Romantik Filmler En Çok İzlenen En iyi Romaintik Aşk Filmleri

Romantik filmler seven herkesin mutlaka izlemesi gereken en iyi aşk filimlerini sizler için seçtik. Tabiki herkes dokunaklı romantik filmler ile ilgilenmez. Partneriniz ile izleyecekseniz öncelikle ona en sevdiği filmin ne olduğunu sorun. İnsanlar genelde sevdikleri filmler hakkında konuşmayı sever ve sizde izlemekten hoşlandığı filmin türünü belirleyebilirsiniz.

Onun tarzına ve sevdiği türe oldukça yakın olan bir film seçin. Eğer komedi filmlerinden hoşlanıyorsa, sakın The Notebook’u seçmeyin, çünkü ilgisini kaybedecek ve muhtemelen uykuya dalacaktır. Eğer o gerçek bir romantikse Hangover’ı seçmeyin.

Romantik Filmler – En iyi aşk filmleri önerileri 

Romantik filmler yazımızda son yılların en iyi aşk filmleri önerilerini hazırlarken çok eskiye gitmedik, daha güncel olması açısından geçtiğimiz yedi seneyi baz alarak unutulmaz aşk filimleri araştırması yaptık. 2010 – 2017 yılı romantik aşk filmleri önerileri aşağıda puan sıralamasına göre sunulmuştur.

1. La La Land

La La Land - Romantik Filmler
La La Land – Romantik Filmler

Filmin Adı : La La Land (2016/I)
Yıl : 2017
Tür : Komedi / Drama / Müzikal / Romantik
Ülke : USA / Hong Kong
Puan : 8.2
Ödüller : 6 Oskar kazandı. Ayrıca 261 ödül ve 193 dalda aday gösterildi
Süre : 128 dakika

Konusu : Los Angeles’ta kariyerlerinde yükselen bir piyanist ve oyuncu geleceğe yönelik tutkularına ulaşmaya çalışırken aşık olurlar.

La La Land, Damien Chazelle tarafından yazılan ve yönetilen 2016 Amerikan müzikal romantik komedi-drama filmidir. Los Angeles’ta tanışarak aşık olan Caz piyanistini Ryan Gosling ve hayallerini takip ederek yükselen bir oyuncuyu Emma Stone canlandırıyor.

2. The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes - Romantik Filmler
The Secret in Their Eyes – Romantik Filmler

Filmin Adı : The Secret in Their Eyes
Yıl : 2009
Tür : Drama / Gizem / Romantik / Korku
Ülke : Argentina / Spain
Puan : 8.2
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 51 ödül ve 40 dalda aday gösterildi
Süre : 129 dakika

Konusu : Emekli bir hukuk danışmanı Benjamín Espósito, geçmişteki çözülmemiş cinayet davalarından birinin çözülmesini sağlamak için bir roman yazmaya başlar. Romanına başlamakta güçlük çeken Benjamín, yardımcı olması için yargıç Irene Menéndez Hastings’in ofisini ziyaret eder.

3. Barfi!

Barfi! - Romantik Filmler
Barfi! – Romantik Filmler

Filmin Adı : Barfi!
Yıl : 
2012
Tür : Macera / Komedi / Drama / Romantik
Ülke : India
Puan : 8.1
Ödüller : 35 ödül ve 21 dalda aday gösterildi
Süre : 151 dakika (original release)

Konusu : Murphy “Barfi” Johnson (Ranbir Kapoor) Darjeeling’de bir Nepal’li aileden dünyaya gelen, doğuştan sağır ve dilsiz fakat aynı zamanda iyimser, şehir hayatında tecrübeli, cazibeli genç bir adamdır. Annesi, Barfi henüz bebekken ölür ve onu şoför olarak çalışan babası büyütür. Barfi çevresine yaptığı sert şakaları sebebi ile bela saçan biri olarak bilinir.

Ranjit Sengupta (Jisshu Sengupta) ile nişanlı ve üç ay sonra evlenecek olan Barfi, Darjeeling’e yeni gelen Shruti Ghosh (Ileana D’Cruz) ile tanışır…

4. Her

 

Her - Romantik Filmler
Her – Romantik Filmler

Filmin Adı : Her
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : USA
Puan : 8.0
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 112 ödül ve 151 dalda aday gösterildi
Süre : 126 dakika

Konusu : Film, işletim sistemlerinin çok daha geliştiği yakın gelecekte, Los Angeles’ta geçiyor. Yapay zeka ile geliştirilmiş işletim sistemi yüklü yeni bir akıllı telefon alan Theodore’un hayatı değişiyor. Scarlett Johansson tarafından oynanan Samantha adlı yazılım, zaman geçtikçe kullanıcı ile uyum ve kendini geliştirme için tasarlanmış bir yapay zeka programıdır.

Sonuç olarak, Theodore ve Samantha bir ilişki içine girer. Anlaşılması zor olsa da, film gelecekte yapay zeka ile bunun mümkün olabileceğine inanmamızı sağlıyor…

https://www.youtube.com/watch?v=WzV6mXIOVl4

5. Before Midnight

Before Midnight - Romantik Filmler
Before Midnight – Romantik Filmler

Filmin Adı : Before Midnight
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA / Greece
Puan : 7.9
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 26 ödül ve 54 dalda aday gösterildi
Süre : 109 dakika

Konusu : Jesse ve Celine ile dokuz yıl önce Yunanistan’da tanıştık. Viyana’ya giden trenle ilgili ilk filmden bu yana neredeyse yirmi yıl geçti. Film aslında 3 bölümden oluşuyor. İlk film 1995 yılında çekilen Before Sunrise (1995) ile başladı. Dokuz yıl sonra 2004 yılında Before Sunset (2004) ile devam eden seri, 2013 yılında çekilen Before Midnight (2013) ile bitti mi? Acaba!…

https://www.youtube.com/watch?v=euOJkb0U8vE

6. Mr. Nobody

Mr. Nobody - Romantik filmler
Mr. Nobody – Romantik filmler

Filmin Adı : Mr. Nobody
Yıl : 2009
Tür : Drama/Fantastik/Romantik/Bilim Kurgu
Ülke : Belgium/Germany/Canada/France/USA/UK
Puan : 7.9
Ödüller : 11 ödül ve 5 dalda aday gösterildi
Süre : 141 dakika | Canada:138 dakika (Toronto International Film Festival) | 157 dakika (Director’s Cut)

Konusu : 2092’da insanlık, hücrelerin sonsuz yenilenmesiyle ölümsüzlüğü bulur. Dünya, son ölümlü olan 118 yaşındaki Nemo’nun ölümüne doğru, onu şaşkınlıkla izler. İnsalar, ölümsüzlükten önceki yaşamı merak ettikleri için Nemo ile röportaj yapar. Bir psikiyatrist olan Dr. Feldheim, Nemo’nun anılarının bazılarını hatırlamasına yardımcı olmak için hipnoz kullanır. Hipnoz sırasında, Nemo çelişkili ifadeler verir. Hayatını üç ana noktada değerlendirir: Anne babası boşandığında 9 yaşındayken, 15 yaşındayken aşık olduğu zaman ve 34 yaşındayken bir yetişkin olarak. Her üçü de olası pek çok farklı senaryoyu açığa çıkarır.

