Cuma günü hadisi şerifleri Peygamber Efendimizin Aleyhisselam Cuma günü ile ilgili hadisleri

Ey Âdemoğlu, Kendini bana ibâdete kulluğa ver. Böyle yaparsan, gönlünü zenginlik ile doldurur, fakirliğini gideririm. Böyle yapmazsan, elini meşguliyetle doldurur, fakirliğini gidermem. (Hadis-i kudsi)

Cuma günü hadisi şerifleri | Hadisli cuma mesajları 2019 | Cuma fazileti.
0 41

Cuma günü hadisi şerifleri; Cuma gününden daha fazîletli bir gün üzerine, güneş doğmadı ve batmadı. O günde öyle bir saat vardı ki, o anda müminin kulunun yaptığı duayı Allahü teala kabul eder. Cuma, Arefe, Bayram, Kadr, Berat, Mirac, Aşûre, Mevlid ve Regaib gecelerinde ibadet etmek çok sevaptır. 

Cuma günü hadisi şerifleri ve duaları nelerdir

 • Bir müslüman Cuma günü gusul abdesti alıp, Cuma namazına giderse, bir haftalık günahları affolur ve her adımı için sevap verilir.
 • Cuma günleri benim üzerime çok salavat getirin.
 • Cuma günü iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin menbaıdır.
 • Cuma günü tırnağını kesen kimse, bir hafta, belalardan emin olur.
 • Cuma günü veya gecesi ölen kimse, kabir azabından korunur. En fazîletli amel haccı mebrurdur.
 • (Haccı mebrur kul hakları ve kazaya kalmış farz ibadetler dışında bütün günahların affedilmesidir.)
 • Cuma namazından sonra, yedi defa İhlas ve Mu’avvezeteyn okuyanı, Allahü teala, bir hafta kazadan, beladan ve kötü işlerden korur.
 • Cuma, fakirlerin haccıdır ve mü’minlerin bayramıdır ve gök ehlinin bayramıdır ve Cennette bayram günüdür. Günlerin en iyisi, en şereflisi Cuma’dır.
 • Günlerin en kıymetlisi Cuma’dır. Cuma günü, bayram günlerinden ve aşûre gününden daha kıymetlidir. Cuma, dünyada ve Cennette, mü’minlerin bayramıdır.
 • Evinde kılınan namaza bir sevap, camide kılınan namaza yirmibeş sevap, Cuma mescidinde beşyüz sevap, mescid-i Aksada beşbin, mescid-i Nebevide elli bin, mescid-i Haramda yüzbin sevap verilir.
 • Cumaya, beş vakit cemaate ve bayram namazlarına hazır olmak dinde zaruridir.

Cuma günü okunacak sureler salavatlar ve dualar

Cuma günü hadisi şerifleri

Kim Cuma gecesi Yasîn ve Saffat surelerini okuduktan sonra, Allahü tealadan bir dilekte bulunursa, Allahü teala onun dileğini verir.

Kim Cuma günü Kehf suresini okursa, onun için ayağını bastığı yerden göğe kadar bir nûr fışkırır. Bu nûr, kıyamet günü onun yolunu aydınlatır. O kişi, iki Cuma arasında işlemiş olduğu günahlarından mağfiret olunur. Bu iki Cuma arası Deccal çıksa, ona uymaz.

Cuma günü sabah namazından önce dünya kelamı konuşmadan,”Estagfirullahel’azîm ellezî la ilahe illa hüvel hayyelkayyûme ve etûbü ileyh” okursa, anasının babasının hocasının çocuklarının ve kendisinin bütün günahları affolur.

Allahü tealanın yer yüzünde dolaşan melekleri vardır. Ümmetimin benim için okuduğu salavatı bana bildirirler.

Benim üzerime kim bir salatü selam getirirse, Allah ona on rahmet eder ve onun on günahını affeder.

Bir mümin ”Allahümme salli ala seyyidina Muhammeddin ve ala ali seyyidina Muhammed” dese, ayakta ise oturmadan, oturuyorsa kalkmadan Allahü teala onu af ve mağfiret eder.

Her kim bana muhabbetinden ve cemalime hasretinden dolayı günde üç kere salavat getirirse, Allahü teala o kimsenin, o gün ve gece işlediği günahları affeder, zira Allahü tealanın buna vadi vardır.

Her kim Cuma günü bana yüz kere salavat okursa, o kimsenin günahları deniz köpüğü gibi çok olsa da, Allahü teala bütün günahlarını af ve mağfiret eder.

Rüya tabiri nedir islama göre rüyada gördüklerimiz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.