Arı Sütü Bal Polen Karışımı İle Hamile Kalanlar Yorumları

Arı Sütü Bal Polen Propolis Karışımı Kullananlar Yorumları

0 272

Arı Sütü Bal Polen Propolis Karışımının Hamile Kalma Etkisi

Propolis, bal, arı sütü ve polen; çocuk sahibi olma konusunda sorun yaşamakta olan kişilere gebelik tedavisi eşliğinde veya yalnız olarak kullanmaları uzmanlar tarafından sıkça önerilen başarılı çözümlerden bazılarıdır. İstatistiksel veriler bu kürlerin, aşılama, tüp bebek gibi tedavilerin başarısını yaklaşık 3.3 kat artırdığını ortaya koymuştur. Yani tedavi ile elde edilen yüzde 14 civarındaki net başarı ortalaması, yüzde 46 düzeyine yükselmiş ve bu durum bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Arı ürünlerinin tüketimi, gebelikte düşük olasılığını da en aza indirmektedir. Çünkü yumurta ve sperm kalitelerindeki belirgin artış, embriyonun tutunmasında ve sağlıklı olarak gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Öte yandan embriyonun anne karnındaki gelişim sürecinde, bebeğin fizîkî ve zihinsel gelişiminde de arı ürünlerinin katkısı büyüktür. Polen, arı sütü ve bal karışımı, kadınlardaki yumurta kalitesini, çapını ve çatlama kapasitesini artırarak doğurganlık üzerinde olumlu etkiler göstermektedir. Bu ürünler, erkeklerde ise sperm hareketliliği, sayısı ve kalitesinde artış sağlayarak çocuk sahibi olunmasına yardımcı olmaktadır.

Arı Sütü Bal Polen Propolis Karışımı İle Hamile Kalanların Yorumları

Selamlar, benim polikistik over sorunum var. Biliyorsunuz bu hastalığı yaşayanlar çocuk sahibi olabilmek için sağlıklı kadınlardan daha fazla çaba harcamak zorundalar. Ben aylarca denedim ve nihayet İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği arı sütü, propolis, bal ve polen karışımını da denemek istedim. İyi ki de denemişim çünkü hasretle beklediğim o hamileliğe sonunda kavuştum. İkinci kavanozu bitirmek üzere olduğum dönemde hamile olduğumun farkına vardım. Bir arkadaşım da kullanıyordu ve o da ikinci kavanozu bitirince bebeğinin müjdesini aldı. Hamile kalmak isteyenlere gerçekten tavsiye ediyorum. Aç karna her sabah ve her gece bir tahta çay kaşığı kadar yiyeceksiniz.

Eşim ve ben de üç ay boyunca propolis, bal, arı sütü ve polen kullanmıştık. Bizim bir sorunumuz olmamasına rağmen 19 aydan beri hamile kalamamaktan dolayı çok dertliydim. Geçtiğimiz ay normal yol ile ilk defa hamile kalmanın mutluluğunu yaşadım. Aslında kimyasal hamilelik oldu fakat olsun sonuçta hamile kaldım ya, bu bana yeter. Arı sütünün çok yararlı olduğuna şahit oldum.

Ben eşimle beraber 2012 yılında tüp bebek tedavisinden evvel üç ay bal, polen ve arı sütü kullanmıştım. Eşimin sperm düşüklüğü vardı, 2009 yılında varikosel ameliyatı olmuştu. Sperm sayısı 500 bine yükseldi fakat daha önceden daha azdı. İkinci denememizden sonra hamile kaldım, oğlum şu an 1 yaşında şükürler olsun. Polen ve arı sütünü, bebek isteyen tüm kadınlara öneriyorum. Ben bunun hakkında uzun uzun araştırma yaptım ve okumadığım şey kalmadı, gebelik ihtimalini 3.5 kat artırdığını öğrendim.

Çocuğumuzun olması için ben ve eşim birkaç aydan beri polen, bal ve arı sütü karışımını kullanmaya devam ediyoruz. Fakat henüz hiçbir etkisi olmadı, hamile kalamadım.

Merhabalar, birkaç ay evvel denemek için bal, polen ve arı sütü sipariş etmiştim ve kullanmıştım. Hamile kalmayı çok istiyorum. PCO hastasıyım ve yumurtlamaya gerçekten çok faydası oldu. Eskiden yumurtalarım pek fazla büyümüyor ve çatlamıyordu ancak bu ürünler sayesinde yumurtalarım çatlamaya başladı. Ancak şu noktayı da belirteyim; fiyatı biraz yüksek. Ayrıca alırken sahtesini almamaya dikkat etmelisiniz. Arı sütünü balla karıştırarak buzdolabına koymalısınız, zira arı sütü kolay bozulan bir üründür. İçerisine polen de eklerseniz doğurganlık konusunda daha iyi sonuç veriyormuş, fakat yine hatırlatayım çok pahalı. Yeniden başlayacağım. Hakikaten çok yararlı, bana çok iyi geldi.

Eşimle bu ay bal, polen ve arı sütü karışımına başladık. Umarım vesile olur. Eşimin sperm sayısında ve hareketliliğinde azalma mevcut. Ben de 1-2 gün kadar kullanmıştım fakat karaciğerimin ağrımasına yol açtığından bırakmak zorunda kaldım.

Progesteron hormon seviyem 8.61 yani biraz düşük çıktı. 7 aydır çocuk sahibi olabilmek için uğraşıyoruz. 5 günden beri de polen, bal ve arı sütü karışımını kullanıyorum. Aç karna sabah ve akşam 1 kaşık tüketiyorum. Fakat sabahları yediğimde midem ağrıyor, acaba herkeste böyle oluyor mu? Galiba bu durum polenden kaynaklanıyor. Belki de alerjim olabilir. Alışabilmek için kullanmaya devam ediyorum ve bırakmak da istemiyorum. Fakat kararsızım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.