7. The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars- Romantik filmler
The Fault in Our Stars – Romantik filmler

Filmin Adı : The Fault in Our Stars
Yıl : 2014
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.8
Ödüller : 21 ödül ve 14 dalda aday gösterildi
Süre : 126 dakika | 133 dakika (Extended Edition)

Konusu : Hazel Grace Lancaster, Indianapolis’te yaşayan ve tiroid kanseri olan bir genç. Annesi Frannie, depresyondaki kızını, aynı durumda olan bireylerle arkadaş olmasına yardım etmek için haftalık bir kanser hasta destek grubuna katılmaya ikna eder. Hazel, kemik kanserinden bir bacağını kaybetmiş, ancak şimdi kanseri yenmiş olan cazibeli bir genç Augustus Waters ile tanışır.

8. The Lunchbox

The Lunchbox - Romantik filmler
The Lunchbox – Romantik filmler

Filmin Adı : The Lunchbox
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik
Ülke : India / France / Germany / USA / Canada
Puan : 7.8
Ödüller : BAFTA Film Ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 29 ödül ve 35 dalda aday gösterildi
Süre : 104 dakika

Konusu : Saajan Fernandes, muhasebecilikten emekli olmak üzere olan bir dul. Ila, kocasının dikkatini çekmek isteyen, evliliğine romantizmi geri getirmenin yollarını arayan genç bir kadın. Mumbai’nin ünlü “dabbawalaları” nın teslimatı karıştırması sonucu Ila’nın kocasına hazırladığı öğle yemeği yanlışlıkla Saajan’a teslim edilir. Ila sonunda hatayı fark eder ve üst katta yaşayan teyzesinin tavsiyesi üzerine, Saajan’a karışıklık hakkında bir mektup yazar ve bunu ertesi gün öğle yemeğine yerleştirir…

Dabbawalas : Mumbai’de iş yerindeki insanlara restoranlar ya da evlerden öğle yemeği toplayıp getiren karmaşık bir sistem.

9. About Time

About Time - Romantik filmler
About Time – Romantik filmler

Filmin Adı : About Time (2013/I)
Yıl : 2013
Tür : Komedi / Drama / Fantastik / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : UK
Puan : 7.8
Ödüller : 3 ödül ve 10 dalda aday gösterildi
Süre : 123 dakika | Taiwan:110 dakika

Konusu : Tim Lake, İngiltere Cornwall’da yaşayan genç bir delikanlıdır. Tim, Babası, annesi, ruhsal özürlü amcası ve kız kardeşi Katherine ile birlikte deniz kıyısında bir evde büyür. Tim, 21 yaşındayken babasıdan, ailenin erkek bireylerinin, zamanda yolculuk yapabilme gibi özel bir yeteneği olduğunu öğrenir…

10. Vicky Donor

Vicky Donor - Romantik filmler
Vicky Donor – Romantik filmler

Filmin Adı : Vicky Donor
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Romantik
Ülke : India
Puan : 7.8
Ödüller : 22 ödül ve 13 dalda aday gösterildi
Süre : 126 dakika

Konusu : Baldev Chaddha, Delhi Daryaganj’da, çiftler için yüksek kaliteli spermleri garanti eden, klinik ve sperm bankası işleten bir doğum uzmanıdır. Ne yazık ki, başarılarından çok başarısız vakaları olan kliniğin, sağlıklı ve yüksek performanslı bir bağışçıya ihtiyacı vardır.

Chaddha, Hintli İskender’i ararken, Vicky Arora’ya rastlar. Vicky, dul olan Dolly’nin tek oğludur. Annesi ve büyükanesi ile birlikte yaşıyan ve onlara maddi destek vermeyen Vicky’ye annesi, amcası için çalışarak aileye finansal destek vermesini ister. Ancak Vicky, global bir şirkette daha iyi bir yaşam tarzı sağlayacak bir iş ister.

11. The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown - Romantik filmler
The Broken Circle Breakdown – Romantik filmler

Filmin Adı : The Broken Circle Breakdown
Yıl : 2012
Tür : Drama / Müzik / Romantik
Ülke : Belgium / Netherlands
Puan : 7.8
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 34 ödül ve 23 dalda aday gösterildi
Süre : 111 dakika

Konusu : Belçika’da çekilen The Broken Circle Breakdown, Didier ve Elise’in yedi yıl süren ve bluegrass müziği etrafında dönen aşklarını anlatıyor. Didier ve Elise’in kızları Maybelle, altı yaşında gelişen kanser sebebi ile bir yıl içinde vefat eder. Maybelle’in hastalığı ve ölümü ile çiftin yaşamı ve ilişkileri karmakarışık bir hal alır.

12. Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook - Romantik filmler
Silver Linings Playbook – Romantik filmler

Filmin Adı : Silver Linings Playbook
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.8
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 100 ödül ve 133 dalda aday gösterildi
Süre : 122 dakika

Konusu : Zihinsel sağlık kliniğinde sekiz ay tedaviden sonra eski öğretmen Pat Solitano ailesinin evine geri dönderek eski eşiyle tekrar barışmaya çalışır. Pat, kendine ait problemleri olan ve gizemli bir kız olan Tiffany ile karşılaştığında işler daha da karışır.

13. The Big Sick

The Big Sick - Romantik filmler
The Big Sick – Romantik filmler

Filmin Adı : The Big Sick
Yıl : 2017
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.7
Ödüller : 5 ödül ve 3 dalda aday gösterildi
Süre : 120 dakika

Konusu : Big Sick, Michael Showalter tarafından yönetilen ve Emily V. Gordon ve Kumail Nanjiani tarafından yazılmış, 2017 yılının romantik komedi filmidir. Film Nanjiani ile Gordon arasındaki gerçek hayat romantizmine dayanan, ırklararası kültürel farklılıklarla baş etmesi gereken bir çifti konu alıyor.

Big Sick, 2017 yılının en çok beğenilen filmlerinden biridir. 5 milyon dolarlık bir bütçeyle, dünya çapında 52 milyon dolardan fazla hasılat elde etti ve 2017 yılının en yüksek hasılat yapan bağımsız filmlerinden biri haline geldi.

