Kayısı Çayı Kilo Verdirir mı Zayıflamaya Yardımcı Olur mu

Kayısı Çayı Zayıflatır mı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

0 14

Kayısı Çayı Zayıflatır mı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Diyet yapanların çoğu, beslenme programlarında kayısı çayına yer verir. Çünkü kayısı çayının lif oranı yüksektir ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak kısa sürede kilo vermeye zemin hazırlar.

Yoğun lif içeriğine sahip olan kayısı, bu özelliğiyle kabızlık rahatsızlığını tedavi eder, metabolik faaliyetleri düzenler, ödemleri yok eder ve zayıflamaya büyük katkısı vardır. Kilo vermek amacıyla kayısı çayı tüketecekseniz, günlük olarak 2-3 bardak içmeniz kafi gelecektir.

Zayıflamak İçin Kayısı Çayından Günlük Kaç Bardak İçilir?

Kayısı çayının günlük tüketim miktarı 1-2 fincan arasında olmalıdır. Kilo vermek için bu çayı kullananlar, her gün bolca su içmeye de özen göstermelidir. Çünkü kayısı çayı, vücudun su kaybetmesine yol açmaktadır. Vücudunuzu susuz bırakmamak için yeterli miktarda su tüketmeniz son derece önemlidir. Kayısı çayının faydasını görebilmek istiyorsanız, dengeli beslenmeniz ve zararlı gıdalardan uzak durmanız da şarttır. Böylece kayısı çayı kısa zamanda başarılı sonuç verecek ve hem sağlığınız olumsuz etkilenmeden hem de fazla beklemenize gerek kalmadan çabucak zayıflamanız mümkün hale gelecektir. Kayısı çayı ister aç ister tok karna tüketilebilir. Her ikisi de uygundur ve zayıflama sürecini etkilemez. Bundan dolayı günün herhangi bir saatinde içilebilir ve bunun hiçbir sakıncası yoktur. Kayısı çayı hiç ara vermeden uzun müddet kullanılmamalıdır. Bazen kısa süreli olarak bırakılmalı, sonra yeniden başlanmalıdır. Zira bu uygulama, sağlığınız açısından daha yararlıdır.

Kayısı çayının devamlı tüketilmesi ishal ve benzeri sindirim problemlerine yol açabilir. Ara verilerek tüketilmesi ise bu riskleri ortadan kaldıracaktır. Kayısı çayı günde en fazla 1 veya 2 fincan tüketilmeli, diyet süresince bu ölçüye mutlaka riayet edilmelidir.

Kayısı Çayı Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

Kayısı çayı, antioksidan ve lif bakımından zengindir. Diyet yaparken hangi bitkisel çaylar içilir? diye düşünenler için kayısı çayı harika bir seçim olacaktır. Kayısı çayı, bol miktarda lif içerdiğinden bağırsakları çalıştırmakta, sindirim sistemini düzenleyerek bağırsak tembelliği gibi problemleri önlemektedir. Bu sebeple kayısı çayı, güvenli ve hızlı bir şekilde zayıflamaya yardım etmektedir. Kayısı çayındaki antioksidanların ise vücudu toksinlerden arındırma özelliği vardır. Vücuttaki ödemleri ve fazla suyu atan kayısı çayı, ideal bir diyet içeceğidir. Yani kayısı çayı ile kilo verilir mi? diye merak edenler bu çayın zayıflamaya destek olduğunu bilmelidirler.

Zayıflamak İçin Kayısı Çayı Nasıl Kullanılır?

Sallama Kayısı Çayı: Bu çay hazırlanırken bir bardak kaynamış suya 1 poşet kayısı çayı eklenir. Yaklaşık 7-8 dakika bekletilir ve daha sonra içilebilir.

Kuru Kayısılar İle Kayısı Çayı Hazırlama: Ev yapımı kuru kayısı çayı için, 2 adet kayısı, ufak parçalara ayrılır ve kaynar suya bırakılır. Birkaç dakika kaynatılır ve ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenmeye bırakılır. Ardından afiyetle tüketilebilir.

Kayısı çayı yalnızca kayısı ile değil, çeşitli bitki çaylarıyla da hazırlanabilir. Öteki bitkileri demleyerek hazırladıysanız, kayısıyı da kaynatmalı ve o bitkilerle beraber demlendirmelisiniz. Bazı bitkileri kaynatmanız gerekiyorsa, bu bitkileri kayısı çayı hazırlamak için kullanabilirsiniz. İşte kilo verdiren kayısı çayı tarifi bu şekildedir ve düzenli olarak uygulandığı takdirde etkisini gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.