Adetten Hemen Sonra Hamile Kalanların Cinsiyeti Ne Yorumlar

Adet Bitiminden Hemen Sonra Hamile Kalanların Yorumları Nasıldır?

0 64

Regl Döneminden Sonra Gebe Kalınır mı?

Normalde doktorlar regl dönemi bittikten sonra cinsel ilişkiden çocuk sahibi olma ihtimalinin düşük olduğunu bildiriyorlar. Ancak adet bittikten sonra cinsel ilişki yaşayıp çocuk sahibi olan da pek çok çift vardır. İşte bu kişilerin anlattıkları;

Regl Döneminde Sonra Cinsel İlişki Yaşayıp Gebe Kalanların Anlattıkları

  • Ben adetimin bitiminde hamile kalmıştım. Önceden hissetmiştim zaten fakat adetim gecikince net olarak öğrendim. Adetimin üzerinden 4 gün geçti ve kanda gebelik testi yaptırdım. 5 hafta 5 günlük hamile olduğumu öğrendim.
  • Adet bitiminde hamile kalanların bebeğinin cinsiyetinin ne olacağı için kesin bir durum söz konusu değildir. Kız kardeşim adetten sonra eşiyle girdiği ilk ilişkide hamile kalmış ve o ilişkiden bir kızı var.  Ben de adetten sonra eşimle birlikte oldum fakat erkek bebeğe hamile kaldım.
  • Adetim bittikten 1 gün sonra ilişkiye girdim ve ikinci oğluma hamile kaldım. Ben de kız bebek sahibi olmayı çok istiyordum ancak olmadı. Her şey nasip kısmet. Allah evlat özlemi çeken herkese sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin.
  • Ben hamileliğimin öncesinde doktora gitmiştim ve bana adetin bitiminden sonraki 1. gün, 3. gün, 5. gün, 7. gün veya başka bir tekli günde ilişkiye girmemi önermişti. Ben adetim bittikten sonra ilk gün ilişkide bulundum ve kızım oldu, şu an 8 yaşında. Adetten sonra ilişkiye girdiğinizde hamile kalma olasılığınız çok yüksek. Dediğim gibi benim adet sonrası ilişkimden şimdi kızım var
  • Regl sonrası ilişkiden hamilelik meydana gelebilir. Son adet günüm 22 Nisan’dı. Adetim 5 gün gecikti ve Beta HCG yani kanda hamilelik testi yaptırdım. 5+5 günlük hamileymişim. Yani hamileliğim adetim bittikten sonraki ilk gün başlamış. Doktorum da böyle söyledi. Hamilelik haftasıyla adet tarihim birbirini tutuyor. Adetim biter bitmez hamile kaldım.
  • Hayzım bitince eşimle ilişkide bulundum. Yumurtlama döneminde beraber olmadık. Ben de mutlu haberi aldım. Doktorum adetim bittikten sonra hamile kaldığımı söyledi. İki adetinizin arası 28 gün değil de 25 gün veya daha az sürüyorsa yumurtlama tarihiniz de erken oluyor demektir. Bu sebeple adetiniz bittikten sonra girdiğiniz ilişkiden bebek sahibi olma ihtimaliniz var.
  • Adet sonrası gebe kalınabilir .Bunun nedeni de adetten sonra rahim ağzının açık olmasıdır. Bu itibarla spermin yumurtaya ulaşarak onu döllemesi daha kolay olmaktadır. Benim ablam da adeti bittikten sonra ilişkiye girmiş ve o ilişkiden hamile kalmış. Bunun örnekleri çok.
  • Ben adet döneminden sonraki ilişkiyle hamile kalmıştım. Birlikteliğimiz adetten sonraki 3. gün oldu. Erken döllenme meydana gelmiş. Sonraki adet tarihime 3 gün varken kan testi yaptırdım, beta HCG düzeyim 867 çıktı. Erken döllenme olduğu için bebeğimin gelişimi 5 gün önde gidiyor.
  • Adetim bittikten sonra doktorumun söylediği ovulasyon tarihinde cinsel ilişkiye girdim. O ilişkiyle hamile kaldım ve şu an hamileliğimin 9. haftasındayım.
  • Yumurtlama günümü hesapladım ve eşimle o gün ilişkiye girdik. Fakat hamile kalamadım. Bundan dolayı adetim bittikten sonra birer gün arayla birlikte olduk. O ay içinde hamile kaldım fakat bir yandan da soğan kürü yapıyordum. Bu kür de hamile kalmayı kolaylaştırıyor.

Adet Sonrası İlişkiden Gebe Kalınabilir mi?

Adet sonrası ilişkiden gebe kalınabilir ancak adet sonrası yumurtlama dönemi olmadığından regl sonrası hamile kalma ihtimali düşüktür. Cinsel ilişkiden 3-4 gün sonra zaten bebek rahme düşer. Bebek rahme düşüp tutunursa gebelik olur tutunmazsa adet olur. Adet sonrası ilişkiden şüpheniz varsa kanda gebelik testi b-hcg yaptırabilirsiniz. Erken gebelikler ultrasonda görülmeyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.