Alman Taşı Taş Kına İle Saç Boyama Yöntemi

Kına Taşı Nedir Kına Taşı İle Saç Boyama Tarifi

0 173

Kına Taşı Nedir Kına Taşı İle Saç Boyama Tarifi

Kadınların çoğu hayatlarının bir döneminde mutlaka saçlarını boyatmaktadırlar. Bazıları saç boyalarını kullanmakta, bazı kadınlar da saç rengini doğal ürünler ile değiştirerek boyamayı tercih etmektedir. Alman taşı diye de isimlendirilen kına taşı, hanımlar arasında popüler olan bir saç boyama yöntemidir. Kına taşının eskiden beri kullanıldığı bilinmektedir. Hatta son yıllardan itibaren daha da yaygınlaşmıştır. Kına taşı saçları besleyicidir ve doğal bir boya olarak tanımlanabilir. Doğada iri taşlar halinde bulunmaktadır ve genelde aktarlarda satışa sunulmaktadır. Güvenilir aktarlardan alındığı takdirde herhangi bir cilt sorununa yol açmayacaktır.

Kına Taşı İle Saç Boyama

Malzemeler:

  • 1 adet ceviz büyüklüğünde kına taşı
  • 2 yemek kaşığı saf zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı saç bakımı için badem yağı
  • 1 tane E vitamini ampül
  • Defne, okaliptus ve ceviz yaprağı
  • 2 su bardağı su
  • 1 tane yumurta

Tüm malzemeler aktarlarda rahatlıkla bulunabilir. Bu konuda zorluk yaşamayacaksınızdır.

Tarifi:

Okaliptus, ceviz ve defne yaprakları 1 bardak suda kaynatılır ve 20 dakika boyunca demlenmesi sağlanır. Bu esnada kına taşı ezilir ve toz kına ile beraber karıştırılır. Demlendikten sonra kalan bütün malzemeler homojen bir kıvama gelinceye dek karıştırılır. Hazırlanan kına karışımı 2 saat dinlenmeye bırakılır. Bir fırça ile tıpkı Saçları boyuyormuş gibi dip kısımlarından başlanarak uygulanır. Ardından 5-6 saat bekletilmeli ve yıkanmalıdır.

Kına Taşının Saça Faydaları

Kına taşı, saç derisinin sağlığı için çok yararlıdır. Saçları besleyen ve güçlendiren kına taşı, ayrıca saçların uzamasına yardımcıdır. Bilhassa devamlı saç dökülmesinden şikayetçi olanlar kına taşından fayda göreceklerdir. Zira kına taşı saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlamakta ve dayanıklılığını artırmaktadır. Saç derisi rahatsızlıklarının başında gelen egzama rahatsızlığından kurtulmak için de kına taşı kullanılabilir. Geçmeyen kaşıntınız ve saç derinizde dökülme sorununuz varsa, kına taşı size iyi gelecektir. Kına taşı, doğal ve etkili bir saç maskesidir. Çünkü yapısında çeşitli vitaminler barındırmaktadır.

Kına Taşı Nerede Satılır?

Kına taşı kolayca temin edilebilen bir maddedir. Bitkisel ürünlerin satıldığı dükkanlardan veya aktarlardan satın alınabilir. Aynı zamanda internetten de tedarik etmeniz mümkündür. Kilosunun fiyatı biraz yüksek olsa da zaten çok fazla almanıza gerek yoktur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.