İbrahim Saraçoğlu Elma Sirkesi Zayıflama Kürü

Elma Sirkesi Zayıflatırmı İbrahim Saraçoğlu Tarifi

0 19

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma sirkesi kilo vermeye yardımcı en etkili içeceklerdendir; Metabolizmayı hızlandırır, iştahı keser, uzun süre tokluk hissi verip kilo vermeyi kolaylaştırır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından aşağıda bildirilen tarifi uygulayıp kısa sürede zayıflayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi ile zayıflamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey 1 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesini karıştırmak. Hazırladığınız bu suyu akşamları tüketmeniz gerekir. İlk kez deneyecekseniz sirkenin tadı ve kokusu biraz keskin gelebilir. Bu yüzden ½ yemek kaşığı karıştırabilirsiniz. Alıştıktan sonrasında ise en fazla 2 yemek kaşığı kadar kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi (Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Malzemeler

  • 3-4 tane elma
  • 5-6 adet nohut
  • Yarım çay bardağı sirke
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Cam kavanoz
  • Yeteri miktarda klorsuz içme suyu

Elma sirkesini kendiniz hazırlamak istiyorsanız bu tarifi deneyebilirsiniz. Öncelikle elmaları güzelce yıkayın ve 4 parça olacak şekilde kesin. Bu parçaları cam kavanozların içine yerleştirin ve tüm malzemeleri üzerine ilave edin. Her bir kavanozu suyla ağzına kadar doldurun. Ardından ağız kısmına bir bez örtün ve lastikle bu bezi sıkılaştırın. Sirkenin fermente olabilmesi için havayla temas etmesi gerekir. Kavanozları karanlık bir ortamda, 60 ila 90 gün kadar dinlendirin. İlk birkaç gün boyunca, günde bir kez olacak şekilde çalkalamanız gerekir. Sonraki dönemlerde ise haftada 1 defa çalkalamanız yeterli olacaktır. Sirke hazır olana kadar üzerinde küf tabakası ya da etrafında sineklenme görülebilir. Bu durum tamamen normaldir.

Elma Sirkesinin Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Yağ Yakar

Elma sirkesi, metabolizmayı doğrudan uyararak daha hızlı çalışmasını ve bu sayede yağ yakımının artmasını sağlar. Yapılan araştırmalar elma sirkesinin içerisinde bulunan asetik asitin, vücutta yağ depolanmasına engel olduğunu kanıtlamıştır. Yani elma sirkesi tüketmek yalnızca yağ yakmanıza değil, vücudunuzda yağ depolanmasını da önlemeye yardımcı olacaktır.

Elma Sirkesi İştahı Keser

Elma sirkesinin temel bileşeni, asetik asit adı verilen organik bir asit türüdür. Sirkenin baskın kokusu ve ekşi tadı bu asit sayesinde oluşur. Asetik asit, en doğal iştah kesicilerden biridir. Bu nedenle elma sirkesi tüketmek, açlık hissini azaltır ve iştahını kontrol altına almaya yardımcı olur. Açlık hissi, kanda bulunan glikoz seviyesinin düşmesi ile birlikte ortaya çıkar. Elma sirkesi kan şekerini dengelediği için açlık hissetmemenize, tatlı ihtiyacının kesilmesine ve bu sayede kilo kaybına yardımcı olur. Elma sirkesi tüketimi hakkında yapılan ve Avrupa Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan çalışmalar, yemeklerde bu sirkeyi tüketen kişilerin, tüketmeyenlere oranla 2 kat daha fazla tokluk hissettiklerini kanıtlamıştır.

Elma Sirkesi Metabolizmayı Hızlandırır

Metabolizmayı en doğal yöntemlerle uyarmanın bir yolu da elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesi tüketerek 20 yaşında bir insanın metabolizma hızına sahip olmak mümkündür. Metabolizma hızı arttıkça verilen kilo miktarı da artış gösterir. Bu sirke, vücutta bulunan yağların hızla parçalanmasına yardım eder. Metabolizma ise bu yağ yakımına uyum sağlayabilmek için çok daha hızlı şekilde çalışmaya başlar.

Elma Sirkesi Tok Tutar

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişi, beslenme listesine elma sirkesini ekler. Çünkü bu sirkenin tok tutma özelliği bulunur. İçerisinde zengin mineral, vitamin, amino asit ve enzim barındıran elma sirkesi; vücutta ödem oluşmasını önler ve açlık hissinin engellenmesine yardımcı olur. Yemeğe başlamadan önce elma sirkesi içerseniz daha az porsiyonla doyabilir ve daha uzun süre boyunca tok hissedersiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.