Saatler Sonra Çıkan İkinci Silik Çizgi Hamilelik Var mı Demektir?

Gebelik Testinde Sonradan Çıkan Silik Çizgi Var Hamile miyim?

0 99

Gebelik Testinde Sonradan Çıkan Silik Çizgi Ne Demektir?

“Gebelik testinde tek çizgi çıkması hamile olmadığınızı, çift çizgi çıkması ise hamile olduğunuzu gösterir. Nadiren de olsa gebelik testinden bir müddet zaman geçtikten sonra hamilelik test çubuğu üzerinde silik bir çizgi belirebilir. Bu durum genellikle hamile olduğunuza işaret eder. Böyle bir şeyle karşılaşınca hamile olup olmadığınızı kesinleştirmek için kanda gebelik testi yaptırmalısınız.”

Hemen hemen her kadın anne olmak, annelik duygusunu tatmak ister. Hamile olup olmadığınızı öğrenmek için 2 yöntem vardır. Hamilelik idrar testi ve hamilelik kan testi. Hamilelik idrar testi eczaneden alınıp, evde yapılabilen bir testtir. Eczanede satılan hamilelik testleri yalnızca idrar ile yapılır. Hamilelik kan testi ise sağlık ocaklarında, hastanelerde yapılır.

Hamilelik Testi Yapıp Sonradan Silik Çizgi Görenlerin Yorumları

Sabah namazından sonra gebelik testi yaptım. Tek bir çizgi vardı yani hamile değilmişim çıktı. Testi çöpe atmamıştım. Azıcık uyuyayım dedim, 9 gibi kalkıp baktığımda 2. çizgiyi gördüm, çok hafifti. Bu belirsiz olan 2. çizgi saatler sonra ortaya çıktı. Hamile miyim değil miyim; kafam karıştı. Biraz bekleyip tekrar baktım; böyle böyle defalarca kontrol ettim. Eşime de gösterdim, o da negatif olduğunu düşündü. İki gün sonra doktora giderek kanda gebelik testi yaptırıp hamile olduğumu öğrendim.

İdrarda gebelik testi tek çizgi çıktı. Misafirlikteydik, o yüzden çöpe atamazdım; ben de sardım, çantama koydum. Ertesi gün çöpe atacağım sırada ikinci çizgiyi gördüm, belli belirsizdi. Hamile olduğumu sonra öğrendim. Şu an 8 aylık bir oğlum var. Ümidinizi kaybetmeyin. Testin üzerinden belli bir süre geçince 2. çizgi oluştuysa muhtemelen hamilesiniz.

Üç ayrı gebelik testi denedim. Üçünde de tek çizgi çıktı ve ardından silik çizgi meydana geldi. Birkaç saat önce kan testi yaptırdım, hamile olmadığımı öğrendim. Biraz evvel yine test yaptım; aynı şey oldu: Önce tek, sonra ikinci silik çizgi. Moralinizi bozmak istemiyorum fakat sonradan silik çizgi çıktıysa bu çoğu zaman hamilelik olmadığını gösteriyor. Üzücü bir durum tabii, kim ister hayallerinin suya düşmesini?

Adet tarihimin üzerinden 5 gün geçti. Sabahleyin idrar testi yapıp 10 dakika beklediğimde tek çizgi gördüm. Birkaç saat geçtikten sonra baktığımda silik bir çizgi daha vardı. Hamile olup olmadığımı kesin olarak öğrenmenin tek yolu hastaneye gidip kan testi yaptırmak. Kanda gebelik testi yapıldı maalesef hamile çıkmadım.

İdrarda gebelik testi yaptım ve sonuç negatifti. Ama testi çöpe atmayıp bir kenarda beklettim, tekrar baktığımda ikinci silik çizgiyle karşılaştım. Gebe olduğumu kan testiyle öğrendim.

Hamileliğimin 18. haftasındayım. Hamile kaldığımı evde test yaparak öğrenmiştim. Çizginin biri silik, diğeri çok netti. Yaklaşık 25-30 dakika sonra ikinci çizgi de belirgin bir hâl aldı. Derhal kan testi de yaptırdım ve hamile olduğum kesinleşti, şükürler olsun.

İnternette birisi yazmış; silik çizgi çıkan teste testin kendi damlalığıyla 3 damla su damlatın, silik çizgi kaybolursa o çizgi buharlaşma kuruma çizgisidir; kaybolmazsa sevinebilirsiniz, hamilesiniz diye yazmış. Doğruluk payı var mı bilmiyorum, denedim buna göre hamile değilim.

Evde yapılan idrarda gebelik testinin hata payı mevcut. Geçtiğimiz ay eczaneden aldığım testi yaptım, 2. çizgi silik çıkmıştı. İki gün sonra aynı testi yeniden uyguladım ve bu sefer tek çizgi gördüm. Zaten birkaç gün sonra da adetim başladı.

Reglime 4 gün kala gebelik testi yaptım. 5 dk bekledim, bir şey göremeyince çöpe attım. Bir süre sonra tekrar bakmak için çöpten çıkardım ve 2. çizgi belirdiğini gördüm, silik bir çizgiydi. Hamileydim fakat ne yazık ki düşükle sonuçlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.