14. Dear Zindagi

Dear Zindagi - Romantik filmler
Dear Zindagi – Romantik filmler

Filmin Adı : Dear Zindagi
Yıl : 2016
Tür : Drama / Romantik
Ülke : India
Puan : 7.7
Ödüller : 4 dalda aday gösterildi
Süre : 151 dakika

Konusu : Dear Zindagi, 2016 yılında Hintçe olarak, Gauri Shinde tarafından yazılmış ve yönetilmiş dramatik bir film. Sırasıyla Red Chillies Entertainment, Dharma Productions ve Hope Productions’ın dahil olması ile Gauri Khan, Karan Johar ve Shinde tarafından yapımı tamamlandı. Filmde baş rolü Alia Bhatt, Shah Rukh Khan, Kunal Kapoor ve Ali Zafar aldı.

Hayatından hoşnut olmayan, Kaira adlı görüntü yönetmeni, hayatına yeni bir perspektif kazanmasına yardımcı olacak, özgür ruhlu bir psikolog olan Dr. Jehangir ile tanışır…

15. The Theory of Everything

The Theory of Everything - Romantik filmler
The Theory of Everything – Romantik filmler

Filmin Adı : The Theory of Everything
Yıl : 2014
Tür : Biyografi / Drama / Romantik
Ülke : UK / Japan / USA
Puan : 7.7
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 30 ödül ve 115 dalda aday gösterildi
Süre : 123 dakika

Konusu : The Theory of Everything, fizikçi Stephen Hawking’in hayatının konu alındığı, 2014’te çekilmiş bir İngiliz drama-biyografi filmidir.

Stephen Hawking’in 1960′lı yıllardaki yaşantısını konu alan filmde, sağlığı ile ilgili kötü haberler ve eşi Jane ile olan ilişkileri anlatılıyor. Bu film Eddie Redmayne’e en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandırmıştır.

The Theory of Everything, BAFTA en iyi erkek oyuncu ödülü ve drama dalında en iyi erkek oyuncu Altın Küre’yi de Eddie Redmayne kazandırmıştır.

16. Midnight in Paris

Midnight in Paris - Romantik filmler
Midnight in Paris – Romantik filmler

Filmin Adı : Midnight in Paris
Yıl : 2011
Tür : Komedi / Fantastik / Romantik
Ülke : Spain / USA / France
Puan : 7.7
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 30 ödül ve 95 dalda aday gösterildi
Süre : USA:94 dakika | Argentina:100 dakika

Konusu : 2011 yapımı fantastik bir komedi filmi olan Midnight in Paris, Woody Allen tarafından yazıldı ve yönetildi. Evlilik hazırlığı yapan senaryo yazarı Gil Pender, kayınpederinin iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, tatil için Parise giderler. Amaçları ufak bir tatil yapmak olsada, Gil Pender’in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı abartılı gerçeküstü olaylar ilişkilerinde birçok şeyi etkiler.

17. 50/50

50/50 - Romantik filmler
50/50 – Romantik filmler

Filmin Adı : 50/50
Yıl : 2011
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.7
Ödüller : 2 Golden Globes ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 13 ödül ve 25 dalda aday gösterildi
Süre : 100 dakika

Konusu : Adam Lerner 27 yaşında, Seattle’da bir radyoda gazeteci olarak çalışmaktadır. 50/50, Sırtında sert açılar çekmesi ile kanser teşhisi konulan bir adamın yaşantısını ve kanseri yenmek için yaptığı mücadeleyi anlatan, gerçek hayattan alınmış bir hikayedir.

18. In a Better World

In a Better World - Romantik filmler
In a Better World – Romantik filmler

Filmin Adı : In a Better World
Yıl : 2010
Tür : Drama / Romantik
Ülke : Denmark / Sweden
Puan : 7.7
Ödüller : Oskar kazandı. Ayrıca 11 ödül ve 22 dalda aday gösterildi
Süre : Denmark:119 dakika

Konusu : In a Better World, 2010 Danimarka yapımı Drama ve Romatizmi konu alan bir film. Senaryosu Anders Thomas Jensen tarafından ve yönetmenliği Susanne Bier tarafından yapılan filmin başrollerinde Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm, ve Ulrich Thomsen yer almaktadır. Film Danimarka’da küçük bir kasaba ve Afrika’da mülteci kampında geçer.

19. 500 Days of Summer

500 Days of Summer - Romantik filmler
500 Days of Summer – Romantik filmler

Filmin Adı : (500) Days of Summer
Yıl : 2009
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.7
Ödüller : 2 Golden Globes ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 20 ödül ve 51 dalda aday gösterildi
Süre : 95 dakika

Konusu : Tom mimarlık eğitimi almıştır, ancak Los Angeles’da tebrik kartı şirketinde yazar olarak çalışır. Burada, Tom Hansen, patronun yeni asistanı Summer Fin ile tanışır. Hep beraber gittikleri bir karaoke gecesinde Tom’un arkadaşı McKenzie sarhoşken, Tom’un Summer’ı sevdiğini söyler. Birkaç gün sonra Summer, Tom’u işyerindeki fotokopi odasında öper. Ve önlerindeki birkaç ay boyunca Summer ve Tom daha da yakınlaşır…

20. Nocturnal Animals

Nocturnal Animals - Romantik filmler
Nocturnal Animals – Romantik filmler

Filmin Adı : Nocturnal Animals
Yıl : 2016
Tür : Suç / Drama / Romantik / Korku
Ülke : USA
Puan : 7.5
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 25 ödül ve 122 dalda aday gösterildi
Süre : 116 dakika

Konusu : Nocturnal Animals, yönetmenliğini Tom Ford’un yaptığı 2016 yapımı psikolojik gerilim türlerindeki filmdir. Başrollerinde Amy Adams, Jake Gyllenhaal ve Michael Shannon’un oynadığı film, Austin Wright’ın kitabından Tom Ford tarafından uyarlanmıştır. 19 yıl önce ayrılmış bir çiftin ilişkilerini konu alan filmde Jake Gyllenhaal’un oynadığı Edward Sheffield karakterinin yazdığı kitap ile Amy Adams’ın karakteri olan Susan Morrow’un ilişkilerini tekrar hatırlamasına odaklanıyor. Kitapta yazan konuları takip ederek Susan Morrow’un şimdiki yaşantısıyla birlikte ilerlemektedir.

21. Brooklyn

Brooklyn - Romantik filmler
Brooklyn – Romantik filmler

Filmin Adı : Brooklyn
Yıl : 2015
Tür : Drama / Romantik
Ülke : UK / Canada / Ireland / Belgium
Puan : 7.5
Ödüller : 3 Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 64 ödül ve 124 dalda aday gösterildi
Süre : 117 dakika

Konusu : 1951’de Eilis Lacey, güneydoğu İrlanda, Wexford’da küçük bir kasaba olan Enniscorthy’de, annesi ve kızkardeşi Rose ile yaşayan genç bir kadındır. Eilis, “Nettles Kelly” lakaplı kibirli Bayan Kelly tarafından işletilen bir dükkanda hafta sonları çalışır, bunun dışında başka iş olanakları bulamaz, ayrıca kasabadaki erkeklerle de ilgilenmez. Kızkardeşi, Brooklyn’de daha iyi bir gelecek bulmak için ABD’ye gitmesini sağlayan bir İrlandalı rahibe ile iletişime geçer.

