Susam Yağı Saç Çıkarır mı Uzatır mı Saça Susam Yağı Sürmek

Susam Yağının Saça Faydaları Saça Nasıl Uygulanır Kullanılır?

1 3.257

Susam Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Susam yağı; susam tohumlarından elde edilen saçlar için en faydalı yağlardan biridir. Saçları besleyerek uzamasına yardımcı olur. Susam yağıyla saç dipleri ve saç tellerine masaj yapmak saça parlaklık ve hacim verir. İçinde bulunan E vitamini, magnezyum, B kompleksi, kalsitum, fosfor ve protein sayesinde saç köklerini güçlendirerek derinlemesine nemlendirir.

Aynı zamanda antibakteriyel özelliklerle dolu olarak iyileştirici bir yağdır. Saç derisi enfeksiyonlarını özellikle de mantarı temizler. Saç ve saç köklerini besler. Yalnızca güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda saçların uzamasını da sağlar. Susam yağının saça faydaları şöyledir;

Susam Yağı Saçtaki Beyazları Yok Eder

Saç ve saç diplerine susam yağıyla masaj yaparak erken beyazlamayı engeller ve saçların doğal rengini uzun süre korur. Aslına bakıldığında susam yağı saç rengini koyulaştıran özellikler sahiptir. Düzenli kullanımda saçları koyulaştırırken aynı zamanda sağlıklı da tutar.

Susam Yağı Saç Uzamasını Sağlar

Susam yağı; saç diplerine olan kan dolaşımını arttırarak saçların uzamasını hızlandırır. Ayrıca kimyasal hasarı iyileştirmeye yardımcı olan ve saç köklerine derinlemesine işleyerek besler. Yeni saçların çıkmasında da etkili rol oynar.

Susam Yağı Kepeğe Karşı Savaşır

Susam yağının daha az bilinen bir diğer yararı, kepek tedavisi için diğer esans yağları ile kullanılabilmesidir. Şampuanlamadan önce saçları düzenli olarak uygulandığında susam yağının aynı şekilde son derece faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Susam yağı anti bakteriyeldir ve saç derisinde kullanılması hem mantar hem de bakteriyel enfeksiyonları uzak tutmaya yardımcı olur.

Susam Yağı Saçı Güneşin Zararlı UV Işınlarına Karşı Korur

Güneş ışınları; saçlara ciddi zarar verebilmektedir. Ancak; susam yağı saçları güneş hasarlarına karşı korur. İyi bir güneş koruyucu olarak çalışarak saçları korur. Saç ve saç diplerine nazikçe masaj uygulayın. Bu yağ; saçlara koruyucu bir tabaka oluşturur ve böylece güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Yalnızca güneşe karşı korumakla kalmaz aynı zamanda kirliliğin sebep olduğu hasara karşı korur.

Susam Yağı Saçları Besler

Biraz susam yağını saç kreminize ekleyin. Bunu saçlarınıza uygulayın. 1 gece bekletin ve ertesi sabah durulayın. Bu yöntem saç ve saç diplerinizi korumaya yardımcı olacaktır.

Susam Yağı Saç Tellerini Kalınlaştırır

Susam yağının saçları kalınlaştırıp güçlendirme özellikleri vardır. Bu yağda bulunan omega 3,6 ve 9 gibi önemli yağ asitleri saçları besleyerek uzamasını sağlar. Bu sebeple, yalnızca kimyasal hasarını tedavi etmekle kalmaz, saç kökleri ve tellerini de besler.

Susam Yağı Saç Diplerindeki Kuruluğu Önler

Susam yağı oldukça besleyici olup saç kuruluğu tedavisinde çok etkilidir. Saç diplerine masaj yapmak kuruluğu ve bu sebeple oluşan saç dökülmelerini önler. Günlük olarak saç diplerine uygulayacağınız susam yağı; kuruluğu önemli derecede azaltacaktır. Etkili sonuçlar almak adına; susam yağını parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj uygulayın. Bunu gece uyumadan önce yapıp ertesi sabah durulayın.

Susam Yağı Saç Uzamasına Yardımcı Olur

Saçınız susam yağı ile masaj yapmak saçın köklerine doğru nüfuz ederek kan dolaşımın artmasına yardımcı olur, böylece saç uzamasını destekler. Susam yağı, saçlarınız kimyasallar nedeniyle hasar görmüş olsa bile, saçların uzamasına desteklemenize yardımcı olur ve gözeneklerin derinliklerine nüfuz eder. Saç tellerinin güçlendirilmesine yardımcı olur ve yeni saçların çıkışını destekler.

Son zamanalrda saç sorunları yaşıyorsanız, bu durumu tedavi etmek için susam yağı kullanmalısınız. Ilık susam yağı ile saç derisi masajı düzenli olarak saç dökülmesinin durmasına yardımcı olur.

Susam Yağı Saçları Yumuşatır

Susam yağı; saç derisi üzerinde yumuşatma ve sakinleştirme özelliklerine sahiptir. Saçların ısıya ve herhangi bir kötü duruma maruz kalması saçlara zarar verir. Bu durumda saçlarınıza susam yağı ile masaj uygulamalısınız. Bu saç diplerini besleyerek nem verir.

Susam Yağı Zarar Görmüş Saçları Yeniden Güçlendirir

Susam yağının gözeneklere derinlemesine nüfuz ettiği bilinmektedir. Saç derisinin köklerine sızar ve saçları içten besler. Hasarlı saçlarınızı canlandırmaya yardımcı olur ve saçlarda ihtiyaç duyulan parlaklığı sağlar.

Susam Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılır?

Susam yağı, etkili bir bakım yağı haline getiren, yüksek düzeyde besleyici, iyileştirici ve yağlayıcı özelliğidir.

  • Biraz susam yağını ısıtın.
  • Bu ılıklaşmış yağ ile her gece uyumadan önce saç diplerine masaj yapın. Etkili sonuçlar almak için; bu masajı saç diplere en az 10 dakika parmak uçlarınızla uygulayın. Ardından sıcak bir havlu ile saçlarınızı kaplayın. Bu yağı saçlarınızda tüm gece bekleterek nemlendirmeyi en maksimum dereceye çıkarın.
  • Ertesi sabah saçlarınızı şampuan ile durulayın. Gerek duydukça bu yöntemi tekrarlayabilirsiniz.
1 yorum
  1. Melike diyor

    Ben hızlı uzatması için kullanıyordum ama uzatmadı ya benimkini bende keratin kullanmaya başladım doğal keratin hemen uzatmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.