Göz Altı Çöküklüğü İçin Egzersizler

Göz Altı Çökmesi İçin Egzersiz Nasıl Yapılır?

0 7

Göz Altı Çöküklüğü İçin Egzersizler

Göz altı çökmesi, her cinsiyet ve yaş grubundan insanın yaşayabileceği bir problemdir. Gözler, yüzün odak noktaları arasında olduğu için, bu bölgede görülen kusurlar kişilerin moralini oldukça bozabilir. Çünkü fiziksel görünüş, kişinin günlük hayatı ve motivasyonu açısından önemli bir unsurdur. Göz altı çökmesi, özellikle çok zayıf olan kişilerde görülür. Bu nedenle zayıflık, göz altı çökmesinde kayda değer bir risk sayılır.

Ani şekilde ve aşırı kilo vermek, göz altı çökmesini başlatabilir. Zaman içerisinde çöküntü göze batacak boyutlara ulaşabilir. Göz altlarında meydana gelen bu problem, altta yatan başka bir hastalık nedeniyle de ortaya çıkmış olabilir. Bu nedenle uzman bir doktora başvurarak görüş almak doğru olacaktır. Göz altı çökmesi herhangi bir hastalık sebebiyle oluşmaması, pratik egzersizler yaparak bu sorundan kurtulmak mümkün olacaktır.

Egzersiz hareketleri göz altlarında bulunan kasların aktif şekilde çalıştırılması ve güçlenmesi için uygulanır. Böylece meydana gelen çökme, büyük oranda onarılabilir. Hareketleri bir ayna karşısında ve kendinizi görerek uygulamanız, daha çok verim almanız için faydalı olacaktır. Güç içerisinde birkaç dakikanızı ayırarak yapacağınız bu egzersizlerin sonucuna inanamayacaksınız.

Göz Altı Çökmesi İçin Egzersizler

Göz altı çökmesi egzersizlerine başlarken, ilk olarak bir aynanın karşısına geçin ve rahat bir pozisyon alın. Gözlerinizle tavanı görecek şekilde yukarı bakın. Ardından gözlerinizi sağınızı, solunuzu, sağ alt köşeyi, sol üst köşeyi ve aşağıyı görecek şekilde hareket ettirin. Son olarak yeniden yukarı bakarak bitirin. Bu hareketler sırasında başınızı ve boynunuzu oynatmamanız gerekir. Belirtilen açılara yalnızca gözlerinizi hareket ettirerek ve iki gözünüzü de aynı anda kullanarak bakmalısınız.Uyguladığınız bu seti 5 kez tekrarlamanız gerekecektir.

5 seti tamamladıktan sonra aynanın karşısında durmaya devam edin. Ardından göz altında bulunan deriyi, parmak uçları yardımıyla yukarı doğru itin. Bu hareketi yaparken gözleriniz kapanmamalıdır. Egzersiz hareketleri sayesinde göz altında bulunan kan akışı hızı artar, kaslar güçlenir ve göz altlarında meydana gelen çökme onarılmaya başlar.

Göz altlarınızda meydana gelen çökmeden şikayetçiyseniz, bu egzersiz hareketleri ile kolayca kontrol altına alabilirsiniz. Üstelik yaptığınız hareketler, göz ve göz çevresi sağlığı için de hayli etkili olacaktır. İstediğiniz görünüme kavuşmak, hem psikolojiniz hem de özgüveniniz açısından oldukça önem taşır. Bu nedenle göz altı çökmesi egzersizlerini denemenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.