ABD’ye giden Eilis Brooklyn pansiyonunda ev sahibi ve diğer ev sakinleriyle birlikte yaşamaya başlar. Dans ederken onun sevgilisi haline gelen Tony Fiorello’yla tanışır. Artık kendini New York’ta daha rahat hisseder ve Tony ile romantik bir süreç başlar.

 

22. Fruitvale Station

Fruitvale Station - Romantik filmler
Fruitvale Station – Romantik filmler

Filmin Adı : Fruitvale Station
Yıl : 2013
Tür : Biyografi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.5
Ödüller : 41 ödül ve 51 dalda aday gösterildi
Süre : 85 dakika

Konusu : Fruitvale Station, Ryan Coogler tarafından yazılan ve yönetilen 2013 Amerikan biyografik drama filmidir. Coogler’ın ilk uzun metrajlı filmi, 2009’da BART polis memuru Johannes Mehserle tarafından, Oakland’daki Fruitvale ilçe istasyonunda öldürülen, Oscar Grant’in ölümüne yol açan gerçek olaylara dayanıyor.

Filmde Oscar Grant’ı Michael B. Jordan canlandırıyor. Kevin Durand ve Chad Michael Murray, Grant’ın ölümüne karışan iki BART polis memurunu canlandırıyorlar. Memurların gerçek isimleri film için değiştirilmiştir.

23. Rust and Bone

Rust and Bone - Romantik filmler
Rust and Bone – Romantik filmler

Filmin Adı : Rust and Bone
Yıl : 2012
Tür : Drama / Romantik
Ülke : France / Belgium
Puan : 7.5
Ödüller : 2 Golden Globes ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 34 ödül ve 66 dalda aday gösterildi
Süre : 120 dakika

Konusu : Rust and Bone (Fransızca: De rouille et d’os), aynı adı taşıyan Craig Davidson’ın kısa öykü koleksiyonuna dayanan Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts’ın oynadığı Jacques Audiard’ın yönettiği 2012 Fransız-Belçikalı yapımı romantik drama filmidir. Katil balinaları eğiten bir kadına aşık olan işsiz 25 yaşındaki birinin hikayesini anlatır.

Film, 2012 Cannes Film Festivali’nde Palme d’Or için yarıştı ve eleştirmenin sonunda pozitif ilk değerlendirmeleri ile on dakika ayakta alkışladı.

24. Source Code

Source Code - Romantik filmler
Source Code – Romantik filmler

Filmin Adı : Source Code
Yıl : 2011
Tür : Gizem / Romantik / Bilim Kurgu / Korku
Ülke : USA / Canada
Puan : 7.5
Ödüller : 1 ödül kazandı ve 8 dalda aday gösterildi
Süre : 93 dakika

Konusu : Yönetmenliğini Duncan Jones’un yaptığı, prodüksiyonu Mark Gordon, Jordan Wynn ve Philippe Rousselet tarafından yapılan ve Ben Ripley tarafından yazılan Source Code, 2011 Amerikan-Fransız gizem, bilim kurgu, romantik ve korku türünde bir filmdir.

Jake Gyllenhaal filmde bir bombardıman uçağını bulmak için geçmişe gönderilen Amerikan Ordu kaptanını canlandırıyor.

25. Frances Ha

Frances Ha - Romantik filmler
Frances Ha – Romantik filmler

Filmin Adı : Frances Ha
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA / Brazil
Puan : 7.4
Ödüller : Golden Globe a aday gösterildi. Ayrıca 9 ödül ve 39 dalda aday gösterildi
Süre : 86 dakika

Konusu : Frances Ha, Noah Baumbach’ın yönettiği ve Baumbach ve Greta Gerwig tarafından yazılan 2012 Amerikan komedisi drama filmidir. Gerwig de başrol oynuyor.

Frances Halladay (Greta Gerwig), en iyi arkadaşı Sophie (Mickey Sumner) ile Brooklyn’de yaşayan 27 yaşındaki bir dansçıdır. Sophie, hayalini kurduğu semt olan Tribeca’ya taşınmaya karar verdiğinde, Frances maddi gücü olmadığından bunu göze alamaz ve yaşamak için başka bir yer bulmak zorunda kalır.

*Tribeca, New York’un güney Manhattan yerleşim bölgesinde bulunur, fabrika çatılarının, dairelere dönüştürülmesiyle oluşturulmuştur, adını Canal Street’deki üçgen açıdan almıştır.

26. Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love. - Romantik filmler
Crazy, Stupid, Love. – Romantik filmler

Filmin Adı : Crazy, Stupid, Love.
Yıl : 2011
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.4
Ödüller : Golden Globe ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 4 ödül ve 20 dalda aday gösterildi
Süre : USA:118 dakika

Konusu : Crazy, Stupid, Love. Dan Fogelman’ın yazdığı, Glenn Ficarra ve John Requa’nın yönettiği ve Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Marisa Tomei ve Kevin Bacon’un oynadığı, 2011 Amerikan romantik komedi filmidir. Yakın zamanda boşanan ve erkekliğini yeniden keşfetmek isteyen bir adamı, ayrıca barlarda kadınların nasıl tavlanacağını öğreten bir adamı anlatıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 29 Temmuz 2011’de Warner Bros. Pictures tarafından yayımlanan film 50 milyon ABD Doları bütçesiyle, 142 milyon dolarlık gelir elde etti. Gosling, performansı ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ödülüne aday gösterildi.

27. The Next Three Days

The Next Three Days - Romantik filmler
The Next Three Days – Romantik filmler

Filmin Adı : The Next Three Days
Yıl : 2010
Tür : Suç / Drama / Romantik / Korku
Ülke : USA / France
Puan : 7.4
Ödüller : 4 dalda aday gösterildi
Süre : 133 dakika

Konusu : The Next Three Days, Paul Haggis tarafından yazılan ve yönetilen, Russell Crowe ve Elizabeth Banks’ın oynadığı 2010 sıradışı bir gerilim filmidir. Filmde evli bir çiftin hayatı, karısının bir cinayetle suçlanması sonucu alt üst olur. Pittsburgh’da çekilen film, 19 Kasım 2010 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi. Fred Cavayé ve Guillaume Lemans’ın 2008 Fransız filmi Pour Elle’nin bir versiyonudur.

