Hamilelikte Aşırı Mide Bulantısı İle Cinsiyet Belirleme

İğne İle Cinsiyet Belirleme İğne İplik İle Cinsiyet Tahmini

0 692

İğne İle Cinsiyet Nasıl Belirlenir

Baba ve anne adayları bebek sahibi olacaklarını öğrendikten hemen sonra bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için can atarlar. Bebeğin cinsiyetini kesin olarak öğrenilmesi ise ultrason muayenesi ile gebeliğin 14 ila 15. haftalarında mümkün olmaktadır. Ultrason keşfedilmeden önce halk arasında bebeğin cinsiyetini öğrenmek için çeşitli yöntemler bulunmuştur.

İğne İplik İle Cinsiyet Nasıl Tespit Edilir?

İpliği iğneden geçirin. Göbeğinizin üzerine sarkıtın. İğne eğer annenin göbeği üzerinde ileri ve geri yani dikey olarak hareket ederse bebeğin erkek olacağı düşünülürken iğne eğer dairesel olarak dönerse bebeğin kız olacağı düşünülmektedir.

Mide Bulantısına Göre Cinsiyet Tahmini

Hamilelikte tüm anne adaylarında görülen ortak ve en yaygın belirti mide bulantısıdır. Ancak halk arasında yaygın inanca göre gebeliğin ilk 3 ayında aşırı yoğun bulantı hissetmek bebeğin kız olacağına delalet etmektedir, erkek bebekte bu kadar yoğun bulantı olmaz.

Ultrason Çıktısına Göre Cinsiyet Belirleme

Hamileliğin 6 ila 7.haftalarında ultrason ile bebeğin ilk kalp atışı duyulmaktadır. Bu haftalarda kontrole gittiğinizde aldığınız ultrason çıktısının incelenmesi bebeğin cinsiyeti hakkında fikir verebilir. Eğer çıktıda bebeğin kesesi yuvarlak ise bebeğin kız olacağı düşünülür. Eğer kese yuvarlak gibi değil de fasülye benzeri şekildeyse bebeğin erkek olacağı düşünülür.

Makas ve Bıçak Yöntemi ile Cinsiyet Tespiti

Bu yöntem için öncelikle gebe kadından habersiz minderin altına makas ve bıçak konur ve gebe kadından bu mindere oturması istenir. Eğer anne adayı bıçak olan tarafa oturursa bebeğin erkek olduğuna, ancak makas olan tarafa oturursa bebeğin kız olduğuna inanılır.

Bebeğin Konumuna Göre Cinsiyet Tespiti

Bebek ultrason ile ilk kez görüldükten sonra cinsiyet tespiti yapılabilir. Ultrason çıktısına bakıldığında bebek eğer kesenin sağ tarafına yakınsa kız; eğer sol tarafına yakınsa erkek olacağı düşünülür.

Yüzük ile Cinsiyet Tespiti

İlk olarak anne adayı sırt üstü olacak şekilde bir yere yatar ve bir başkası bir ip ucuna annenin yüzüğünü bağlayıp anne adayının karnı üzerinde sarkıtır. Yüzük eğer sağa-sola doğru sallanırsa bebeğin kız, eğer ileri-geri sallanırsa bebeğin erkek olacağı düşünülür.

Meme Başı ile Cinsiyet Tespiti

Hamilelik süresince anne adayının meme ucunun aşırı koyulaşması bebeğin erkek olacağına işaret eder diye düşünülürken meme ucunun açık renkte ya da her zamanki renginde olması bebeğin kız olacağına işaret eder.

Karbonat Testiyle Cinsiyet Belirleme

İlk olarak bir kaba 1 yemek kaşığı karbonat alınır ve ardından içine annenin bir miktar idrarı eklenir. Karışımın gazoz gibi köpürmesi bebeğin erkek olacağı şeklinde yorumlanırken köpürme olmaması bebeğin kız olacağı şeklinde yorumlanır.

Annenin Cildine Göre Cinsiyet Belirleme

Halk arasında kız bebeğe hamile olan kadınlarda kız bebek annenin güzelliğini alır, anneyi çirkinleştirir diye inanılır. Bu yüzde annenin cilde leke ve sivilceler, matlaşma ve çillenme görülürse bebeğin kız olacağı düşünülür. Öte yandan eğer anne adayı normalden çok daha güzel görünüyorsa ve cildi güzelleşmiş ve ışıldamışsa bebeğin erkek olacağı düşünülür.

Tuz Testi ile Cinsiyet Tahmini

Bunun için anne adayı otururken haber vermeden başından aşağı biraz tuz yavaşça dökülür. Eğer anne adayı önce yüzünü kaşırsa bebeğin erkek olduğuna, ancak eğer vücudunda önce herhangi bir başka yeri kaşırsa bebek kız olduğuna inanılır.

Göbek Şeklinize Göre Cinsiyet Tahmin Etme

Hamilelikte karnın şekli de bebeğin cinsiyeti hakkında ipucu olduğuna inanılmaktadır. Eğer anne adayının karnı öne doğru sivri şekilde görünüyorsa erkek çocuk doğuracağı düşünülür. Fakat anne adayının karnı yanlara doğru genişse ve daha çok yayvan duruyorsa kız çocuk doğuracağı düşünülür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.