Kuru Kayısı İle Haftada 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kuru Kayısı Zayıflatırmı Kilo Yapar mı Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır

0 43

Kuru Kayısı Zayıflatır mı Kilo Yapar mı?

Diyet programlarında en çok yer alan meyvelerden birisi de kuru kayısıdır. Kilo vermeye destek olan bu meyve, metabolizmanın hızlanmasına da yardımcıdır. Bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlayan kuru kayısı, diyet yapanların güvenle tüketebileceği bir meyvedir. Uzmanlar da bu etkilerinden dolayı kayısı tüketimini tavsiye etmektedir.

Kayısı tok tutucu özelliktedir ve diyet yaparken meydana gelen açlık krizini bastırmaktadır. Vücuda enerji veren bu meyve, diyet uygularken su ile beraber tüketilebilir. Fakat aşırıya kaçmamak gerektiği de unutulmamalıdır. Bilhassa diyet yapanlar bu konuda daha dikkatli olmalı, kayısı yerken ölçüyü korumalıdır. İdeal miktarda tüketilirse kayısının faydası görülecektir. Kayısının yararları söz konusu olduğunda ise kuru kayısı kilo verdirir mi? diye merak edilmektedir. Kayısının doğrudan zayıflattığı söylenemez ancak kilo vermeye katkıda bulunduğu şüphesizdir.

Kuru Kayısının Kilo Vermeye Faydaları Nelerdir?

Kuru kayısı bağırsakları düzene sokar ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bu yüzden diyetinize kayısıyı da ilave etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Nitekim bağırsakların düzenli çalışması, kabızlığın ve benzeri sindirim sorunlarının da ortadan kalkacağı anlamına gelir. Öte yandan bağırsaklarınızın sağlıklı oluşu, zayıflamanızı da kolaylaştıracaktır. Zira kabızlık yaşayan insanların kilo vermekte güçlük çektiği bilinmektedir. Kayısı ise, yoğun lif içeriği sayesinde bu problemin önüne geçer ve kesinlikle yağ yapmaz.

Kayısı, tokluk hissi veren bir gıdadır. Bu yüzden kayısı tüketmeye devam edenler, artık daha az yiyerek doyduklarını gözlemleyecek ve büyük porsiyonlardan yavaş yavaş vazgeçeceklerdir. Diyet sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yediğiniz besinlerin glisemik indeksidir. Beslenme ve diyet uzmanları da bu noktaya parmak basmakta ve düşük glisemik indeksli yiyeceklerin tüketilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. İşte kayısı tam da böyle bir meyvedir ve diyet yapanların gün içinde tüketebileceği en faydalı atıştırmalıklardandır. Kuru kayısı ile zayıflamak mümkün mü? sorusu da kilo vermeye çalışanların aklına takılmaktadır. Kuru kayısının kilo vermeye doğrudan bir etkisi yoktur ancak daha kısa sürede zayıflamanıza yardım eder.

Eğer diyet programınıza gerektiği gibi uymazsanız, aldığınız kalori, yaktığınız kaloriden daha fazla olursa, diyet yaparken en azından ufak yürüyüşlere çıkmayı dahi ihmal ederseniz, tabii ki yalnızca kuru kayısı yiyerek kilo vermeniz imkansızdır.

1 Haftada 6 Kilo Verdiren Patates Ve Kuru Kayısı Diyeti

1.GÜN

Sabahları : 2 Orta boy patates (haşlanmış)

Öğlenleri : 2 Orta boy patates (haşlanmış)

Akşamları : 3 Orta boy patates (haşlanmış)

2.GÜN;

Sabahları : 2 orta boy patates (haşlanmış)

Öğlenleri : 1 Adet Patates(haşlanmış),1 adet kaysı

Akşamları : 2 Orta boy patates (haşlanmış)

3.GÜN;

Sabahları : 2 orta boy patates (haşlanmış)

Öğlenleri : 3 Orta boy patates (haşlanmış)

Akşamları : 1 Orta boy patates (haşlanmış)

4.GÜN;

Sabahları : 1 elma, 2 mandalina

Öğlenleri : 2 Orta boy patates (haşlanmış)

Akşamları : 2 But tavuk ızgara, haşlama, yeşil salata (1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

5.GÜN;

Sabahları : 1 Elma, 2 mandalina

Öğlenleri : 1 Elma,2 mandalina,2 adet kayısı

Akşamları : 2 Porsiyon balık ya da bonfile, karışık salata

6.GÜN;

Sabahları : 1 Elma, 2 mandalina

Öğlenleri : 1 Elma,1 portakal,1 adet kayısı

Akşamları : 2 Porsiyon balık veya bonfile (karışık salata, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

7.GÜN;

Sabahları : 1 elma, 2 mandalina,

Öğlenleri : Patates salatası, yeşil soğan ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ

Akşamları : Yarım su bardağı mantar(Haşlanmış), 1 adet kayısı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.