Argan Yağını Saç İçin Kullananların Yorumları Nasıldır?

Saça Argan Yağı Kullananların Memnuniyetleri ve Şikayetleri

0 45

Saça Argan Yağı Kullananların Memnuniyetleri ve Şikayetleri

Argan yağı; argan meyvesinin çekirdekleri ezilerek elde edilen bir yağdır. Bu yağın içerisinde A, C, E, F vitaminleri, omega 9 yağ asitleri ve antioksidanlar bulunduğundan saçlara uygulandığında çok etkili bakım sağlar. Öyle ki saçlarda her türlü sorun için argan yağını kullanabilirsiniz. Argan yağını saçınıza düzenli uygulandığınızda saçlarınızdaki güçlenme ve parlaklık artışını fark edeceksiniz.

Argan Yağını Saça Uygulayanların Görüşleri

 • Ben argan yağının etkilerini kısa sürede görmüş biriyim. Normalde saçlarım çok kuru ve cansızdı. 2 ay argan yağı kullandığımda saçlarım canlandı ve matlığı yok oldu. Saçlarım artık daha parlak ve sağlıklı oldu argan yağı sayesinde.
 • Argan yağı saçlara çok iyi gelen bir yağ kesinlikle. Ben yağı saçlarıma bakım yapmak için kullanıyorum. Kullanımını ise hafif nemli saçlarıma saç diplerimden uzak tutarak yalnızca uçlarına uyguluyorum. Argan yağı durulama gerektirmediği için kullanımını çok pratik buluyorum. Etkilerine gelince de saçlarımda fark edilir derecede düzelme var.
 • Argan yağını saçlarıma banyo sonrası nemli haldeyken uyguluyorum. Tüm saçıma birkaç damla sürmem yetiyor ve sonrasında saçlarımı kurutup şekillendiriyorum. Argan yağının en sevdiğim özelliklerinin başında saçta yağlı bir görüntü oluşturmaması ve saç tarafından çok güzel sekilde emilmesi. 3 haftadır kullanıyorum ve saçlarımdaki kırılmalar çok iyi şekilde düzelmiş. Argan yağı ek olarak saçları yumuşacık ve canlı yapıyor.
 • Ben pantenin argan yağını kullanıyorum saçlarım için. En memnun kaldığım etkisi ise normalde sert olan saçlarımı yumuşacık yapması ve bu sayede saçlarımın kolay taranmasını sağlaması. Ben argan yağını banyo sonrası ıslak olan saçlarımı sürüyorum.  Hatta argan yağından sonra saç kremi bile kullanmamaya başladım. Uygulamasını ise şu şekilde yapıyorum: Banyo sonrasında benimki saçlarımdaki suyu havlu ile alıyorum ve daha sonra avucuma aldığım 1-2 damla argan yağını saç kremi sürüyor gibi saçlarıma masaj yaparak uyguluyorum. Sonrasında ise elimde kalan yağı da saç diplerime yediriyorum. İşte argan yağının uygulaması bu kadar basit.
 • Ben aktardan argan yağı aldım ve aktar bana argan yağının saç diplerine bile etkisinin olduğunu söyledi. Uygulaması ise şu şekilde olmalıymış: argan yağını saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve tüm saça yedirin. Sonrasında saçları sıcak havlu ile sarıp 1 saat bekletin. Bu uygulama kafa derisinde kan dolaşımını hızlandırıyormuş. Ben de deneyeceğim.
 • Ben haftada en az 3 defa argan yağı sürerim saçlarıma. Banyo sonrasında uygulandığım yağ saçlarımda kırılma oluşmasının önüne geçiyor bence. Çünkü normalde saçlarım çok kırılgandır ama argan yağını düzenli kullanmaya başladıktan sonra saçlarımda kırılmaların daha az olduğunu gördüm.
 • Ben argan yağını banyo sonrası nemli olan saçlarım için kullanıyorum. Sürdükten sonra durulanmıyor ve tüm gün saçımda kalıyor. Bence argan yağını kozmetikçilerden değil de aktarlardan almalısınız.  Ben aktardakilerin daha etkili olduğunu gördüm. Argan yağını hep kullanmayı düşünüyorum, kesinlikle çok iyi bir ürün herkese tavsiye ediyorum.
 • Benim saçlarım 3-4 senedir hep yıpranmış haldeydi ve öyle ki dışarı fönsüz çıkamazdım. Fakat sonra argan yağının faydalarını duyunca kullanmaya başladım. Yalnızca 3-4 damla argan yağını saçlarıma masaj yaparak uyguluyorum. Gerçekten de etkisini görüyorum, saçlarım çok daha parlak ve sağlıklı görünüyor. Bu sayede saçlarımı artık fönsüz de kullanabiliyorum. Ek olarak saçlarımda yağlanma yapmadığı için saçlarımdaki kabarma ve elektriklenme için de günlük sürüyorum. Argan yağı olmasa bu saçlarla napardım bilemiyorum. Bence herkes denemeli.
 • Ben argan yağını eczaneden aldım, doğal olduğunu söylemişlerdi. Fakat saçlarımda hiçbir olumlu etkisi olmadı. Hatta tam tersine saçlarım eskisinden çok daha kuru ve sert hale geldi.
 • Ben argan yağını duş sonrasında saçlarım nemliyken 5-6 damla kadar uyguluyorum. Saçlarım normalde kıvırcıktır ama belli değildir. Argan yağı sayesinde saçlarımdaki bukleler daha belirgin hale geldi. Ek olarak eskiye oranla saçlarım çok daha parlak ve canlı görünüyor.
 • Ben argan yağını saçlarıma duştan sonra uyguluyorum. Saçlarımı yumuşacık yapıyor ve gerçekten düzenli kullanıldığında saçlardaki yıpranmaları ciddi oranda iyileştiriyor. Ben 1 seneden uzundur kullanıyorum argan yağını. Öyle de bereketli bir yağ ki tüm saçım için 1-2 damla uygulamak yeterli oluyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.