Hamilelikte Uyku Cinsiyeti Belirler mi Cinsiyet Belirtisi mi

Hamilelikte Erkek Bebek Uyku Yapar mı Kız Bebek Belirtisi mi

0 111

Hamilelikte Erkek Bebek Uyku Yapar mı?

Anne-baba olmak isteyen herkesin en büyük arzusu çocuğunun kız veya erkek olmasından önce, sağlıklı bir şekilde dünyaya gelebilmesidir. Ancak tabii ki her ebeveyn, hamileliğin gerçekleştiğini öğrendikten sonra ‘acaba evlâdımız kız mı olacak yoksa erkek mi?’ diye merak etmeye başlar. Esasen bebek anne rahmine düştüğü anda cinsiyeti bellidir. Fakat bunun ultrason yöntemiyle anlaşılabilmesi için bebeğin biraz büyümesi gerekir. Belli bir haftadan önce cinsiyet tespiti mümkün olmaz. En erken 16.-20. haftaları beklemek lâzımdır. Bu durum hamilelikte erkek bebek belirtileri için de kız bebek belirtileri için de geçerlidir.

Hamilelikte Erkek Bebek Ne Zaman Anlaşılır?

Gebelikte erkek bebek belirtileri çeşitlidir. Fakat bebeğin erkek olduğu, ultrason muayenesi esnasında cinsel organı görüntülendiği zaman kesinlik kazanır. Bebek erkek ise penisi 12. haftadan itibaren görülmeye başlanabilir. 20. haftada ise belirgin bir şekilde görüntülenebilir. Erkek bebek belirtisi olarak en kesin bilgi budur.

Gebelikte Çok Uyumak Erkek Bebek Belirtisi midir?

Her anne adayı gebeliğin ilk dönemlerinde sıklıkla uyku hâli yaşar. Dolayısıyla bu durum kız veya erkek bebek belirtileri arasında yer almaz. Hamileliğin ilk 3 ayı boyunca uyku ihtiyacı artış gösterir. Bunun bebek cinsiyetiyle bir ilişkisi yoktur.

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

  • Anne adayının göbeği basketbol topunu andırıyorsa, sivri şekildeyse bu erkek bebek olacağını gösteren şeyler arasındadır.
  • Erkek bebek dünyaya getirecek olanların genelde fazla kilo aldığı gözlemlenir. Kilolar daha çok mide bölgesinde yoğunlaşır. Göbeğin sivri görünmesi de bu yüzden olur.
  • Hamilelikteki en yaygın durumlardan biri de bazı yiyeceklere karşı aşermedir. ‘Ye ekşiyi doğur Ayşe’yi’, ‘Ye tatlıyı doğur atlıyı’, ‘Ye acıyı doğur Hacıyı’ gibi sözler halk arasında meşhurdur. Buradan da anlaşılacağı üzere acı ve tatlı aşermek bebeğin erkek olacağına delâlet edebilir. Ekşi aşermek de annenin kız bebek taşıdığını gösteriyor olabilir.
  • Toplumdaki bir diğer söylenti, ‘hamilelikte ayakların devamlı üşümesi erkek bebek geleceğine işaret eder’ şeklindedir. Elbette bu inanışın bilimsel bir dayanağı yoktur. Fakat geçmişten beri insanlar böyle yorumlamışlardır.
  • Saçlarınız eskiye nazaran daha hızlı uzamaya başladıysa erkek bebek doğurma olasılığınız yüksektir.
  • Gebe kadının ellerinde kuruluk varsa, bu durum süreklilik arz ediyorsa erkek bebek dünyaya getireceği düşünülür.
  • Erkek bebeğe hamile olanların daha çok et aşerdiği ve buna bağlı olarak daha fazla et yediği bilinmektedir.
  • Hamilelik dönemindeki davranış değişiklikleri de bebeğin cinsiyeti hakkında bir sinyal olarak değerlendirilebilir. Eğer hâl ve hareketlerinizin daha erkeksi, daha agresif olduğunu fark ettiyseniz bebeğinizin erkek olma ihtimali güçlüdür. Çünkü hamilelik sürecinde vücuttaki testosteron hormonu artar. Bunun etkisi davranışlara da yansır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.