İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü Ihlamur Çayı Tarifi

Ihlamur Zayıflatır mı Ihlamur Çayı Kilo Verdirir mi?

0 2.352

Ihlamur Zayıflatır mı Ihlamur Çayı Kilo Verdirir mi?

Günümüz dünyasında insanların en büyük problemlerinden birisi fazla kilolu olmaktır. Bu durum son yıllarda insanların değişen yemek alışkanlıkları, uzun süre hareketsiz kalmak, stres ve yorgunluk nedenli metobolizmanın yavaşlamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumlar sebebiyle kilo alan kişiler zayıflamak için farklı yöntemlerin arayışına girmektedir. Ihlamur çayı zayıflatıcı özellikleri sayesinde, kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişip zayıflamakta etkili rol oynar.

Ihlamurun Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

İdrar sökücü etkiye sahip olan ıhlamur  kalıcı zayıflamaya yarayan etkili bir bitkidir. Ihlamur idrar sökücü özelliği sayesinde vücutta var olan toksinlerin atılmasını sağlar ve bu şekilde sindirim sisteminin normal işlevinin sürdürülmesine yardımcı olur. Bu sayede düzenli çalışan bağırsak ve böbrekler vücutta kilo verme etkisi gösterir. Ayrıca ıhlamur ile vücuttan atılan toksinler yağ yakımı hızlandırır. Ihlamurun zayıflamaya sağlayan özellikleri şunlardır:

  • Aç karna tüketilen ıhlamur iştahın azaltmaya ve tokluk hissi vermeye yardımcı olur.
  • Ihlamur vücutta yağ yakımını hızlandırır.
  • Ihlamur vücutta metabolizmayı hızlandırıp yağ oluşumunun önüne geçer.
  • Ihlamur vücutta sindirim sistemini güçlendirir. Bu sayede diyete girildiğinde vücudun güçlü durmasına yardımcı olur.
  • Zayıflamayı hızlandırmak için her sabah kahvaltı öncesinde veyahut öğün aralarında içine biraz bal ekleyerek ıhlamur çayı tüketebilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Ihlamur İle Zayıflama Kürü Tarifi

Malzemeler:

  • 1 litre su
  • 10 gram Ihlamur
  • 10 adet Kuşburnu
  • 5  gram Altınotu

Hazırlanışı

Öncelikle 1 litre su içine 10 gram ıhlamur ve 10 adet kuşburnunu(bıçakla çizin) koyun. 5 dakika kaynattıktan sonra içine 5 gram altınotu ekleyip son olarak 5 dakika daha kaynatın. Sonrasında ocaktan aldığınız çayı süzün. Bu çayı günde 3 öğün tüketilmek üzere 3 parçaya bölün.

Bu çayı içtikten 1 saat sonra da 1 kase çilek, ahududu veya frambuazı günde 2 defa tüketmeniz tavsiye edilir.

Bu kürü 1 ay kadar kullanın.

Ihlamur Çayının Zayıflamaya Etkisi

Uzmanlar ıhlamurun zayıflatıcı etkisi olduğu kabul edilen bir gerçek olduğundan diyet listelerinde sıklıkla tavsiye edilmektedir. Bu kadar zayıflatıcı etkisinin yanında ıhlamurun kullanımında abartıya gidilmemelidir. Daha doğrusu hiç bir zayıflatma etkili çay çok uzun süre kullanılmamalıdır.

Ihlamur çayı zayıflatmada etkili olmasına rağmen tek başına hiç bir zaman zayıflama sağlayamamaktadır. Kişinin uygun bir beslenme ve egzersiz planı takip etmesi gerekmektedir.

Zayıflamak İçin Ihlamur Çayı Nasıl Kullanılmalıdır?

Ihlamur çayının güçlü zayıflatma etkisi nedeniyle kullanım sıklığı ve şekli önemlidir. Bu çay sabah aç karnına tüketilmelidir. Aşırı tüketiminden kaçınılmalıdır. Sabah 1 bardak aç karnına içeceğiniz ıhlamur çayı zayıflama etkisi için oldukça yeterli olacaktır.

Ihlamur çayı yapılırken öncelikle kaynatılmamasına demlenmesine özen gösterilmelidir. Yani sıcak su içine koyacağınız ıhlamur 5 dakika demlenmesi yeterli olacaktır.

Ihlamur Çayı Nasıl Yapılır?

Ihlamur çayını aktardan taze olarak veya marketlerden hazır çay poşeti şeklinde satın alabilirsiniz.

Ihlamuru taze olarak satın aldıysanız 1 tatlı kaşığı olarak, eğer poşet çay olarak aldıysanız bir tane poşet ıhlamur çayını 1 bardak sıcak su içine koyun ve 15-20 dakika demleyin. Sonrasında süzün ve içine biraz bal ekleyin. İşte zayıflama etkili ıhlamur çayınız hazır.

Zayıflatıcı Ihlamur Banyosu

Ihlamur yalnızca tüketilerek değil cilt ile de zayıflama etkisi göstermektedir. Bunun için yarım litre sıcak su içine yaklaşık 100 gram ıhlamur ekleyip 2-3 saat dinlenmeye bırakın. Ağzı kapalı olarak bekletin. Sonrasında küvetinizi sıcak su ile doldurun ve bu karışımı suya boşaltın. Bu suda beklemek vücutta zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez yarım saat olarak uygulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.