Yumurta Çatlatmak İçin Ne Yapmalı Yumurta Çatlatmaya Yarayan Bitkiler

Yumurta Çatlatma Kürü En Etkili Tarifler Hayıt Tohumu ve Havuç Yemek

0 323

Yumurta Çatlatma Kürü Nasıl Yapılır?

Yumurta çatlatma, hamile kalmak isteyen kadınlar için büyük öneme sahiptir. Yumurta çatlamazsa gebelik gerçekleşmeyecektir. Çocuk sahibi olmak için yumurtanın ovulasyon (yumurtlama) döneminde çatlaması şarttır. ‘İyi ama yumurtanın çatlaması için ne yapmalıdır?’ diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte bugün tam da bu konudan söz edeceğiz. Uzmanların da önermiş olduğu yumurta çatlatan doğal tarifler aşağıda bulunmaktadır.

Hayıt Tohumu İle Yumurta Çatlatma Kürü Tarifi

Pek çok kadın bebek özlemi çekmekte, ‘ne zaman hamile kalacağım?’ diyerek o mutlu günü dört gözle beklemektedir. İbrahim Saraçoğlu tarafından paylaşılan hayıt tohumu kürü gebeliğin oluşmasına yardım etmektedir.

Bir tatlı kaşığı hayıt tohumu bir su bardağı sıcak suya atılır. 10 dakika demlenmeye bırakılır ve ardından tüketilir. Her seferinde taze olarak ve hiç soğutulmadan tüketilmelidir. Hayıt tohumu çayının günde 3 defa (sabah, öğle ve akşam) tüketilmesi gerekir. Bu kür muntazaman uygulanırsa hamile kalma olasılığını büyük ölçüde artıracaktır. Nitekim hayat tohumu çeşitli kadın hastalıklarına da iyi gelmektedir. Kadın sağlığı bakımından çok önemlidir ve hamilelik üzerinde de olumlu etkileri görülmektedir. Hayat tohumu ile hamile kalmak isteyenler bu kürü gebelik dönemine kadar uygulayabilir.

Dr. İbrahim Saraçoğlu Havuç ve Kuru İncir İle Yumurta Çatlatma Kürü Tarifi

Kuru incir yumurtlamayı artırmakta, havuç yumurta çatlatmasında rol oynamaktadır. Hamile kalabilmek için uygulanacak kuru incir ve havuç kürü yumurtanın çatlamasına yardım edecektir. Kürün tarifi şöyledir;

  • Yarım litre su tencerede kaynatılır. Gevrek ve taze iki havuç 4-5 parçaya bölünür ve tenceredeki suya eklenir. Ağzı kapatılıp kısık ateşte 20 dakika pişirilir.
  • Farklı bir tencereye daha yarım litre su koyulur ve kaynatılır. 20 adet incir bıçakla ikiye kesilir ve tencereye ilâve edilir. Kapağı kapatılır ve 15 dk boyunca kısık ateşte kaynatılır.
  • Bu işlemlerin ardından incir ve havuçların ılıması beklenir. (Ancak çok fazla ılımamalıdır.) Sonra karıştırılır ve süzülür. Bu karışım cam bir kavanoza aktarılır ve buzdolabına kaldırılır.
  • Her gün aç karna, sabahleyin kahvaltıdan yaklaşık 20 dakika evvel birer su bardağı tüketilir. Bu 20 gün sürdürülmelidir. Fakat 20 günlük karışım tek seferde değil bittiği zaman hazırlanmalıdır. 20 günlük uygulamayı takiben 1 hafta ara verilmeli, yine 20 gün daha yapılmalıdır.

Yumurta Çatlatma İçin Böğürtlen Kökü Kullanımı

6 litre suya 500 gram böğürtlen kökü eklenir ve 30 dakika kaynatılır. Bir müddet soğuması beklenip cam sürahiye alınır. Buzdolabında muhafaza edilmeli ve günde bir bardak tüketilmelidir. Arzu edenler bal ilâve ederek tatlandırabilir.

Yumurta Çatlatmak İçin Soğan Kürü Tarifi

Evlat hasretiyle yanıp tutuşan kadınları sevindirecek bir başka yöntem de soğan kürüdür. Bu kürün gebe kalmaya son derece faydası vardır.

Malzemeler

  • 1 adet kahverengi kabuklu soğan
  • 2 su bardağı hazır satılan sudan

Hazırlanışı

Marketten aldığınız hazır pet şişe suyunu bir tencereye boşaltın ve iyice kaynatın. Kahverengi soğanın kabuklarını soyun ve 4 parçaya bölün. Kaynayan suya atın ve yaklaşık 5 dakika kaynatmaya devam edin. Ilımasını bekleyin ve yemeklerden önce olmak üzere her gün iki defa için. Bunu 15 gün uygulayın ve her gün yeniden hazırlayıp taze taze tüketin. Hamile kalmak için soğan kürü yapacaksanız uygulamayı 6 ayda bir tekrarlayın. düzenli olarak anlatıldığı gibi tatbik ederseniz hamileliğin gerçekleşme ihtimali yükselecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.