır. Aynı zamanda doğal bir nefes açıcıdır.
  • Öksürüğün giderilmesinde kullanılır.
  • Bedenin ve ruhun rahatlamasını sağlayarak, kişinin kendisini daha zinde hissetmesine imkan verir.
  • Yorgunluk probleminin giderilmesine yardımcı olur.
  • Doğal bir diüretiktir. Yani idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır.
  • Mide yaralarının iyileştirilmesi, mide ve bağırsak problemlerinin giderilmesi için tavsiye edilir.
  • Faranjit ve boğaz enfeksiyonunun doğal şekilde tedavi edilmesini sağlar. Bunun için 15 gün boyunca düzenli olarak günlük sakızı çiğnemek gerekir. 2 haftanın sonunda iltihap giderilmiş olur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.