28. Blue Valentine

Blue Valentine - Romantik filmler
Blue Valentine – Romantik filmler

Filmin Adı : Blue Valentine
Yıl : 2010
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.4
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 9 ödül ve 52 dalda aday gösterildi
Süre : 112 dakika

Konusu : Blue Valentine, Derek Cianfrance tarafından yönetilen 2010 Amerikan romantik drama filmidir. Derek Cianfrance, Cami Delavigne ve Joey Curtis tarafından yazılan filmde, Michelle Williams ve Ryan Gosling baş rolleri oynadılar.

Film, Dean Pereira (Gosling) ve Cynthia “Cindy” Heller’ı (Williams) çiftinin birkaç yıl sonra dağılan evliliklerini ve evlilik zamanlarındaki ilişkilerini konu alıyor. Michelle Williams, filmdeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

29. Up in the Air

Up in the Air - Romantik filmler
Up in the Air – Romantik filmler

Filmin Adı : Up in the Air (2009/I)
Yıl : 2009
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.4
Ödüller : 6 Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 96 ödül ve 138 dalda aday gösterildi
Süre : 109 dakika | Canada:108 dakika (Toronto International Film Festival)

Konusu : Ryan Bingham, iş akdi feshi konusunda uzmanlaşmış bir İnsan Kaynakları danışmanlık firması için çalışır. Filmde sabit bir ofisi olmayan Ryan, hayatını ABD çapında farklı şehir ve eyaletlerdeki işyerlerine seyahat ederek, işverenler adına işten çıkarma işlemlerini yürüterek geçirir.

Ryan American Airlines ile on milyon uçuş mili kazanarak, yedinci ve en genç kişi olmayı arzular. Seyahatleri sırasında Alex adlı bir başka sık uçan kişi ile tanışır ve aralarında bir ilişki başlar.

30. City Island

City Island - Romantik filmler
City Island – Romantik filmler

Filmin Adı : City Island
Yıl : 2009
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.4
Ödüller : 3 ödül ve 4 dalda aday gösterildi
Süre : 104 dakika

Konusu : Vince Rizzo (Andy Garcia), Cezaevi görevlisi olarak çalışır. Bronx, City Island’da alışkanlıklarını, isteklerini ve kariyerlerini birbirleriyle paylaşmayan, bireylerin sırlara sahip olduğu bir ailenin babasıdır. Vince, gizli gayrimeşru oğlunun, çalıştığı cezaevinde tutuklu olan 24 yaşındaki mahkûm Tony Nardella (Steven Strait) olduğunu keşfeder. Vince gerçeği ailesine açıklamadan, Tony’yi hapishaneden çıkarır ve oğluyla daha yakın olmak için ona evinde iş verir.

Olaylar gelişirken aynı zamanda Vince, gizlice Michael Malakov’dan (Alan Arkin) oyunculuk dersleri almaya devam eder. Bu sırada oyuncu Molly (Emily Mortimer) ile aralarında platonik bir bağ oluşmaya başlar.

https://www.youtube.com/watch?v=LIGdleyv8vo

31. I Origins

I Origins - Romantik filmler
I Origins – Romantik filmler

Filmin Adı : I Origins
Yıl : 2014
Tür : Drama / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : USA
Puan : 7.3
Ödüller : 2 ödül ve 3 dalda aday gösterildi
Süre : 106 dakika

Konusu : Ian Grey bir doktora öğrencisidir ve laboratuvarda Karen ve Kenny ile birlikte çalışırlar. Birlikte insan gözlerinin evrimini hakkında bilimsel araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmalar toplumu kökten etkileyebilecek şeyler ortaya çıkartabilir. Cadılar Bayramı partisinde Ian, sıradışı gözlere sahip Sofi ile karşılaşır.

32. The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty - Romantik filmler
The Secret Life of Walter Mitty – Romantik filmler

Filmin Adı : The Secret Life of Walter Mitty
Yıl : 2013
Tür : Macera / Komedi / Drama / Fantastik / Romantik
Ülke : USA / UK
Puan : 7.3
Ödüller : 6 ödül ve 17 dalda aday gösterildi
Süre : 114 dakika

Konusu : Walter, gerçek hayatta düzenli haftalık alışverişleri ve eşinin güzellik salonu ziyareti için karısı ile birlikte Connecticut’taki Waterbury’ye giden sıradan ve sakin bir adamdır. Fakat iş yerinde, çalışma arkadaşı tehdit altında olduğu zaman Walter, gerçek dünyada hayal edebileceği her şeyden daha olağanüstü bir maceraya dönüşen küresel bir yolculuğa çıkmak için harekete geçer…

33. The Great Gatsby

The Great Gatsby - Romantik filmler
The Great Gatsby – Romantik filmler

Filmin Adı : The Great Gatsby
Yıl : 2013
Tür : Drama / Romantik
Ülke : Australia / USA
Puan : 7.3
Ödüller : 2 Oskar kazandı. Ayrıca 55 ödül ve 75 dalda aday gösterildi
Süre : 143 dakika

Konusu : The Great Gatsby, 1925 yazında kurgusal West Egg kasabasında yaşayan karakterlerin izini süren Amerikalı yazar F. Scott Fitzgerald’ın yazdığı 1925 romanıdır. Hikaye öncelikle genç ve gizemli milyoner Jay Gatsby ile tutarsız tutkusu ve saplantısı haline gelen güzel Daisy Buchanan ile ilgilidir.

Fitzgerald’ın büyüsü olduğu düşünülen The Great Gatsby, Amerikan Rüyası ile ilgili uyarıcı bir masal olarak nitelendirilen Jazz Age ya da Roaring Twenties yılların portresini oluşturan çöküş, idealizm, değişime direniş, toplumsal karışıklık ve ölçüsüzlük konularını araştırıyor.

1922’deki refah Long Island’da kurulan The Great Gatsby, Roaring Twenties döneminde kurgusal anlatı içinde Amerika’nın kritik bir toplumsal tarihini sunuyor. Benzeri görülmemiş ekonomik refah, caz müziğinin gelişimi, çarpıcı kültür, iletişimde yeni teknolojiler (hareketli görüntüler, radyo yayını, müzik şirketleri) ile hakiki bir kitle kültürünü oluşturan çağ; ve kaçakçılık, diğer suç faaliyetleri ile birlikte Fitzgerald’ın romanında makul bir şekilde tasvir edilmektedir.

Fitzgerald, 1920’lerin bu toplumsal gelişmelerini, Gatsby’nin hikayelerini, otomobiller gibi basit detaylardan, Gatsby’nin servetinin kaynağı olan organize suç kültürüne kadar geniş bilgiler vererek okuyucularını eğitiyor.

