Evde Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım Kocakarı Yöntemiyle Yapılabilecek Gebelik Testleri

Evde Hamile Olduğunu Anlama Yöntemleri Eski Usul Gebelik Testleri 

1 43.834

Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Hamilelik, her kadının hayatında en önemli zamanlardan biridir. Hamile olup olmadığınızı anlamanın birçok yolu vardır ve eğer isterseniz evde basit malzemelerle uygulayabileceğiniz bazı malzemelerle de bunu anlayabilirsiniz.

Bu evde yapılan hamilelik testlerini yaparken sabah uyandığınızda yaptığınız idrar ile yapınız. Çünkü sabah yapılan idrarda, hamileliği belirlemek için çok etkili olan HCG seviyesi en yüksek miktarda bulunur. Ayrıca, testi yapacağınız gece mümkünse idrara çıkmayın çünkü bu sabah idrarındaki HCG seviyelerini düşürür.

Şeker ile Evde Hamilelik Testi

Bu yöntem, en basit ve en etkili evde yapılabilecek hamilelik testlerinden biridir. Her evde bulunan malzemelerle yapılır ve çok ucuza mal edilebilir. Bu hamilelik testi en çok erken dönemlerde kullanılır.

Sabah kalkar kalkmaz, bir kase içerisine idrarınızı yapın. Daha sonra bir başka kaseye 1 yemek kaşığı şeker koyun ve içerisine idrarınızdan 1 yemek kaşığı ekletin. Birkaç dakika bekleyip, şeker ile idrar karışımının tepkileşmesini izleyin. Eğer şeker, idrar içerisinde çözülüyorsa bunun anlamı hamile olmadığınızdır. Eğer şeker idrar içerisinde şeker çözülmezse, bunun anlamı hamile olduğunuzdur. İdrarın içerisinde bulunan HCG hormonu, şekerin çözülmesine izin vermez.

Not: Daha etkili sonuçlar elde etmek için, sabah kalkar kalkmaz bu testi uyguladığınızdan emin olun.

Karbonat ile Evde Hamilelik Testi

Her evde bulunan karbonat da hamilelik sonucunu %70 oranında doğrulukla verir. Bu testi, doktora gitmeden önce son bir doğrulama için uygulayabilirsiniz.

2 yemek kaşığı karbonatı bir kaseye koyun. Daha sonra içerisine 1 yemek kaşığı idrar ekleyin. Birkaç dakika bekleyin. Daha sonra bu karışım ya kabaracaktır ya da herhangi bir şey olmayacaktır. Eğer kabarmaya başlarsa, bunun anlamı hamile olduğunuzdur. Eğer kabarma olmaz ve karbonat dibe çökerse, bunun anlamı ise hamile olmadığınızdır.

Çamaşır Suyu ile Hamilelik Testi

Kıyafetleri beyazlatmanın yanı sıra çamaşır suyu, hamileliği belirlemek için de kullanılabilir. Çoğu kadın bu yöntem ile hamileliklerini belirlemektedir.

Bir kase içerisine 2 yemek kaşığı çamaşır suyu ve 2 yemek kaşığı idrar ekleyin. Daha sonra bir köpük oluşumu gözlerseniz, bunun anlamı hamile olduğunuzdur. Eğer herhangi bir köpürme yoksa, hamile değilsinizdir.

Not: İdrar ve çamaşır suyunu açık havada karıştırın. Eğer bu karışımı solursanız, sağlığınıza zarar verebilirsiniz.

Tuz ile Hamilelik Testi

Tuz ile yapılan hamilelik testi, hamileliği belirmek için kullanılabilecek en etkili testlerden biridir. Sabah ilk iş bir kase içerisine idrar doldurun. İçerisine az miktarda tuz ekleyin. Eğer tuz, peynir kıvamına gelirse, bunun anlamı hamile olduğunuzdur. Diğer türlüsü ise hamile olmadığınızdır.

Sabun ile Hamilelik Testi

Hamileliği doğrulamanın kolay yollarından bir diğeri ise sabun yöntemidir. Diğer testler gibi, idrar içindeki HCG hormonuna bakılır. Bu nedenle evde bu sabunlu su yöntemini deneyin.

Sabah ilk iş bir kaseye idrar koyun. Daha sonra içerisine sabunlu su ekleyin. Birkaç dakika bekleyip, bir tepki verip vermediğine bakın. Eğer karışım köpürürse, bunun anlamı hamileliktir. Eğer bir köpürme olmazsa, hamile değilsinizdir.

Sirke ile Hamilelik Testi

Her evde bulunabilen sirke ile de hamilelik testi yapılabilir. Yarım bardak beyaz sirkeyi bir kaseye koyun. Daha sonra sabah elde edilen yarım bardak idrarı bu kaseye ekleyin. Eğer renk değişimi meydana gelirse, bunun anlamı hamileliktir. Eğer bir değişim olmazsa, hamile değilsinizdir.

Diş Macunu ile Hamilelik Testi

Bir diğer hamilelik testi yöntemi ise diş macunudur. Bu test için çok kolay bulunabilen bir malzemedir. Birkaç dakika içerisinde çok az miktarda diş macunu ile hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Az miktarda beyaz sade diş macununu, küçük bir kaseye koyun. Daha sonra eşit miktarda sabah idrarını içerisine ekleyin. Eğer diş macunu mavi renge dönerse, bunun anlamı hamileliktir.

Evde Yapılan Hamilelik Testleri %100 Doğru Mudur?

Evde yapılan hamilelik testleri %100 doğru değildir. Bu testler ile bir fikir elde edilebilir. Pozitif çıkan bir ev testinden sonra bir doktora görünerek, sonucu doğrulayabilirsiniz.

Bu testlerin doğruluğu, idrar içerisindeki HCG seviyesine bağlıdır ve bu seviyeler sabah idrarında en yüksektir. Bu testleri gün içerisinde veya gece yapmak sonuçları negatif etkileyecektir. %100 doğrulukta bir test yalnızca bir hastanede gerçekleştirilebilir.

Evde Yapılan Hamilelik Testleri Ne Kadar Doğrudur?

  • Sabah idrarı içerisinde en fazla miktarda HCG seviyeleri bulunur. Bu HCG seviyeleri, evde yapılabilen hamilelik testlerini etkilemektedir.
  • Gece bol bol su için ve sabah idrar yapın. Yüksek miktarda sıvı, daha doğru sonuç verecektir.
  • Sonuçları öğrenmek için en az 10 dakika kadar bekleyin. Bu testlerin sonuçları 30 dakikadan daha fazla sürmeyecektir.
  • Aynı işlemi tekrar edebilir ya da başka bir yöntem deneyerek, sonuçlardan emin olabilirsiniz.
1 yorum
  1. Anonim diyor

    3 gün adetime göre az kalamam oldu 20 gün geçti biteli çamaşır suyu ile idrarimi karistirdim kopurdu ne anlama geliyo

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.