Uyuz Olanların Yorumları

0 202

Uyuz Olanların Yorumları

Uyuz, insanların cildinde kaşıntı, döküntü ve kızarıklıklara neden olan bir deri hastalığıdır. Hastalık oldukça bulaşıcıdır ve cilt teması ile kolayca yayılabilir. Bu nedenle, birçok insanın bu hastalığa yakalanması mümkündür. Ancak, uyuz hastalığından kurtulanların yorumları, hastalıkla baş etmenin mümkün olduğunu göstermektedir.

Uyuzdan Kurtulanların Yorumları

5 ay önce hastalandım ve kaşıdığımda yaraya dönüşen kırmızı noktalarım vardı. Ailemde başka kimsede yoktu. Doktora gittim ve bana Kwellada adında özel bir losyon verdi. 2 hafta kullandım ve daha iyi hissettirdi. Losyon uyuz denen hastalıktan kurtulmama yardımcı oldu.


Sivasa bağlı Kolca köyündeyim. Cilt sorunu olanlara şifa olan özel bir su kaynağı var. Suda yıkananlar kendilerini daha iyi hissettiklerini söylüyor. Uyuzunuz varsa, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olması için deneyebilirsiniz.


Uyuzunuz varsa, bu korkulacak bir şey değil. En azından tedavisi var. İlaçların kullanımı kolay ve sadece 10 gün sürüyor. Siz ve aileniz, doktorun size verdiği ilacı ve kremi kullanmanız gerekecek. Önce banyo yapın ve ardından kremi sürün. Kremi uygulamadan önce cildinizin kuru olduğundan emin olun. Unutmayın ilacı 8-10 saat vücudunuzda tutmanız lazım. Tedaviden sonra bir süre daha kaşıntı hissedebilirsiniz, ancak buna yardımcı olması için kullanabileceğiniz kremler var.


Uzun zaman önce, ailemizdeki herkes ve yakınımızda yaşayan insanlar uyuza yakalandı. İyileşmek için kendimizi ve kıyafetlerimizi yıkamak ve kükürt bulunan özel sabun kullanmak zorunda kaldık. Eşyalarımızı kimseyle paylaşmadık ve başkaları ile temas etmedik çünkü bu durumu daha da kötüleştirirdi.


Uyuzunuz varsa, evinizdeki her şeyi gerçekten iyice temizlemeniz gerek. Bu, tüm kıyafetlerinizi ve diğer temas ettiğiniz şeyleri sıcak suda yıkamak anlamına geliyor. Ayrıca kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra ütülemelisiniz. Oyuncak veya yastık gibi bir şeyi yıkayamıyorsanız, uyuz böceklerini öldürmek için bir torbaya koyun ve 3 gün boyunca kapalı tutun.


Günde iki kez, 15 dakikalık seasnlar halinde soğuk suyla duş alın. Rahatsız edici olabilir, ancak daha iyi hissetmenize yardımcı oluyor.


Katran yağı ve Vazelin karışımını vücudunuzun her yerine sürün ve duş almadan önce 6-8 saat bekleyin, yardımı dokunacaktır. Kirlenmesini önemsemeyeceğiniz kıyafetler giymeyi unutmayın çünkü katran yağı kıyafetlerinizi lekeleyebilir.


Arkadaşım sönmemiş kireç denen bir şeyi suyla karıştırıp vücudunun her yerine sürmemi söyledi. Birde eczacıların yaptığı ilaçların da işe yaradığını duydum.


Tıpkı doktorunuzun yapmanızı söylediği gibi, vücudunuzun her yerine biraz Kwellada losyonu sürün. 12 saat sonra duş alın. Ayrıca giydiğiniz kıyafetleri bir çantaya koyun ve 3 gün ağzı kapalı şekilde bekletin. Tüm giysileri, çarşafları ve yastık kılıflarını sıcak suda yıkayın ve ütüleyin. Kimseyle kucaklaşmayın, tokalaşmayın. Umarım yakında daha iyi hissedersiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.