34. Stuck in Love

Stuck in Love - Romantik filmler
Stuck in Love – Romantik filmler

Filmin Adı : Stuck in Love
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.3
Ödüller : 1 ödül kazandı
Süre : 97 dakika

Konusu : Roman yazarı ve yarı zamanlı öğretmen Bill Borgens (Greg Kinnear), iki yıl önce eski karısı Erica (Jennifer Connelly) onu daha genç bir adamla terk ettiğinden beri bocalamaktadır. Bill Borgens, yeni bir kitap üzerinde çalışmak yerine, koşu yapıyormuş gibi Erica ve yeni kocası Martin’i gözetler. Bill’in oğlu Rusty (Nat Wolff), bir sınıf arkadaşı olan Kate’e (Liana Liberato) aşık bir lise öğrencisidir ancak onunla konuşmak için cesareti yoktur. Bill’in kızı Sam (Lily Collins), bir gecelik ilişkileri tercih eden alaycı bir üniversite öğrencisidir ve kendisini aşktan korumak için, kendinden daha akıllı olduğunu bildiği insanlarla görüşür.

35. The Age of Adaline

The Age of Adaline - Romantik filmler
The Age of Adaline – Romantik filmler

Filmin Adı : The Age of Adaline
Yıl : 2015
Tür : Drama / Fantastik / Romantik
Ülke : USA / Canada
Puan : 7.2
Ödüller : 1 win&9 dalda aday gösterildi
Süre : 112 dakika

Konusu : The Age of Adaline, 29 yaşındaki bir kazadan sonra yaşlanması duran bir kadın hakkında 2015 yılında yapılmış bir romantik fantastik film. Lee Toland Krieger tarafından yönetildi ve J. Mills Goodloe ve Salvador Paskowitz tarafından yazıldı. Filmi Blake Lively, Michiel Huisman, Kathy Baker, Amanda Crew, Harrison Ford ve Ellen Burstyn’i canlandırıyor.

1937’de Adaline, kar fırtınası sırasında arabasıyla kaza yaparak bir dereye uçar ve dondurucu gölde ölür, ancak bir yıldırım çarpması sonucu aniden canlanır. O andan itibaren, Adaline fiziksel olarak 29 yaşında kalır.

36. Love, Rosie

Love, Rosie - Romantik filmler
Love, Rosie – Romantik filmler

Filmin Adı : Love, Rosie
Yıl : 2014
Tür : Komedi / Romantik
Ülke : Germany / UK
Puan : 7.2
Ödüller : n/A
Süre : 102 dakika

Konusu : Love, Rosie, Christian Ditter’ın yönettiği Juliette Towhidi’nin yazdığı 2014 İngiliz-Alman romantik komedisi drama filmi. İrlandalı yazar Cecelia Ahern’in “Where Rainbows End” adlı 2004 romanından uyarlanmıştır.

Alex ve Rosie, 5 yaşından beri çok yakın arkadaşlardır. Rosie’nin 18. doğum günü partisinde Alex sarhoş olan Rosie’yi öper ve onun için romantik hisleri olduğunu fark eder. Ancak, sonraki gün Rosie sarhoşken olanlardan üzüntü duyar ve Alex’e gecenin hiç yaşanmamış olmasını dilediğini söyler. Alex, bunu sadece arkadaş olmak isteyen Rosie olarak yorumlar.

37. Remember Me

Remember Me - Romantik filmler
Remember Me – Romantik filmler

Filmin Adı : Remember Me
Yıl : 2010
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.2
Ödüller : 4 ödül ve 5 dalda aday gösterildi
Süre : 113 dakika

Konusu : Remember Me, Allen Coulter’ın yönettiği ve Will Fetters’ın senaryosu hazırladığı, 2010 Amerikan romantik drama filmidir. Filmi Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Chris Cooper, Lena Olin ve Pierce Brosnan’ı canlandırıyor.

1991’de New York’ta Alyssa “Ally” Craig metro istasyonunda annesiyle birlikte tren beklerken iki genç tarafından rahatsız edilirler ve trene biniş esnasında annesi vurulur. Yıllar sonra Ally, New York Üniversitesinde bir öğrencidir ve New York Emniyet Müdürlüğünde dedektif olan babası Neil ile birlikte yaşar.

Remember Me, Anne ve babası kardeşinin intiharı sonucu ayrılmış olan Tyler’ı ve annesinin cinayetine tanıklık etmiş, bu acıyı küçüklüğünden beri her gün yaşayan Ally’yi konu alan romantik bir film.

38. Allied

Allied - Romantik filmler
Allied – Romantik filmler

Filmin Adı : Allied
Yıl : 2016
Tür : Aksiyon / Drama / Romantik / Korku / Savaş
Ülke : UK / USA
Puan : 7.1
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 10 dalda aday gösterildi
Süre : 124 dakika

Konusu : Allied (Müttefik), Steven Knight tarafından yazılan, Robert Zemeckis’in yönettiği, II. Dünya Savaşını konu alan bir romantik gerilim filmi. Başrollerde Brad Pitt ve Marion Cotillard oynuyor.

1942’de, Kuzey Afrika’daki bir Kanada istihbarat görevlisi, düşman hatlarının arkasında ölümcül bir görev üstlenen kadın Fransız Direnişçi ile tanışır. Londra’da tekrar bir araya geldiklerinde, savaşın baskılarına rağmen ilişkilerini sürdürmeye çalışırlar.

39. The Longest Ride

The Longest Ride - Romantik filmler
The Longest Ride – Romantik filmler

Filmin Adı : The Longest Ride
Yıl : 2015
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : 1 ödül ve 5 dalda aday gösterildi
Süre : 123 dakika

Konusu : The Longest Ride, George Tillman Jr tarafından yönetilen ve Craig Bolotin’in yazdığı 2015 Amerikan Neo Batı romantik drama filmidir. Aynı adı taşıyan Nicholas Sparks’ın 2013 romanına dayanan film, Scott Eastwood, Britt Robertson, Jack Huston, Oona Chaplin, Alan Alda, Melissa Benoist, Lolita Davidovich ve Gloria Reuben’i canlandırıyor.

Genç bir çiftin hayatı, eski bir aşkla yaşayan ihtiyar bir adamla iç içe geçmiş durumdadır.

Luke Collins (Scott Eastwood), Professional Bull Riders (PBR) turnesinde bir boğa binicidir ve bir performans sırasında ciddi şekilde yaralanır. İyileştikten bir yıl sonra yine binmeye başlar ve bir şovunda, izleyicilerden biri olan Sophia Danko’yla (Britt Robertson) ile tanışır.

