Kadınların korkulu rüyası topuklu ayakkabının ses çıkarmaması için 2 yöntem

Topuklu ayakkabının ses çıkarması nasıl önlenir? Etkili çözümler

0 214

Topuklu ayakkabılar kadınların en çok kullandığı ayakkabı çeşididir. Vücudun dik ve güzel görünmesini sağlayan bu ayakkabıların en büyük dezavantajı da yüzeyde çıkardığı çok sestir. Bu yüzden de çevredeki insanları rahatsız eden ve çok dikkat çeken bu sesten kurtulmak birçok kadının çok araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Eğer siz de topuklu ayakkabının çıkardığı çok sesten kurtulmak için yöntem arayışı içindeyseniz bu yazımız tam size göre. Aşağıda sıralayacağımız pratik yöntemler ile topuklu ayakkabılarınızı artık güvenle ve rahatlıkla giyebileceksiniz.

Topuk Lastiği Kullanın

Topuklu ayakkabınız çok ses çıkarıyorsa topuk lastiğini deneyebilirsiniz. Aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi topuklu ayakkabınızın topuk kısmına kolaylıkla takabileceğiniz bu lastikler şeffaf renkte olduğu için belli olmaz. İşte bu yüzden kullanımı da yaygınlaşmıştır. Bu topuk lastikleri sayesinde topuklu ayakkabının çıkardığı rahatsız edici sesten kurtulabileceksiniz. Piyasada satılan topuk lastikleri 3’lü paketler halinde satılmaktadır. Dilerseniz çantanıza ek paket atarak ister dışarda ister işte yanınızda taşıyabilir ve ihtiyaç halinde kolaylıkla takıp kullanabilirsiniz.

Lastik Çaktırın

Topuklu ayakkabınız çok ses çıkarıyorsa bu durumun en büyük sebebi topuğun altına lastik çakılmamasıdır. Bu yüzden topuklu ayakkabınızı bir ayakkabı tamircisine götürerek altına lastik çaktırabilirsiniz. Bu sayede ses problemini ortadan kaldırmış olacaksınız. Lastik çaktırdığınız ayakkabınız belli bir süre sonra yeniden ses çıkarmaya başlayacaktır çünkü lastik kullanım sonucunda erir. Bu durumda yeniden bir ayakkabı tamircisine giderek yeni bir lastik çaktırmalısınız.

Topuklu Ayakkabının Ses Çıkarmaması İçin Neler Kullanılmamalıdır?

Topuklu ayakkabınızın çıkardığı sesten rahatsız olduğunuzda kullanacağınız bant yapıştırma, kağıt yapıştırma, pamuk koyma ve kauçuk bantlar yapıştırma gibi yöntemler çok kısa süreli çözüm olacaktır. Bir süre sonra yapıştırılan bant ve kağıtlar yukarı doğru kayacaktır ve bu durumda ayakkabınızda hoş olmayan bir görüntü oluşacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.