Polikistik Overle Hamile Kalanlar Var mı 2019-2020-2021 Yorumları

Polikistik Over Olup Tedavisi Yahut Tedaviyle Hamile Kalanların Yorumları

0 5

Polikistik Over Olup Hamile Kalan Var mı?

Polikistikover sendromu (PCOS), üreme çağındaki kadınlarda yaygın olarak görülen bir hormonal bozukluktur. Polikistik over sendromunun kesin nedeni bilinmemektedir. Tedavisi doktor kontrolünde doğum kontrol hapı , Glikofaj veya Metformin ilaçlarının kullanımıyla gerçekleştirilir.

Polikistik Over Sendromu Belirtileri Nelerdir?

  • Adet düzensizliği
  • Kilo alımı. Polikistikover sendromlu kadınların yüzde 80 kadarı aşırı kilolu veya obezdir
  • Kıllanma sorunu. Bu rahatsızlığı olan kadınların yüzde 70’inden fazlası sırtlarında, göbeğinde ve göğsünde dahil olmak üzere yüzlerinde ve vücutlarında kıllar çıkar
  • Erkek tipi kellik . Saç derisindeki saçlar incelir ve dökülür.
  • Baş ağrısı. Hormon değişiklikleri bazı kadınlarda baş ağrısını tetikleyebilir
  • Sivilcelenme. Erkek hormonları cildi normalden daha yağlı hale getirebilir ve yüz, göğüs ve sırtın üst kısmı gibi bölgelerde sivilcelere neden olabilir.

Polikistik Over Sendromu Gebeliğe Engel midir?

Polikistik Over Sendromu kadınlarda infertilitenin yani kısırlığın yaygın ancak tedavi edilebilir nedenlerinden biridir. Polikistik Over Sendromunun sebep olduğu hormonal dengesizlik yumurtalıklarda yumurtaların büyümesini ve salınmasını engeller . Yumurtlamazsanız hamile kalamazsınız. Bu hastalıkta olmak gebe kalmayı güçleştirebilir. Ancak tamamen gebeliğe engel değildir. Polikistikover sendromu olup da hamile kalan pek çok kişi vardır. Özellikle Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından, makalemizin sonunda tarifini bildireceğimiz soğan kürü, PKO’lu hastaların gebe kalmasını kolaylaştıracaktır.

Polikistik Over Sendromu Olup Hamile Kalanların Yorumları

Polikistik over sendromu hastasıyım. Çocuk sahibi olabilmek için 2 yıl tedavi görmeme rağmen işe yaramadı. Tedaviyi yarıda kestim ve ondan sonra doğal yoldan hamile kaldım.

Ben de polikistik over hastasıydım. Adetim 3 ayda bir oluyordu. Defalarca doktora gittim, hamd olsun adet düzenim eski haline döndü ve bebek için tedavi almaya başladım. Klomen ilacını uzun süre kullandım, 2 kez de çatlatma iğnesi oldum. Fakat nasip değilmiş. Tedaviden vazgeçtim, olacağı varsa olur dedim. Ummadığım bir anda, hamile olduğumu geçen hafta öğrendim. İlaç da kullanmamıştım, yumurtlama günüme de dikkat etmemiştim. ‘Kısmetse muhakkak gerçekleşir’ diyerek kendimi motive ettim. Siz de öyle yapın. Kendinizi strese sokmayın, sürekli buna kafa yormayın, dilinizden dua eksik olmasın.

Polikistik over sendromundan muzdaribim. Yıllarca doktor önerisiyle doğum kontrol hapı kullandım. 15 yaşındayken, ileride çocuk sahibi olmama ihtimalimin bulunduğu, düşük açısından risk grubunda olduğum söylenmişti. 2016 yılında evlenmiştim. Muhtemelen olmayacak diye düşünüyordum, moral olarak dipteydim o zamanlar. Ancak İnfolic ilacını ve soğan suyunu denedim; anne olacağımı öğrendiğimde yaşadığım sevinci anlatmam mümkün değil.

Polikistik over sendromu olup da gebe kalanlardanım. Önceki çocuğuma tüp bebek tedavisiyle kavuştum. İkinci evladıma ise doğal yoldan gebe kaldım. Sakın umudunuzu kaybetmeyin, sabredin ve Allah’a güvenin.

Polikistik over sendromum var, benim gibi olanlara şunu söylemek istiyorum ki eğer kiloluysanız mutlaka zayıflayın, faydasını göreceksiniz. Ben Glifor adlı bir ilaç kullanmış ve 12 kilo vermiştim, sonra herhangi bir tedavi görmeden hamile kaldım.

Polikistik over sendromunu ben de yaşıyorum, şükürler olsun bir oğlum var; şu an 3 yaşında. Kendi kendime hamile kalmıştım, tedavi falan görmemiştim. 3 ay korundum, sonra bıraktım ve hamilelik gerçekleşti. Dilerim siz de muradınıza nail olursunuz. Her şeyin başı stres; boşuna üzülmeyin.

Ben de PKOS hastalarından biriyim. İlk hamileliğimde tedavi görmüş; Gonal-F adlı bir ilaç kullanmıştım. 4 yaşında bir kızım var. İkinci defa çocuk sahibi olmak istiyorduk. 5-6 ay korunmasız ilişkiye girdim. Yine ilaca başladım, umarım en kısa zamanda tekrar hamile kalırım.

Dr. İbrahim Saraçoğlu Polikistik Over Sendromu Olanlar İçin Hamile Kalmaya Yardımcı Soğan Kürü Tarifi

2 bardak klorsuz suyu bir tencerede kaynatın. Bunun yerine marketten hazır pet şişede su alıp onu da kullanabilirsiniz. Bir tane orta boy yemeklik soğanı dörde bölün. Soğanın kabuğunu çıkarın ve kestiğiniz soğanları kaynattığınız suya atın. 10 dk boyunca kaynatmayı sürdürün. Ardından suyu süzerek soğumasını bekleyin. Sabahleyin ve akşamleyin olmak üzere günde 2 defa ılık halde tüketin. Çalışıyorsanız evden çıkmadan önce içebilirsiniz. Bu kürü uyumadan evvel de tatbik etmelisiniz. Soğan kürünün adet söktürücü özelliği vardır. Ayrıca soğan kürü yumurtalıklarda bulunan kistleri vücuttan doğal yolla uzaklaştırır. Bu kür her gün 2 defa uygulanır. 15 gün devam edilmelidir. Aksatılmadan yapılması çok önemlidir. Eğer günde bir kez içip ikinci kez içmeyi unutursanız veya bir gün hiç tüketmezseniz maalesef faydası olmaz. Kürün etkisi 1 haftada ortaya çıkacaktır.

Soğan kürü 15 gün uygulandıktan sonra 6 ay ara verilir. 6 ay sonra yine 15 gün uygulanabilir. Soğan suyunun mutlaka beyaz soğandan elde edilmesi şarttır. Çünkü bu kürde kırmızı veya mor soğanın etkisi görülmez. Aynı zamanda soğan kürünün her zaman yeniden hazırlanması, taze olarak tüketilmesi gerekir. Dediğimiz gibi tarifte kullanılacak soğan kabuklu, açık kahverengi soğan olmalıdır. Beyaz, kırmızı yahut mor soğanlar istenilen sonucu vermeyebilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun ifadesine göre soğan suyu kürünün her yıl 6 ayda bir 15’er gün uygulanması erkeklerde iyi huylu prostat büyümesine, kadınlarda ise polikistikover kanserine çok faydalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.