Bir sanat sever olan Sophia, New York’da doktorluk stajı yapmakta ve yurtta kalmaktadır. İlk randevularından eve dönerken, ormanda bir araba kazası görürler, kazada sıkışmış yaşlı bir adamı kurtarırlar. Sophia da araçtan hasır bir kutu çıkartır…

40. The Lobster

The Lobster - Romantik filmler
The Lobster – Romantik filmler

Filmin Adı : The Lobster
Yıl : 2015
Tür : Komedi / Drama / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : Greece / Ireland / Netherlands / UK / France
Puan : 7.1
Ödüller : Oscar adayı gösterildi. Ayrıca 35 ödül ve 64 dalda aday gösterildi
Süre : 119 dakika

Konusu : Yakın gelecekte bekar insanlar, şehir yasalarına göre, Otel’e götürülür; burada 45 gün içinde romantik bir eş bulma zorunluluğu vardır, bulamazlarsa hayvana dönüşürler ve Orman’a gönderilirler.

Lobster, Ceci Dempsy, Ed Guiney ve Lee Magiday’in ortak yapımı ve Efthimis Filippou’nun birlikte yazdığı Yorgos Lanthimos tarafından yönetilen, ortak yazılmış ve ortak yapımı olan, 2015 yılında yayınlanmış distopik absürt komedi filmidir.

Colin Farrell, birisini bulmaya çalışarak insan kalmaya, Rachel Weisz ise ilişki kurmaya çalışan bir kadını canlandırıyor. Film İrlanda, İngiltere, Yunanistan, Fransa ve Hollanda tarafından ortak yapılıyor.

41. Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd - Romantik filmler
Far from the Madding Crowd – Romantik filmler

Filmin Adı : Far from the Madding Crowd
Yıl : 2015
Tür : Drama / Romantik
Ülke : UK / USA
Puan : 7.1
Ödüller : 2 ödül ve 10 dalda aday gösterildi
Süre : 119 dakika

Konusu : Çekimlerine 2013’te başlanan Far from the Madding Crowd, Film Dorset, Oxfordshire, Buckinghamshire ve Londra’da çekilmiştir.

Viktorya dönemi İngiltere’sinde, bağımsız ve dik kafalı çiftlik sahibi Bathsheba Everdene (Carey Mulligan)’e üç farklı erkek aşık olur. Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts), bir çoban, Frank Troy (Tom Sturridge) bir teğmen; ve William Boldwood (Michael Sheen) varlıklı bir bekar.

42. In Your Eyes

In Your Eyes - Romantik filmler
In Your Eyes – Romantik filmler

Filmin Adı : In Your Eyes
Yıl : 2014
Tür : Fantastik / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : n/A
Süre : 106 dakika

Konusu : In Your Eyes, Bring Hill’in yönettiği ve Joss Whedon’ın yazdığı, Zoe Kazan, Michael Stahl-David, Nikki Reed, Steve Harris ve Mark Feuerstein’in oynadığı 2014 yapımı bir paranormal romantizm filmi.

Ülkenin iki ucunda New Mexico ve New Hampshire’da yaşayan Dylan ve Rebecca, birbirlerine yabancı olmalarına rağmen, kırılamayan bir bağ oluşturarak görmelerini, duymalarını ve deneyimlerini hissetmelerini sağlayan telepatik bir bağ oluşturuyorlar.

43. The Spectacular Now

The Spectacular Now - Romantik filmler
The Spectacular Now – Romantik filmler

Filmin Adı : The Spectacular Now
Yıl : 2013
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : 11 ödül ve 30 dalda aday gösterildi
Süre : 95 dakika

Konusu : The Spectacular Now, Scott Neustadter ve Michael H. Weber’in yazdığı ve Miles Teller ile Shailene Woodley’in oynadığı James Ponsoldt’ın yönettiği 2013 Amerikan romantik komedi-drama filmidir. Film Tim Tharp’ın aynı adlı romanına dayanır. Film, eleştirmenlerinin beğenisini kazanan The Spectacular Now 2013 Sundance Film Festivalinde gösterildi. 2 Ağustos 2013’te ABD’de vizyona çıkan The Spectacular Now dünya çapında 6 milyon dolar hasılat elde etti.

Lisenin sonuna doğru 18 yaşında, yakışıklı Sutter Keely (Miles Teller) bir parti verir. Güzel kız arkadaşı Cassidy (Brie Larson) bir nedenle onunla ayrılmaya karar verir ve okul başkanı ve sporcu yıldız Marcus (Dayo Okeniyi) ile çıkmaya başlar, Sutter yıkılır ve sarhoş olur.

44. Enough Said

Enough Said - Romantik filmler
Enough Said – Romantik filmler

Filmin Adı : Enough Said
Yıl : 2013
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : Golden Globe ödülüne aday gösterildi. Ayrıca 12 ödül ve 32 dalda aday gösterildi
Süre : 93 dakika

Konusu : Enough Said, Nicole Holofcener tarafından yazılan ve yönetilen 2013 Amerikan romantik komedi drama filmidir. Filmde baş rolleri Julia Louis-Dreyfus, James Gandolfini, Catherine Keener, Toni Collette ve Ben Falcone’u canlandırıyor.

Boşanmış bir masös olan olan Eva, Albert ile tanışır ve aralarında bir ilişki başlar. Bir gün Eva, müşterisi ve aynı zamanda arkadaşı olan Marianne’nin eski kocasının Albert olduğunu öğrenir.

45. The Words

The Words - Romantik filmler
The Words – Romantik filmler

Filmin Adı : The Words
Yıl : 2012
Tür : Drama / Gizem / Romantik / Korku
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : 1 ödül ve 3 dalda aday gösterildi
Süre : 102 dakika

Konusu : The Words, Brian Klugman ve Lee Sternthal tarafından yazılan ve ilk yönetmenliklerini yaptıkları, 2012 gizem romantik drama filmidir. Baş rollerde Bradley Cooper, Zoe Saldana, Olivia Wilde, Jeremy Irons, Ben Barnes, Dennis Quaid ve Nora Arnezeder oynuyor.

Clayton Hammond (Dennis Quaid) yeni kitabı The Words’un açık okumasına katılır. Clayton, New York’ta sevgilisi Dora (Zoe Saldana) ile yaşayan hevesli bir yazar Rory Jansen (Bradley Cooper) adlı hayali karaktere odaklanan kitabını okumaya başlar. Rory, babasından (J. K. Simmons) bir miktar ödünç para alır, bir yayın ajansında posta müfettişi olarak görev alır ve defalarca yayıncılar tarafından reddedilen ilk romanını satmaya çalışır.

46. The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau - Romantik filmler
The Adjustment Bureau – Romantik filmler

Filmin Adı : The Adjustment Bureau
Yıl : 2011
Tür : Romantik / Bilim Kurgu / Korku
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : 1 ödül ve 9 dalda aday gösterildi
Süre : 106 dakika

Konusu : The Adjustment Bureau, Philip K. Dick’in kısa hikayesi Adjustment Team’e dayanan 2011 Amerikan bilim kurgu gerilim filmidir. Chris Moore’un yapımcılığını, Matt Damon ve Emily Blunt’un baş rollerini paylaştığı film, George Nolfi tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Oyuncu kadrosunda ayrıca Anthony Mackie, John Slattery, Michael Kelly ve Terence Stamp bulunuyor.

