Bit Ve Sirkeler Hangi Kokuyu Sevmez Kesin Çözümler

Bit Hangi Kokuya Gelmez Bitlerin Sevmediği 5 Doğal Keskin Koku

0 934

Bit Hangi Kokuya Gelmez, Sevmez?

Bit, saç derimizdeki kandan beslenen minik böceklerdir. Sirke ise bitin yavrularıdır. Bitler bazı kokulardan hoşlanmazlar ve bu keskin kokular onların nefes almasını engelleyip boğulmalarına neden olur. Bitin sevmediği, onları uzaklaştıran kokuları aktarlardan, kozmetikçilerden, internet üzerindeki sitelerden temin edebiliriz.

İşte bitlerin sevmediği, onları uzaklaştıran kokular;

Lavanta Yağı Kokusu

Bitler lavanta kokusundan nefret eder. Oldukça keskin bir kokuya sahip olan lavanta, bitlere karşı etkili çözümlerden biridir. Bitlerden korunmak için evinizde hep lavanta bulundurmalısınız. Her gün kulaklarınızın arkasına ve ensenize birkaç damla lavanta yağı sürmek, bitleri sizden uzak tutacaktır. Zira lavanta, güçlü kokusuyla bitlerin saçlara yerleşmesini önler. Okul çağındaki çocuklarınız için de bu yöntemi uygulayarak bitlenmelerine engel olabilirsiniz.

Kafur

Kafur bitlerin sevmediği, onları uzaklaştıran kokulardandır. Hatta bit tokalarında kafur kokusu mevcuttur. Kafur halk arasında genellikle bit kovucu olarak bilinir. 1 dilim kafur küçük bir keseye dikilir ve çocuğun kıyafetinin iç kısmına çatal iğneyle tutturulur. Bitleri kovmak için uygulayabileceğiniz en iyi doğal yöntemlerden biri de budur.

Nane Yağı Kokusu

Nane yağı bitlerin hiç hoşlanmadığı, onları rahatsız eden kokulardandır. Bir miktar nane yağını alıp saç derisine, saçlara sürün. Nane yağını parmak uçlarınızla masajla başa iyice yedirin.

Nane yağını başınızın her yerine sürdükten sonra başınıza bir naylon poşet bağlayın veya streç film sarın. 15 dakika bekleyip saçınızı bit tarağı ile güzelce tarayarak bitleri temizleyin ve yıkayın. Nane yağı da lavanta gibi keskin kokuludur ve bu koku, sirkeleri ve bitleri boğar.

Anason Yağı

Anason yağı kokusu da bitleri uzaklaştıran kokulardandır. Anason yağı aktardan yahut kozmetikçilerden temin edilebilir.

Anason yağı antimikrobiyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç derisinde meydana gelen enfeksiyonları tedavi eder. Ayrıca bitlerden kurtulmayı sağlar. Bitler için anason yağı kullanmak, kimyasal ürünler kullanmaktan daha güvenlidir. Anason yağında bulunan özler, bitlerin solunum yollarını tıkar ve nefes almalarına engel olur. Böylece bitlerin direnci kırılır, sıvı kaybeder ve en sonunda ölürler.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı kokusu da bitleri, sirkeleri kaçıracaktır. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 5 damla çay ağacı yağını karıştırıp saç derinize ince bir tabaka halinde sürün. Saçınızı bir streç film ya da havluyla kapatıp yarım saat bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın. Saçınızı tarayarak bitlerden arındırın. Her gün bir defa olmak üzere bunu 3-4 hafta uygulayın.

Bit Nasıl Temizlenir? İbrahim Saraçoğlu Feridun Kunak Bit Tedavisi Tıklayınız

Elma Sirkesi Biti Öldürür mü Yok Eder mi? Bit İçin Elma Sirkesi Tıklayınız

Kolonya Traş Köpüğü Gazyağı Saç Boyası Üzüm Sirkesi Bit Öldürür mü? Tıklayınız

Saçta Sirke Nasıl Geçer Bit Ve Sirke İçin Kesin Çözüm Kurtulma Yolları Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.