Limonlu Su İle Zayıflayanlar Var mı Sabahları Limonlu Su İçerek Zayıflayanlar

Limonlu Su Limon Suyu Zayıflatırmı Limonlu Su İle Zayıflama İçin 5 Yöntem

0 5.386

Limon Suyu Zayıflatır mı?

Limonlu su yalnızca kilo vermek için değil aynı zamanda içeriğindeki C vitamini, diyet lifleri, vitamin ve minerallerle dolu olmasıyla da genel sağlık için çok faydalıdır. En iyi yanı ise, düşük kalorili diyete gitmek zorunda kalmamak veya gün boyunca kilo vermek için sadece limonlu su içmektir. Günlük diyetinizde sadece limonlu suyu ekleyin ve kilonuzdaki azalmayı fark edeceksiniz.

Limonlu Su Nasıl Kilo Verdirir?

Limonlu Suyun Detoks Niteliği

Vücuttaki toksinlerin birikmesi vücutta su tutulmasına sebep olduğu gibi kilo almaya da sebep olmaktadır. Bu sebeple limonlu su vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir. Başka bir tezi ise, vücudun yağ hücrelerinde depolanan fazla kalsiyumu emmesine yardımcı olmasıdır. Daha fazla kalsiyumu olan hücrelerin, kalsiyum içermeyenlere kıyasla daha yüksek oranda yağ yaktığı kanıtlanmıştır.

Limonlu Suyun Zengin C Vitamini İçeriği

C vitaminin zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel olarak da ispatlanmıştır.Limonlu su doğal olarak iyi bir C vitamini kaynağıdır ve yarım porsiyon başına yaklaşık 6 miligram C vitamini içermektedir. 2005 yılında “Amerikan Beslenme Koleji Dergisi” nde yayınlanan bir araştırmaya göre, düşük C vitamini düzeyi olan kişiler egzersiz sırasında daha az yağ yakmaktadır.

Yüksek Lif İçeriği Sayesinde Açlığı Bastırma Özelliği

Limon lif ve özellikle de pektin açısından zengin olması sayesinde açlığı bastırarak fazla yemeyi önleyerek zaman içinde kilo vermeye yardımcı olur. Açlığın kontrolü ve fiziksel ve psikolojik açlık arasında ayrım yapmak şarttır. İstediğin zaman değil karnın acıktığında yemek yenmelidir. Kahve ya da çay ile açlığı yok etmeye çalışmak yerine, sadece bir bardak limon suyu için.

Limon Kilo Almayı Önler

Limondan gelen polifenollerin, vücuttaki lipid mekanizmasını etkileyerek kilo alımını ve insülin direncini azalttığı gözlemlenmiştir. Yapılan çalışmada; limonun sadece suyunda değil kabuğundaki polifenollerin kilo vermeyle ilişkili olduğunu göstermiştir.Klinik Biyokimya Dergisi’nde 2008’de yayınlanan bu çalışma; yüksek yağla diyetle beslenen farelerde bu limon polifenollerinin obezite ve yağ metabolizması üzerindeki etkilerini araştırdı. Bu çalışma, limon polifenollerinin farelerde kilo alımını ve yağ kazanımını baskılamakta etkili olduğunu göstermiştir.

Kilo Vermek İçin Limon Suyu İçmek

Limonlu su kilo vermede yardımcı olabilir. Obesite’de yayınlanan bir 2015 araştırması, ger öğünden 30 dakika önce 2 bardak limonllu su içmenin, bir grup fazla kilolu ve obez katılımcıda 12 haftalık bir süre boyunca yaklaşık 3 kilo verildiği gözlemlendiği bildirilmiştir.

Limon suyu nasıl yağ yakımını hızlandırır? İşte cevaplar:

Kilo Vermek İçin Limonlu Suyu Ne Zaman İçmeliyiz?

 • Her sabah aç karnına
 • Spor süresince
 • Öğle ve akşam yemekleri öncesinde

Kilo vermek için limon suyu hazırlamak ise yalnızca 5 dakika almaktadır. İşte C vitamini deposu limonlu su için bazı tarifler şunlardır:

Kilo Vermek İçin Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

 • 1 limon
 • 1 bardak su

Suyu hafif ılıklaşana dek kaynatın. Sonrasında içine limonu sıkın ve güzelce karıştırın.

Kilo Vermek İçin Diğer Limonlu Su Tarifleri

Eğer her gün limonlu su içmekten sıkıldıysanız, içine farklı besinler ekleyerek hem tadını hem de yağ yakımını arttırabilirsiniz. Kilo vermek için işte diğer limonlu su tarifleri:

Limon ve Bal

Limon gibi bal da kilo vermeye yardımcıdır. Sabahları yiyeceğiniz bal, sizi tüm gün enerjik ve aktif tutacaktır. Aktif kaldığınızda ise vücudunuz yağı daha çok yakacaktır. Dahası bal da antidiyabetik özellikler de bulunmaktadır.

Malzemeler

 • 1 bardak ılık su
 • 1 limon
 • 1 tatlı kaşığı bal

1 limonun suyunu sıkıp 1 bardak ılık suya ekleyin. Sonrasında içine balı da katıp iyice karıştırın.

Limon ve Tarçın

Limon kilo vermeye ve vücuttaki yağ yakımında oldukça faydalıdır.

Malzemeler

 • 1 bardak su
 • 1 limon
 • 1 tatlı kaşığı toz tarçın

Toz tarçını bir bardak suya ekleyin ve bir gece bekletin. Sabah, su seviyesi yarıya düşene kadar tarçın suyunu kaynatın. Soğumaya alın ve ardından süzün. Sonrasında içine limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

Limon ve Pulbiber

Pulbiber içeriğinde bulunan kapsaisin sayesinde bağışıklık güçlendirici özelliklere sahiptir. Dahası;  karaciğer yağlanması, diyabet, aterosklerozu  hipertansiyon ve felç riskini önler.

Malzemeler

 • 1 bardak ılık su
 • 1 limon
 • Yarım tatlı kaşığı pulbiber

Limon suyu ile pulbiberi 1 bardak su içine katın. İyice karıştırın ve günlük olarak tüketin.

Limon ve Nane

Nane antioksidan ve vitamin açısından zengindir. Bağırsak duvarlarını yatıştırmaya yardımcı olur, grip ve alerjiden korur, ağrıyı hafifletir, aynı zamanda yağ yakımına da yardımcı olur.

Malzemeler

 • 1 bardak su
 • 1 limon
 • 6-7 yaprak nane

Naneleri ezin ve bardağın içine koyup üstüne su katın ve limonu karıştırıp iyice karıştırın.

Limon ve Zencefil

Zencefil; obezite, kalp ve damar hastalıkları, diyabet, sindirim ve cilt problemleri gibi birçok durumla savaşır. İçinde iltihap sökücü özellikleri sayesinde ağrıyı azaltmaya da yardım eder.

Malzemeler

 • 1 bardak su
 • Yarım limon
 • Yarım zencefil kökü

Zencefil kökünü ezin. Ezilmiş zencefil kökünü 1 bardağa atın içine su ekleyin ve içine  yarım limon suyunu sıkın. İyice karıştırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.