Fatma Ana Eli Otu Meryem Ana Otu Kullananlar Hamile Kalanlar Var mı?

Meryem Ana Otu Nasıl Kullanılır Hamile Kalmak İçin Ve Doğumda Nasıl Kullanılır

0 8.449

Meryem Ana Otu Hamile Kalmak İçin Ve Kolay Doğum İçin Kullanımı

Meryem ana otu; Arabistan’da yetişen sağlığa birçok yararı olan; halk arasında Fatma ana eli otu olarak da bilinen bir bitkidir. Bu isim verilmesinin sebebi; görünümünden almaktadır. Görünümü; yumru şeklinde kapalı ele benzemektedir. Meryem ana otu içerisinde bulundurduğu bol östrojen sayesinde kadın vücudunda kan dolaşımını hızlandırır; erkeklerde ise sperm hücre miktarını arttırmaktadır. Dahası Meryem ana otu spermin yumurtalığa girişini kolaştırır. Bir diğer deyişle gebeliğin oluşumunu hızlandırır. Meryem ana otu gebelik döneminde tüketildiğinde rahim ağzını genişleterek doğumun kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır.

Meryem Ana Otunu Kimler Kullanabilir?

Meryem ana otu; gebelik düşünüp gebe olamayan veyahut gebe olup doğumu kolaylaştırmak isteyen kadınlarca kullanılmaktadır. Tadı tarçına benzer güzel bir tattadır. Bu yüzden tüketiminde zorlanılmamaktadır.

Meryem Ana Otu Gebe Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

Meryem ana otu; kadınlara yumurtlama öncesi veyahut sonrası yakın zamanda kullanılmalıdır. İlk olarak meryem ana otu güzelce yıkanır. Sonrasında su dolu sürahi içinde 1 gün bekletilir. Bebek sahibi olmak isteyen hem anne hem de baba adayları içmelidir.

Meryem Ana Otu Doğumu Kolaylaştırmak İçin Nasıl Kullanılır?

Meryem ana otunun doğumu kolaylaştırdığından bahsetmiştik. Bunun için ise doğum sancısı başlama zamanında veyahut su geldiğinde üste bahsettiğimiz su şeklinde tüketilmelidir. Bu su sayesinde rahim açılır ve doğum kolaylaşır.

Meryem Ana Otunun Faydaları

Meryem ana otu yalnızca gebe kalmak isteyen kadınlar içinde değil erkek ve çocuklar için de çok faydalıdır. Meryem ana otunun faydaları şunlardır:

  • Meryem ana otu; döllenmeyi kolaylaştırdığından gebe kalmaya yardımcıdır.
  • Meryem ana otu; rahimin açılmasını sağladığından doğumu da kolaylaştırmaktadır. Doğum sancısını da azalttığı bilinen meryem ana otu; bebeğin anne karnından kolayca çıkmasında büyük yardımcıdır.
  • Meryem ana otu; ciltte siğil gibi cilt problemleri ve yaralanmaları da iyileştiriyor. Meryem ana otunu düzenli kullananlarda cilt problemlerinin geçtiği gözlemlenmiştir. Bu  amaçla meryem ana otu suyu ciltteki problemli bölgeye sürülür ve 15-20 dakika bekletilir. Durulanmaya gerek yoktur. Eğer ciltte problem olan bölge bekletilmeye müsaitse meryem ana otu suyunda 15-20 dakika bekletilir.
  • Meryem ana otu; doğum öncesinde tüketildiğinde doğum esnasındaki rahim kanamalarını azaltmaktadır. Bir diğer deyişle doğum öncesi tüketilen meryem ana otu; doğum sonrası annenin iyileşmesini hızlandırıyor.
  • Meryem ana otu; belirli bir yaşa gelinmesine rağmen yaşanan idrar kaçırma problemi için de çok faydalıdır. Bu problem için meryem ana otu suyu düzenli tüketilmelidir.
  • Meryem ana otunda bulunan mikrop karşıtı, antioksidan ve hipoglisemik özellikler ciltteki yaraları da iyileştiriyor. Ciltte yara olan bölgeye 21 gün her gece uyumadan önce meryem ana otu sürülmesi,15-20 dakika sonra bekletilmesi gereklidir. Bu işlem sonrasında durulama gerekmemektedir.
  • Meryem ana otu; içeriğinde yüksek oranda östrojen bulundurmaktadır.
  • Meryem ana otu; kadın vücudunda kan akışını hızlandırmaktadır.
  • Meryem ana otu; erkek vücudunda sperm miktarını arttırmaktadır.
  • Meryem ana otu; rahim ağzını genişleterek doğumun kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Meryem Ana Otunu Neden Üzerinizde Taşımalısınız?

Meryem ana otuyla ilgili toplumda bir inanış bulunmaktadır. Bu inanışa göre gebe kalmak isteyen kadınlar meryem ana otunu üzerlerinde bulundurmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.