Altına Kaçıran Çocuğun Tedavisi Yumurta Kabuğu Yöntemi

Altını Islatan Çocuğa Yumurta Kabuğu Tedavisi

0 91

Çocuklarda Altına İdrar Kaçırma Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Çocuklarda altına idrar kaçırma problemi sık karşılaşılan çocukluk çağı sorunlarındandır. Bu durum kardeş kıskançlığından, genetiğe kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

Çocuklarda Altına İdrar Kaçırma Neden Olur?

Altına kaçırma problemi, çocuklardaki anksiyete semptomlarından biridir. Bu sorun; eşlerin boşanması, aile bireylerinden birinin ölmesi ya da çeşitli nedenlerle evden ayrılması, yaşanan sağlık sorunları ve geçirilen cerrâhî operasyonlar, çocuğun istismara veya ilgisizliğe maruz kalması, şehir ya da ev değişikliği, okul ortamında meydana gelen travmatik olaylardan kaynaklı anksiyete sonucunda gelişebilir.

Anne veya baba geçmişte altına kaçırma problemi yaşadıysa, çocuklarında bu rahatsızlığın görülme ihtimali %80 düzeyindedir. Altına kaçırma durumuna anne ve babadan yalnızca birinde rastlandıysa bu sorunun çocukta ortaya çıkma olasılığı ise %40’dır. Kısaca bu durum, genetik faktörlere de bağlı olabilir.

Obezite sorunu olan çocuklar, altına kaçırma problemiyle daha sık karşılaşırlar.

Yeni doğan kardeşini kıskanma ve saldırganlığın dışa yansıması, çocukların altına kaçırma problemiyle kendini gösterebilir.

Bilhassa bazı çocuklar, uykuda solunum rahatsızlığıyla karşı karşıya kalabilir. Bu durumlarda ise altına kaçırma problemi oluşur.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarda altına kaçırma problemine rastlanır.

Uyanma bozukluğuna sahip olan çocuklar, altına kaçırma sorunu yaşayabilmektedir.

Bu rahatsızlık, bazı ruhsal sebeplerden dolayı da ortaya çıkabilir.

Böbrek hastalıkları: Hidronefroz, mesane rahatsızlıkları ve üriner sistemde meydana gelen tıkanmalar, çocukların altına kaçırma problemi yaşamasına yol açabilir.

Hormonal faktörler: Suyun böbreklerden atılımını dengeleyen arjinin, vazopressin, antidiüretik ve benzeri hormonların dengesiz oluşu, çocuklardaki altına kaçırma rahatsızlığını tetikleyebilir.

İlaçlar: Çocuklarda kullanılan teofilin ve valproik asit gibi ilaçlar, altına kaçırma problemine sebep olabilmektedir. İlaçların yan etkileri konusunda muhakkak doktora danışılması yararlı olacaktır.

Diabetes insipitus ve diabetes mellitus gibi rahatsızlıklar, çocuklardaki altına kaçırma probleminin sebeplerinden biridir.

Nörolojik rahatsızlıklar: Beyin tümörleri, Guillain-Barre sendromu, omurilik basıları ve Multipl skleroz gibi hastalıklar, mesane ve bağırsakların işleyişine zarar verebilirler. Bu ise, çocukların altına kaçırma problemine yol açabilir.

Ev düzeni ve temizlik konusunda aşırıya kaçan, takıntılı annelerin yaptığı psikolojik baskılar, çocuklarda altına kaçırma şeklinde pasif bir tepkinin doğmasını sağlayabilir.

Bazı aileler çocuklarına karşı aşırı korumacı veya fazla hoşgörülü davranmaktadır. Böyle bir ortamda büyümek ise çocukların yeterli duygusal olgunluğa erişmesine engel olabilir. Bu durum, altına kaçırma problemini beraberinde getirebilir.

Ebeveynlerin psikolojik sorunları ve Anne-çocuk arasındaki bağın yeterince güçlü olmaması, çocukların altına kaçırma sorunu yaşamasına sebep olabilir.

Aile nüfusunun kalabalık olması, kardeş sayısının fazla olması, sosyo-ekonomik yetersizlik, çocuğun ideal kilodan daha zayıf doğması veya yetiştirme yurtlarında büyümesi gibi durumlar da, altına kaçırma problemini başlatabilir.

Yumurta Kabuğu İle Altına İdrar Kaçırma Tedavisi

Malzemeler

  • 5 adet kavrulup dövülmüş yumurta kabuğu.
  • 50 gr Havlucan tozu
  • 50 gr. Kardeş kanı bitkisi
  • 50 gr. kavrulup dövülmüş fındık kabuğu.

Bu gıdalar, 1 kg. balın içerisine karıştırılarak günde üç öğün 1 yemek kaşığı aç karna tüketilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan İdrar Kaçırma İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, idrar kaçırmanın tedavisinde uygulanabilecek doğal çözüm olarak mısır püskülü kürünü ve kiraz sapı kürünü tavsiye etmektedir.

Kiraz sapı kürü:

25-30 adet kurutulmuş kiraz sapını bir bardak suyun içinde 5-6 dakika boyunca kaynatıyoruz. Kiraz sapları kaynadığında su, gri ya da sarı renk aldıysa bu, kirazın raf ömrünü doldurduğu anlamına gelir. Suyunun rengi açık kiremit rengi kırmızısında olmalıdır. Kaynayınca ılımaya bırakıyoruz ve ılıyınca da süzülüp taze sıkılmış birkaç damla limon suyu damlatıyoruz.

Mısır püskülü kürü:

Kaynamakta olan bir bardak suyun içerisine kurutulmuş bir tutam mısır püskülünü atıp kısık ateşte 5 dakika kaynatıyoruz. 5 dakika sonra süzüyoruz. Bu karışım , öğle ve akşam yemeklerinin en az 30 dakika öncesinde tüketilmelidir ve 15 gün dolana kadar bu küre devam edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.