Adet söktürücü Erken adet olmak için bitkiler pratik yöntemler

,

Adet Söktürücü Erken Adet olmak için ne yapmalı?

Nasıl erken adet olunur hiç merak ettiniz mi?  Adet olmak istiyorum ne yapmalıyım ? Erken adet olmak için ne yapmalı diyorsanız makalemizi okumaya devam edin, burada size yardımcı olacak erken adet olmak için bitkisel çözümler ve yöntemler var. Size, evde uygulayabileceğiniz etkili adet söktürücü bazı yöntemleri anlatacağız. Bu doğal adet söktürücü bitkiler, vücudunuzu erken adet olmaya teşvik etmenize yardımcı olur.

Adet dönemleri birçok bayan için çok istenmeyen ve tatsızdır zamanlardır. Ağrıya neden olur ve bu durumda birçok kadın hemen adet olmak için ne yapmalı araştırmaya başlar. Çeşitli sebeplerle erken adet olmak isteyebilirsiniz, ancak normalde adet döngüsü periyodik ise, dönemlerinizin tekrar gelmesi 28-32 gün sürecektir.

Adet dönemlerindeki düzensizliklerin Menapoz, hamilelik gibi başka sebepleri yoksa doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Aksi taktirde doktorunuza başvurmanız en iyi yöntem olacaktır.

Adet Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Maydanoz

Maydanoz geleneksel olarak yüzyıllar boyunca erken adet olmak için kullanılmıştır. Maydanozda bulunan iki madde Apiol ve miristik, uterus kasılmalarını uyarır, bu aylık döngünün uyarıcı etkisi ile sonuçlanır.

Nasıl kullanılır?

Günlük tüketilecek miktar 6gr kurutulmuş maydanoz yaprağıdır. Toplamda 3 doz olacak şekilde, her dozda 2gr’lık kurutulmuş maydanoz yaprağını 150 ml suda kaynatarak tüketebilirsiniz. Bunun yerine günde 2 defa maydanoz çayıda tüketilebilir.

Kuru Soğan

Kuru soğan suyu erken adet olmak ve adet düzensizliğine iyi gelir. Kaynatılarak hazırlanan bu karışımı düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde faydasını görmeme veya daha geç görme ihtimali var.

Nasıl kullanılır?

Kabukları soyularak kesilen soğanlar 2 su bardağı kaynayan suya atılır ve on dakika kaynatılır. Sonra suyu süzülüp ılıtılır. Sabah ve akşam günde 2 kez ılık tüketilir.

Zencefil

Zencefil çayı en güçlü adet uyarıcılardan biridir. Adet akışını harekete geçiren güçlü özelliklere sahip otlardandır. Ancak maydanozun aksine asidik yan etkilere neden olabilir. Çok gecikmiş dönemlerde, maydanoz ve zencefil çayı kombinasyonu önerilir. Zencefilin uterus çevresindeki ısıyı arttırdığı ve böylelikle kasılmaya teşvik ettiği düşünülür.

Zencefil çay şeklinde veya taze zencefil suyu ve biraz bal ile birlikte tüketilebilir. Bir diğer kombinasyon, bal ve çiğ zencefil tüketilebilir.

Nasıl kullanılır?

Normal adet döneminizden birkaç gün önce başlayarak, her sabah aç karnında, yarım fincan taze zencefil suyu ve yarım fincan su karışımını içebilirsiniz.

Kereviz

Tamamen güvenli, doğal ve doktorlar tarafından tavsiye edilen kereviz suyu içmek, erken adet oluşturmanın bir yoludur.

Nasıl kullanılır?

Günde iki kez bir adet taze kereviz suyu, alt karın ve rahminize olan kan akışını uyararak adet akışını harekete geçirir.

Kişniş tohumu

Kişniş tohumları için, adet uyarıcı özellikleri nedeniyle düzensiz dönemlerin en etkili ev yapımı tarifi olduğu söyleniyor.

Nasıl kullanılır?

2 Su bardağı suya 1 çay kaşığı kişniş ilave ederek, su seviyesi 1 fincana düşene kadar kaynatın. Tohumları çıkarmak için süzgeç kullanın ve adet döneminizden birkaç gün önce başlayarak günde üç kez karışımı için.

Rezene tohumu

Rezene tohumu ile adet dönemlerinizi düzenleyebilir ve sağlıklı bir akış elde edebilirsiniz. Bunun için rezene tohumlarını suda kaynatıp her sabah aç karnına tüketebileceğiniz güzel bir çay hazırlamalısınız.

Nasıl kullanılır?

– 2 Çay kaşığı rezene tohumunu sabahları bir bardak suda kaynatıp 10 dakika demleyerek, süzüp içebilirsiniz.

– 2 Çay kaşığı rezene tohumunu bir bardak suya karıştırın ve bir gece bekletin. Suyunu süzüp sabahları için.

C vitamini içeren gıdalar

C vitamininin yüksek dozları, vücuttaki östrojen düzeylerini artırarak adet oluşturabilir. Bu hormon seviyelerinin artması uterus kasılmalarını ve kanamayı uyarır. C vitamini, progesteron düzeylerini de düşürebilir ve uterus duvarlarının parçalanmasını başlatarak erken bir döneme neden olur.

Turunçgiller ve kivi gibi gıdalar, domates, brokoli ve biber gibi C vitamini bakımından zengin sebzeler günlük diyetinize dahil edilebilir.

Havuç

Karoten açısından zengin olan bir başka gıda havuç, normal şekilde veya havuç suyu şeklinde günde 3 defa tüketilebilir.

Zerdeçal

Bir kaşık zerdeçali bir bardak suda kaynatın ve tahminen beklediğiniz tarihten 10 gün önce başlayarak adet döneminize kadar günde 2 kez tüketin.

Üzüm suyu

Her sabah bir bardak taze üzüm suyu, düzensiz adet döneminden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su torbası kullanımı

Aylık döngünüz sırasında aşırı derecede ağrı veren krampları rahatlattığı gibi, sıcak su uygulaması hazırlık dönemlerine doğal bir çözümdür.

Nasıl kullanılır ?

Günde 2-3 kez bir seferde yaklaşık 10-15 dakika boyunca karnınıza sıcak su torbası veya şişe koyun.

Gazlı içeceklerden ve kafeinden kaçının

Kafein aylık döngünüzde düzensizliğe sebep olur, dolayısıyla periodunuzun gecikmesine neden olur.

NOT : Doktorunuza danışmadan asla ilaç ve bitkisel yöntemi kendiniz uygulamayın.

Adet Gecikmesi Kaç Gün Olur, Adet En Fazla Kaç Gün Gecikir?

Önceki

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinin nedenleri

Eritrosit Sedimentasyon Hızı (ESR)

Sonraki

Yorum yapın