Evde Yüzük İle Cinsiyet Belirleme Yöntemi

Evde Tuz İle Bebek Cinsiyeti Nasıl Tespit Edilir?

0 1.608

Evde Tuz İle Bebek Cinsiyeti Nasıl Tespit Edilir?

“O mutlu haberi aldıktan sonra adeta sevinçten yerinizde duramaz olursunuz. Günler birbirini kovalarken heyecanınız daha da artar. Gelecek planları, hayaller, umutlar ve aklınızın bir köşesinde önemli bir soru vardır: Acaba dünyalar tatlısı bebeğim kız mı yoksa erkek mi? Önceden ultrason cihazları yoktu ve bu merak, kısa sürede giderilemiyordu. Ancak bazı uygulamalar ile bebeğin cinsiyeti hakkında tahmin yürütülüyordu. Fakat şimdi teknoloji gelişmiş ve doğumdan önce bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkün hale gelmiştir. Annenin kendi kendine uygulayacağı cinsiyet testleri de bu konuya ışık tutmaktadır. Ultrason muayenesini beklemeden bebeğinizin cinsiyetini kendiniz öğrenmek istemez miydiniz? İşte bu makalemizde tuz ile bebeğin cinsiyetini öğrenme nasıl yapılır?, bebeğin cinsiyetini tespit etmek için kullanılan yöntemler nelerdir? gibi soruları cevaplandıracağız.”

Elbette her ebeveyn, bebeğinin cinsiyetini öğrenmek ister. Embriyo rahme düşer düşmez kız mı yoksa erkek mi olduğu zaten bellidir. Ancak, anne karnındaki bebek biraz büyüyüp gelişmeden ultrasonda cinsiyet tespiti yapmak mümkün olmaz. Bebeğin cinsiyetini belirlemek için kullanılan en güvenilir yöntem ultrasondur.

Gebeliğin 13. haftasından önce bebeğin cinsiyeti öğrenilemez. 13. haftadan itibaren cinsiyetini öğrenmek mümkün olsa da 16. haftada yapılacak ultrason görüntülemesi, daha kesin sonuç vermektedir.

Tuz İle Hamilelikte Bebek Cinsiyet Tespiti

Halk arasında şöyle bir inanç vardır;

Gebe kadının başına azıcık tuz serpiştirilir. Fakat kadının bundan haberi olmamalıdır. Tuz serpildikten sonra beklemeye başlanır. Şayet gebe kadın kendi ağzına dokunursa bebeği kızdır, burnuna dokunursa erkektir.

Evde Cinsiyet Tespiti İle İlgili Diğer Yöntemler Nelerdir?

Kalp Atışı

Bir teoriye göre erkek bebeklerin kalbi dakikada 140’dan az atar, kız bebeklerin kalp atışı ise 140’dan fazla olur.

Yüzük Testi

Cinsiyet tahmini için en çok kullanılan yöntemdir. Bir yüzüğe annenin saç teli geçirilip göbeğinin üzerinde yavaşça sallanır. Yüzük daire şeklinde döndüyse bebeğin kız olacağına, ileri-geri sallandıysa erkek olacağına inanılır.

Ayak Testi

”Gebelikte ayak üşümesi, erkek bebek olacağını gösterir.” Demişlerdir.

Meme Ucu Testi

Hamilelikte meme ucunun çok koyulaşması, bebeğin erkek olduğuna işaret eder.

Sarımsak Testi

Bir diş sarımsak yenir. Cilt üzerinde ağır bir koku kaldıysa bebeğiniz erkek, kalmadıysa kız demektir.

Alt Üst Testi

Bebek karnın üst kısmında ise kız, alt kısmında duruyorsa erkektir.

Bulantı Testi

Hamileliğin ilk birkaç ayında anne adayının çok bulantısı olmuyorsa bebeğin erkek olduğu düşünülür. Fakat bulantıları sık ve yoğun oluyorsa bebeğin kız geleceğine inanılır.

Kırmızı Lahana Testi

Kırmızı lahana kaynatılır. Suyu süzülür. İçine birkaç damla idrar damlatılır. Suyun pembe kalması bebeğin kız olduğuna, mora dönmesi erkek olduğuna delalet eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.