Rüyada anne görmek islami tabir Rüyada ölmüş anneyi canlı görmek ne demek.

Rüyada anne görmek, eğer rüyada ölmüş anneyi hasta veya üzgün gördüyseniz hemen baba, kardeş ve diğer akrabaları arayın hal ve hatırlarını sorun.

Rüyada anne görmek | Rüyada ölmüş anneyi görmek ve konuşmak | Rüya
0 476

Rüyada anne görmek genel olarak rüya sahibinin hayır, bereket, miras, kazanç ve umduğu şeylere kavuşacağına delalet eder. Rüyada ölmüş anneyi canlı görmek hayırlıdır ve rüyanın görülme şekline göre tabir edilir. Hayattayken annenin rızasını alamayan vefat ettikten sonra almaya baksın. Annenizin akrabalarını koruyun  gözetin, Onların memnuniyeti annenin razı olmasıdır.

Rüyada anne görmek ne anlama gelir

Rüyada anne görmek islami tabiri nedir

Rüyada hayatta olan anneyi görmek

Annenizin sizden daha fazla ilgi ve sevgi beklediğine ve sizinde biraz nasihate ihtiyacınız olduğuna işaret eder. Anne görmek baba görmekten daha iyidir. Annenin evladına bedduası tutmaz, fakat babanın bedduası tutabilir. Buna karşılık babanın duası peygamberin ümmetine duası gibidir.

Rüyada anne görmek çevrenizdeki insanların merhametine ve iltifatına mazhar olacak bazı işler içine gireceğinizi müjdeler. Fakat insanlar memnun olsun diye günaha girilmez. İnsanları memnun etmek Allah rızası için olmalı.

Rüyada anneyi mutlu ve sevinçli  olarak görüp konuştuysanız, hiç ummadığınız şekilde sürpriz bir yardım alabilirsiniz. Rüyada anneyi endişeli ve huzursuz görmek, haksız olduğunuz eski bir mesele ile yüzleşmek olabilir. Tedbir alıp durumu düzeltmek size kalmış.

Rüyada annenin küsmesi, çok başarılı işlerin içinde gireceğinizi müjdeler. Anneler evlatlarının başarısını hep isterler. Fakat başarılı oluncada hafif küserler. Rüyada anneye küsmek, kazancınızın artacağına ev veya araba alacak imkanlara imkanlara işaret eder.

Ağır hasta olan anne yada babanızı, çok güzel elbiseleri ile sağlıklı bir şekilde görmek, vefat edeceğine işaret edebilir. Ağır rüyada hasta anneyi ölmüş görmek ise sağlığına kavuşacağına ve ömürünü ve rızkının devamına işaret eder.

Rüyada hayatta olan anneyi ölmüş görmek

Rüyada aile bireylerinden birini ölmüş görmek, O kişinin  uzun yaşayacağına delalettir,  ayrıca akraba ziyareti konusunda ihmalinizi temsil eder. Sıla-i rahm, mezid-i ömüre sebeb olur. Mezid arttırmak demektir.

Rüyada sağ olan anneyi ölmüş görmek hem annenin hem de rüya sahibinin hayırlı ve uzun ömürlü olacağına işaret eder. Fakat bunu bir şartı var her fırsatta akraba ziyareti yapmalısınız. Akraba ziyareti ömrü uzatır rızkı çoğaltır ve Allahü tealanın rahmetine vesile olur.

Rüyada ölmüş annesini görmek ne anlama gelir

Ölmüş anne, babanızı  veya bir başkasını rüyada görmek, O kişiyi  rüyada ilk defa görüyorsanız tabir ve tevili çok açıktır. Kabir hesabı görülmüştür ve bitmiş, ruhu ait olduğu makama geçmiştir. Rahmete kavuşmuş olan ruhunun  âlem-i misal aynasındaki yansıması size görünmüş.

Bu rüyayı sizin görmüş olmanız ise iki şekilde tabir edilir.

  1. Sizin ile vefat eden kişi arasındaki bağ daha kuvvetli.
  2. Siz Allahü tealaya diğer aile bireylerinden daha yakınsınız.

