Yeşil elma ve kereviz ile evde sağlıklı enerji içeceği yapımı

Evde Hazırlayabileceğiniz Sağlıklı Enerji İçeceği Tarifi

Sizlere diyetlerinizde ve egzersizlerinize takviye olarak tüketebileceğiniz, evde hazırlayabileceğiniz, kereviz ve yeşil elma ile harika sağlıklı enerji içeceği tarifi veriyoruz. Hepinizin bildiği gibi enerji içeceklerinin çoğu, ortalama bir meşrubat veya bir fincan kahveden daha yüksek fiyatlarda satılıyor, ayrıca içeriklerinde çok miktarda şeker veya kafein bulunduğundan diyetleriniz için uygun olmayabiliyor. Evde sağlıklı enerji içeceği yapımı istediğiniz içeceği güvendiğiniz taze sebze, meyve ve diğer malzemelerle ucuza hazırlamanın en iyi yoludur.

Tarifimizde yer alan kereviz düşük kalorisi ile zayıflama diyet listelerinde yer alan bir sebzedir. Düzenli kereviz tüketimi temel mineraller, vitaminler ve hayati besinler sağlayabilir. Lipit metabolizmasını hızlandırır ve elektrolitler, antioksidanlar, potasyum, B vitaminleri ve C vitamini açısından zengindir. Kereviz ile ilgili daha fazla bilgiyi Kerevizin Faydaları makalemizden okuyabilirsiniz.

Ayrıca tarifimizde yer alan yeşil elma kırışıklıklar ile savaşır, elmaların antioksidanlarla dolu olması nedeniyle, cildinizi esnek tutmaya ve yaşlanma süreciyle mücadele etmesine yardımcı olur. Bol miktarda C vitamini içerdikleri için, elma, cildin gerekli bir bileşeni olan ve cildinizin su geçirmez bariyerini korumaya yardımcı olan kolajen oluşturmaya yardımcı olur. Düzenli yeşil elma tüketimi, aknenin kontrol altına alınmasına ve bünyenizin sivilcelerle savaşmasına yardımcı olacaktır.

Kereviz ve Yeşil Elma ile Sağlıklı Enerji İçeceği

Gerekli Araçlar

Malzemelerin sıvısını çıkartmak için Meyve sıkacağına ihtiyacınız olacak.

Malzemeler

  • Yaprakları dahil 3-4 kereviz sapı
  • Büyükçe bir yeşil elmanın yarısı
  • 2,5 santim zencefil kökü
  • Sapları ile birlikte yarım demet maydanoz
  • Kabuğu ile birlikte yarım limon

Hazırlanışı

  • Güzelce yıkadığınız tüm malzemeleri meyve sıkacağı içine atarak suyunu çıkartın
  • Bekletmeden hemen için

Kereviz Kanser Önleyici Özelliği

Kereviz, rezene, havuç ve maydanoz gibi bünyemizi kanserden koruyan sebzeler arasındadır. Kereviz, kemoprotektif bileşikler olan poliasetilenleri içerir. Poliasetilenler toksinleri giderebilir ve özellikle bağırsak kanseri, meme kanseri ve lösemi olmak üzere kanser türlerinin oluşumunu önleyebilir.

Kereviz Tohumları Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Kereviz tohumları antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikler içerir ve yüzyıllardır enfeksiyonlarla savaşmak için kullanılır. Kereviz ekstresinin kullanımı bakteriyel enfeksiyonlarla savaşır, bağışıklık sistemini geliştirir ve bakteriyel büyümeyi engeller.

 

Önceki

Keten tohumu ve keten tohumu yağı nereden alınır

Keten tohumu ve keten tohumu yağı zayıflamak için nasıl kullanılır

Sonraki

Yorum yapın