Sadece Yeşil Çay İle Zayıflayanların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Yeşil Çay Zayıflatırmı Yorumlar Nasıl Yeşilçay İle Zayıflayanlar

0 41

Yeşil Çay İle Zayıflayanların Yorumları

Yeşilçay zayıflamaya yardımcı çaylar içerisinde yer alır. Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakar, ödem atar, kısa sürede kilo vermekte etkili rol oynar. Diyet ve spor ile desteklendiğinde yeşilçayın zayıflamakta ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

Yeşilçay İle Zayıflayanların Yorumları

Yeşil çay zayıflamaya destek oluyor fakat sadece yeşil çay tüketmekle olmaz. Diyet ve egzersiz de yapmak gerekir. Ben 3 ay içinde 10 kilo vermeyi başardım. Her sabah aç karnıma ve bir de yatmadan önce içiyorum, kilo vermeye gerçekten faydası oluyor.

Ben 3 aydan beri kahvaltılarda normal çay içmiyorum. Yeşil çay hazırlamak daha kolay diye onu tüketiyorum. Ödem sorunum vardı, başlangıçta iyi geldi ancak sonra diyetimi gevşettim, düzenli spor yapmayı da bıraktım; yeşil çay da etkisini kaybetti. Diyeceğim o ki yalnız olarak bir işe yaramıyor. Sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, bol su tüketmek ve egzersiz yapmayı da alışkanlık haline getirmek şart. Böyle yapınca bırakın yeşil çayı, oralet içseniz bile zayıflarsınız. Yeşil çayın ekstra bir yeteneği yok. Yeşil çayın kilo vermeye destek olduğunu söylüyorlar ama bende bu tarz bir etkisi olmadı. Her gün çay niyetine içiyorum, zayıflatsın diye bir beklentim yok.

Uzun süre zayıflamak için yeşil çay kullandım. Şunu anladım ki düzenli olarak tüketilirse göbek eritmeye hakikaten yardımcı oluyor. Ben çalışmadığım dönemde her gün en az 2 kupa demleme yeşil çay içerdim. Tadını pek sevdiğim söylenemez ancak bir buçuk ay sonra göbeğimin erimeye başladığını fark ettiğimde çok sevindim.

Sadece yeşil çay içerek zayıflamanız imkansız. Yağ yakımını hızlandırıyor ve ödem söktürüyor, o kadar. Yeşil çay içerek tığ gibi olmak istiyorsanız bunun sadece hayalde kalacağını bilin. Ben 5’li çay aldım, içinde yeşil çay da vardı. Size de öneririm, onun zayıflamaya katkısı var.

Diyetisyenim bana her gün 2 bardak yeşil çay tüketmemi önermişti. Ben de içerisine biraz tarçın ekleyerek tüketiyorum. Hem açlığı bastırıyor hem de tatlı krizini frenliyor.

Ortalama bir senedir demleme yeşil çay içiyorum. Neredeyse içmediğim gün yok diyebilirim. Günlük 3 bardak tüketiyorum, bazen 4, 5 veya 6 bardak içtiğim de oluyor. Diyet yapmıyorum, hatta ne bulduysam yiyorum resmen. Lakin bu çay kilo almama engel oluyor, tek kelimeyle muhteşem! Faydaları zaten dillere destan. Sigaranın zararlı etkilerini hafifletiyor, vücuttaki toksinleri temizliyor, kanser tedavisini destekliyor, saçların hızlı uzamasına yardım ediyor, cildin daha genç görünmesini sağlıyor. Çünkü büyük bir vitamin ve mineral hazinesi.

Ben yıllardır muntazaman yeşil çay tüketen biriyim. Sanırım uzun süredir kullandığımdan dolayı vücudum bu çaya bağışıklık geliştirdi, zayıflatıcı etkisine şahit olamadım. Yine de mevcut kiloyu koruyor. Muhtemelen bırakınca kilo almaya başlarım.

Biliyorsunuz kabızlık problemi istenmeyen kiloları da beraberinde getiriyor. Ben de bu sorundan muzdariptim. Yeşil çay kullanmaya başladım ve birkaç yıl oldu, hâlâ devam ediyorum. Kabızlığa iyi geliyor. Yeşil çay kullandığımdan beri hiç kabızlık yaşamadım. Hem içmediğim zamanlarda da kabızlık olmuyor.

Yeşil çay metabolizmamı harekete geçirdi. Çoğu zaman sabahleyin veya uyumadan önce içiyorum. Sallama olanından da kullanıyorum demleme olanından da. Tuhaf gelecek belki ama yeşil çayda balık kokusu var. Yani bana hep öyle geldiği için mutlaka limon sıkarak içiyorum, başka türlü ağzıma süremem. Zaten limon çaydaki antioksidan etkisini güçlendiriyormuş, iyi yapıyorum aslında.

Birkaç gün önce uzak bir akrabamla görüşmüştüm. 45 yaşını geçmişti ve uzun süredir kilolarından dert yanıp duruyordu. Kendisini görünce şok oldum, adeta iğne ipliğe dönmüş. “Bunu nasıl başardın? Derhal anlat!” dedim. Yeşil çay içerek bu hale geldiğini söyledi. Bir de fazla bir şey yemiyormuş. Her şeyi mideye indirip sonra yeşil çaya sarılmanın bir anlamı yok. O diyet yapmış ve yeşil çayı da bu süreci hızlandırsın diye içmiş. Aşırı derecede zayıflamış, önceki haliyle şimdiki hali arasında uçurum var. Yeşil çay içmek daha hızlı yağ yakmayı sağlıyor ve buna ilaveten pek çok faydası var. Ben kimi zaman tek başına kimi zaman da limonlu olarak tüketiyorum. Poşette olanları tercih etmek yerine aktardan alıp kendiniz demleyin, böyle daha sağlıklı.

Yeşil Çay Soda Limon İle 15 Günde 15 Kilo Tarifi Ve Zararları Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.