Çünkü âlem-i misal aynasında sizin Allahü teala katındaki mertebenizden size görünmüştür.

Rüyada ölmüş anneyi görmek diyanet

Rüyada anne görmek, eğer ölmüş anneyi yorgun, hasta veya üzgün gördüyseniz hemen baba, kardeş ve diğer akrabalarınızın  hal ve hatırlarını sorun.

Rüyada ölmüş anneyi çok büyük bir sıkıntıda gördüyseniz, Kur’an-ı kerim ve mevlid okuyun veya okutun, sevabını bağışlayın, 70 bin kelime-i tevhid okuyup sevabını annenize hediye edin. hayır ve sadaka sevaplarını gönderin.

(Hatm-i tehlil  99 sefer ‘‘La ilahe illallah’’ ve 1 sefer ‘‘La ilahe illallah Muhammedün resulullah’’ diyerek 100’ e tamamlamaktır, bu şekilde 70.000 kere okunacak.)

Rüyada ölmüş anneyi görmek ve konuşmak büyük bir müjde alacağınızı temsil eder, hayatınızda yeni ve güzel gelişmeleri müjdeler.

Rüyada ölmüş anneyi cennet nimetleri içinde görmek, annenizin sizden razı olarak ahirete göç ettiğini veya vefatından sonra sizden razı olduğunu temsil eder.

Rüyada anneyle tartışmak

Rüya sahibi için anne ve baba ile tartışmak hayra alamet değidir. Anne babaya nasihat edilmez, bilgiçlik yapılmaz. Derhal içinde bulunduğunuz durumun bir muhasebesini yapın ve hemen tövbe edin. 

Rüyada annenin öldüğünü duymak ve ağlamak

Baştan sona rahmettir, önecelikli olarak sizin rahmete kavuşmanızı müjdeler. Ağlamak ve anne ifadesi zaten merhametli olmanın ve merhamete kavuşmanın işaretidir. Anneniz arasındaki çok kuvvetli bir bağ var ve çok ince ruhlu duygusal birisiniz tebrik ederiz.

Hayattaki annenin öldüğünü görmek ve ağlamanız şu noktaya işaret edebilir; annenizin eceli geldiği halde tehir edildiğine ve ömrünün uzadığına işaret edebilir.  Dua ile kader değişir mi.

Rüyada annenin öldüğünü ve mezarını Görmek

Hayattaki annenin öldüğünü görmek, tersi ile tabir edilir, çok yaşacayacak, fakat mezar hapse işaret eder. İş veya aile hayatınızda kitlenmek, elinizdeki imkan fırsat veya kabiliyetlerin, bir süreliğine kısıtlı hapis kalmasına işaret edebilir. Ölüm ve mezar nasıl ki hayatın gerçekleri ise rüyadaki bu durum hayatın gerçeklerine işaret edebilir.

Peygamber Efendimiz ‘‘aleyhisselâm’’ Hadis-i Şeriflerde şöyle buyuruyorlar

  • İnsanlar içinde en büyük hak sahibi, erkeğin üzerine annesi, kadının üzerine de kocasıdır
  • Önce, annene, sonra babana, kız kardeşine, erkek kardeşine ve sırası ile diğer yakınlarına iyilik et
  • Anne babasının rızasını alan mümine Cennetten iki kapı, üzene de Cehennemden iki kapı açılır.
  • Anne babasını razı eden mümin, ne yaparsa yapsın Cehenneme girmez, inciten de Cennete girmez.
  • Anne babasına iyilik eden evlat, Peygamberlerle beraber Cennete girer.
  • Ana babasına iyilik edenin ömrü uzun, rızkı bereketli olur.
  • Ana babasına karşı gelenin ömrü bereketsiz ve kısa olur.
  • Ana babasına asi olan Cennete giremez.

Şunu unutmayalım anne ve babanın üzerimizde 80 hakkı vardır, 40 tanesi dünyada 40 tanesi ise ahirettedir. (İmam-ı Nesefi Hazretleri)

Rüyada içi içli ağlamak neden olur

Diğer rüya tabirleri için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.