Film, hayatında tesadüfen meydana gelen olayların teknolojik olarak gelişmiş bir istihbarat ağı tarafından kontrol edildiğini keşfeden genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Olaylar, politikacı ve çağdaş bir dansçı arasındaki ilişki, gizemli güçlerin sevgilileri birbirinden uzak tutması sonucu etkilenmesi ile başlar.

47. It’s Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story - Romantik filmler
It’s Kind of a Funny Story – Romantik filmler

Filmin Adı : It’s Kind of a Funny Story
Yıl : 2010
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.1
Ödüller : 2 dalda aday gösterildi
Süre : 101 dakika

Konusu : It’s Kind of a Funny Story, Anna Boden ve Rydy Fleck’in yazdığı ve yönettiği 2010 yılı komedi drama filmi. Ned Vizzini’nin 2006’daki romanının aynı adlı uyarlaması. Filmde Keir Gilchrist, Zach Galifianakis, Emma Roberts ve Viola Davis oynuyor.

Brooklyn Köprüsüden atlayarak intihar etmeyi düşünen, 16 yaşındaki Craig Gilner daha sonra psikolojik yardım almak için hastaneye gitmeye karar verir. Klinik olarak depresif olan Craig, yetişkin bir psikiyatri koğuşuna nakil edildikten sonra hayatına yeni bir başlangıç ​​yapar.

48. Wicker Park

Wicker Park - Romantik filmler
Wicker Park – Romantik filmler

Filmin Adı : Wicker Park
Yıl : 2004
Tür : Drama / Gizem / Romantik / Korku
Ülke : USA
Puan : 7.0
Ödüller :
Süre : 114 dakika

Konusu : Wicker Park, Paul McGuigan’ın yönettiği ve Josh Hartnett, Rose Byrne, Diane Kruger ve Matthew Lillard’ın oynadığı 2004 Amerikan psikolojik drama, romantik ve gizem türünde bir filmidir. Filmin kısmen çekildiği Montreal Montreal Film Festivali’nde Grand Prix’ye aday gösterilmiştir.

Genç bir reklam müdürü olan Matt Simon, nişanlısı Rebecca ile son iki yılını New York’ta geçirdikten sonra Chicago’ya döner. Yakın zamanda başlayacak Çin’deki bir iş gezisine hazırlanırken, bir restoranda uzun süredir kayıp sevgisi Lisa’nın sesini duyduğunu hisseder ve sesin Lisa olduğuna inanır. İnancı, takıntıya yol açar ve onu takip ederek bulmak için hayatını askıya alır.

49. Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed - Romantik filmler
Safety Not Guaranteed – Romantik filmler

Filmin Adı : Safety Not Guaranteed
Yıl : 2012
Tür : Komedi / Drama / Romantik
Ülke : USA
Puan : 7.0
Ödüller : 8 ödül ve 17 dalda aday gösterildi
Süre : USA:86 dakika

Konusu : Safety Not Guaranteed , Colin Trevorrow tarafından yönetilen 2012 Amerikan bilimkurgu romantik komedi filmidir. Film, Backwoods çalışanı John Silveira tarafından şakayla bir kişinin kendisine zaman gezisinde eşlik etmesini için verdiği 1997 Backwoods Home Magazine ilanından esinlenerek yazılmıştır. Waldo Salt Senaryo Ödülünü kazanan film 2012 Sundance Film Festivali’nde gösterildi.

Üç dergi çalışanı, zaman yolculuğu için arkadaş aramak için reklam veren biriyle röportaj yapmak üzere görev alır. Reklamın içeriği şu şekildedir “Benimle zamanında geri gidebilecek birisi aranıyor. Bu şaka değil. P.O. Box 91 Ocean View, WA 99393. Geri döndüğümüzde paranı alacaksın. Kendi silahlarını getirmelisin. Güvenlik garanti edilmez. Bunu daha önce sadece bir kere yaptım.”

50. One Day

One Day - Romantik filmler
One Day – Romantik filmler

Filmin Adı : One Day
Yıl : 2011
Tür : Drama / Romantik
Ülke : USA / UK
Puan : 7.0
Ödüller : 1 ödül ve 2 dalda aday gösterildi
Süre : 107 dakika

Konusu : One Day, Lone Scherfig’in yönettiği ve Anne Hathaway ve Jim Sturgess’in oynadığı 2011 İngiliz-Amerikan romantik drama filmidir. David Nicholls’un 2009 tarihli romanından uyarlanmıştır.

Filmde, Dexter Mayhew ve Emma Morley’in 1988’de Edinburgh Üniversitesi’nden mezun olurlar,  geceyi üniversite mezuniyet gecesinde birlikte geçirdikten sonra Dexter ve Em her yıl aynı tarihte nerede buluşacaklardır. Fakat O gün bazen birlikte olur, bazen de olmazlar.

One Day, 18 yıl boyunca, Dexter ve Emma’nın birlikte ve birbirlerinden ayrı geçirdikleri hayatlarını kronolojik olarak ele alıyor. Başlarken 2006’dan kısa bir sahne ile açılıyor, daha sonra 18 yıl öncesine dönerek devam ediyor.

51. Another Earth

Another Earth - Romantik filmler
Another Earth – Romantik filmler

Filmin Adı : Another Earth
Yıl : 2011
Tür : Drama / Romantik / Bilim Kurgu
Ülke : USA
Puan : 7.0
Ödüller : 7 ödül ve 13 dalda aday gösterildi
Süre : 92 dakika

Konusu : Another Earth, Mike Cahill’in yönettiği 2011 Amerikan bilim kurgu-drama filmidir. Filmde Brit Marling, William Mapother ve Robin Lord Taylor oynuyor.

Genç ve geleceği parlak 17 yaşında bir kız olan Rhoda Williams (Brit Marling), MIT’ye kabul edildiğini öğrenir. Bu haberi arkadaşlarıyla içerek kutlarlar. Rhoda sarhoş olarak eve dönerken yolda yeni keşfedilen Dünya benzeri bir gezegen hakkındaki bir hikayeyi radyoda dinleyince, arabanın penceresinden yıldızlara doğru bakar, tam bu sırada yol kenarında duran bir otomobile çarpar.

Güneş sisteminde yinelenen bir Dünya’nın keşfedildiği gece iddialı bir genç öğrenci ve başarılı bir bestecinin trajik bir kazada yolları kesişir.

Önceki

PDW Nedir Tam Kan Sayımı PDW Nedir PDW Düşüklüğü ve Yüksekliği  Hakkındaki Tüm Sorular

Rüyada anne görmek islami tabir Rüyada ölmüş anneyi canlı görmek ne demek.

Sonraki

Yorum yapın