Rüyada anne görmek islami tabir Rüyada ölmüş anneyi canlı görmek ne demek.

Rüyada anne görmek, eğer rüyada ölmüş anneyi hasta veya üzgün gördüyseniz hemen baba, kardeş ve diğer akrabaları arayın hal ve hatırlarını sorun.

Rüyada anne görmek genel olarak rüya sahibinin hayır, bereket, miras, kazanç ve umduğu şeylere kavuşacağına delalet eder. Rüyada ölmüş anneyi canlı görmek tabiri ise rüyada annenin görülme şekline göre değişik şekillerde tabir edilir.

Rüyada anne görmek ne anlama gelir

Rüyada anne görmek islami tabiri nedir

Rüyada hayatta olan anneyi görmek

Annenizin sizden daha fazla ilgi ve sevgi beklediğine ve sizinde biraz nasihate ihtiyacınız olduğuna işaret eder.

Rüyada anne görmek çevrenizdeki insanların merhametine ve iltifatına mazhar olacak bazı işler içine girdiğinizi veya gireceğinizi müjdeler.

Rüyada anneyi mutlu ve sevinçli  olarak görüp konuştuysanız, hiç ummadığınız ve beklemediğiniz şekilde yardım görebileceğinizin müjdesidir.

Rüyada anneyi endişeli ve huzursuz görmüşseniz, haksız olduğunuz eski bir mesele ile yüzleşebilirsiniz, tedbir alıp durumu düzeltmek size kalmış.

Rüyada annenin küsmesi, çok başarılı işlerin içinde girdiğinizi veya gireceğinizi müjdeler, anneler evlatlarının başarısını hem ister, başarılı oluncada hafif küserler.

Rüyada anneye küsmek, kazancınızın artacağına ev, araba veya her ne ise almak istediğiniz şeyi alacak imkanlara işaret eder.

Ağır hasta olan anne veya babanızı, çok güzel elbiseleri ile sağlıklı bir şekilde görmeniz vefat edeceğine işaret eder.

Ağır hasta olan anne veya babanızı ölmüş görmeniz ise sağlıklarına kavuşacaklarına ve biraz daha ömürleri olacağına işaret eder.

Rüyada hayatta olan anneyi ölmüş görmek

Rüyada aile bireylerinden birini ölmüş görmek, akraba ziyareti konusunda hassas olmadığınızı, akrabalarınız ihmal ettiğinizi temsil eder.

Rüyada sağ olan anneyi ölmüş görmek hem annenin hem de rüya sahibinin hayırlı ve uzun ömürlü olacağına işaret eder.

Fakat bunu bir şartı var her fırsatta akraba ziyareti yapmalısınız, akraba ziyareti ömrü uzatır rızkı çoğaltır ve Allahü tealanın rahmetine vesile olur.

Rüyada ölmüş annesini görmek ne anlama gelir

Rüyada ölmüş anne, baba veya tanıdığınız birini görmek, rüyayı ilk defa görüyorsanız ölen yakınınız için çok önemli bir rüyadır bu.

Anneniz veya ölen yakınınızın kabir hesabı görülmüş, rahmeti rahmana kavuşmuş ve ruhu âlem-i misal aynasında görülmüştür.

Bu rüyanın sizin için anlamı ve önemi büyüktür, diğer aile bireyleri içinde sizin Allahü tealaya daha yakın olduğunuzu veya olacağınızı müjdeler.

Çünkü âlem-i misal aynasında sizin Allahü teala katındaki mertebenizi görmüştür ve sizin için dua etmektedir.

Rüyada ölmüş anneyi görmek diyanet

Rüyada anne görmek, eğer ölmüş anneyi yorgun, hasta veya üzgün gördüyseniz hemen baba, kardeş ve diğer akrabalarınızın  hal ve hatırlarını sorun.

Rüyada ölmüş anneyi çok büyük bir sıkıntıda gördüyseniz, hayır işleyin sadaka verin ve sevabını annenize hediye edin.

Kur’an-ı kerim, mevlid ve  hatm-i tehlil okuyun veya okutun ve sevabını bağışlayın.

(Hatm-i tehlil  99 sefer ‘‘La ilahe illallah’’ ve 1 sefer ‘‘La ilahe illallah Muhammedün resulullah’’ diyerek 100’ e tamamlamaktır, bu şekilde 70.000 kere okunacak.)

Rüyada ölmüş anneyi görmek ve konuşmak büyük bir müjde alacağınızı temsil eder, hayatınızda yeni ve güzel gelişmeleri müjdeler.

Rüyada ölmüş anneyi cennet nimetleri içinde görmek, annenizin sizden razı olarak ahirete göç ettiğini veya vefatından sonra sizden razı olduğunu temsil eder.

Rüyada anneyle tartışmak

Rüya sahibi için anne ve baba ile tartışmak hayra alamet değidir, derhal içinde bulunduğunuz durumun bir muhasebesini yapın ve hemen tövbe edin.

Peygamber Efendimiz ‘‘aleyhisselâm’’ Hadis-i Şeriflerde şöyle buyuruyorlar

  • İnsanlar içinde en büyük hak sahibi, erkeğin üzerine annesi, kadının üzerine de kocasıdır
  • Önce, annene, sonra babana, kız kardeşine, erkek kardeşine ve sırası ile diğer yakınlarına iyilik et
  • Anne babasının rızasını alan mümine Cennetten iki kapı, üzene de Cehennemden iki kapı açılır.
  • Anne babasını razı eden mümin, ne yaparsa yapsın Cehenneme girmez, inciten de Cennete girmez.
  • Anne babasına iyilik eden evlat, Peygamberlerle beraber Cennete girer.
  • Ana babasına iyilik edenin ömrü uzun, rızkı bereketli olur.
  • Ana babasına karşı gelenin ömrü bereketsiz ve kısa olur.
  • Ana babasına asi olan Cennete giremez.

Şunu unutmayalım anne ve babanın üzerimizde 80 hakkı vardır, 40 tanesi dünyada 40 tanesi ise ahirettedir. (İmam-ı Nesefi Hazretleri)

Diğer rüya tabirleri için tıklayın

Don`t copy text!